Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz BiP #11 üzenetére

    A forint/dollár/euró bankjegyek és érmék előállítására, szállítására, könyvelésére, követésére fordított erőforrás hasznosul máshol, mint a forint/dollár/euró bankjegyek és érmék cseréjében? Annyi a különbség, hogy az egyik központosítva van, a másik nem. Amikor indultak a pénzek, akkor nem voltak elterjedve, nem mindenki fogadta el. Ugyan ez van most is, azzal a különbséggel, hogy egy elektronikus korban csak elektronikusan léteznek ezek a pénzek. De átjárhatóság van a "valódi" pénz és a kriptopénzek között.

    A cikkhez: a buktatót már el is mondta a szerző: ha egy 500 dolláros, 4 chipes FPGA-val 40W fogyasztással elérheti az r>1 user azt, amit akár hasonló áron, de 250W, vagy több fogyasztás mellett a videokártya, akkor ha altcoint akar termelni, nem a videokártyájával fog fűteni.

    Hogy mindig keletkeznek új pénzek. Te is kiadhatsz új pénzt, ha találsz olyat, aki elfogadja. A kriptopénzeknél ezek egyelőre a váltók, de néhány netes áruház már elfogad BTC-t, esetleg LTC-t. Vagy robbanás lesz, vagy úgy jár, mint mostanában a LInux, hogy van egy rajongói keménymag, de igazán kitörni nem tud, viszont eltaposni se lehet.

    A kriptopénz = bűnözés zöldséget meg hagyjuk már, ha így lenne, akkor most a BTC árfolyama nem 900 USD fölött járna, hanem kb. megszűnt volna a Silkroad (1.0) bezárásakor. A bűnözés csak egy kis része, mint ahogy a nyomtatott készpénz is részt vesz benne elég vastagon. Nem a valuta okozza a bűnözést, de a bűnözéshez a mai világban szükség van valamilyen valutára, legyen az dollár, BTC, vagy kagylóhéj.

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz vivanto #21 üzenetére

    Te most a munkádért nyomtatott pénzt fogadsz el, amivel utána fizetsz egyéb szolgáltatásért. Csak a fizetőeszköz minősége változik, a feladata nem. Igazából a virtuális pénznek nem a bányászat a lényege! A bányászat a bankrendszer helyett van, a meglevő pénzzel lehet vásárolni.

    BiP: a jelenleg forgalomban levő pénz is keletkezett valahogy. Amikor keletkezett, nem volt mögötte termelőmunka, csak utána lett hozzárendelve. A virtuális pénzeknél most tartunk ennél a hozzárendelési lépésnél.

    A jelenleg forgalomban levő pénzt központosítva bocsájtják ki, egy szervezet kezében van a felügyelet. Vagy megbízik bennük az ember, vagy nem. Ha megbízik, akkor használja a fizetőeszközt. Ha nem, akkor nem. Viszont ha egy szűk kör irányít, és a pillanatnyi érdekük úgy gondolja, hogy jobban járnak, ha csökkentik a pénz értékét, akkor a kisembernél levő pénz értékben kevesebb lesz, ebbe nem szólhat bele.

    Ha el van osztva a pénz keletkezése, ezáltal nem egy szervezet, mégcsak nem is egy ország felügyeli, nagyon nehéz 1-1 szervezetnek hosszú távon és jelentősen befolyásolni az értékét. Ez 2 rétegnek jó: akik csak használni szeretnék, és akik forgatják. A központi bankrendszerhez szokott vezetés viszont irtózik tőle, mivel nincs rá közvetlen befolyással. És ekkor merül fel az eretnek kérdés: szükség van-e a jelenlegi központi bankrendszerre?

    Lásd még hanglemez-kiadók vs. digitális zeneletöltés.

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz vivanto #30 üzenetére

    Egyszerű, akkor te nem veszel részt a banki rendszerben. De használni attól függetlenül tudod/tudnád, ha úri kedved úgy tartja, tudsz akár mobillal is küldeni kriptopénzt, anélkül, hogy az számolgatna bármit.

  • ngabor2

    nagyúr

    Az offot fejezzétek be, a témához nem kapcsolódó hsz-okat töröltem.

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz shev7 #110 üzenetére

    Itt most (legalább elméleti síkon) 100-150 éves távlatokról beszélünk.

    Ha lecsökken a jutalom mennyisége, akkor egyesek kiszállnak, kevesebb jutalom kevesebb bányász között oszlik el. Ha kisebb a bányászkapacitás, akkor kisebb nehézségűek lesznek az új kódok, a rendszer igyekszik az 1 blokk bányászatához szükséges időt állandó értéken tartani.

Új hozzászólás Aktív témák