Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fo_di

    őstag

    itt egy videó az xbmc képességeiről raspin: [link]
    mutat a videóban 720p filmet (netről töltött cucc, időnként megakad, de nem rossz), mutat youtube cuccot (szmúsz), meg sd xvidet is (az is jó)
    a hangkimenethez meg használ hdmit meg analógot is, és mindkettő működik jól
    nemsokára elérhető lesz az alpha, hogy ne otthon kelljen fordítgatni

    ja és windows 3.1 is futtatható raspin dosboxban

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz footy #1362 üzenetére

    Az openelec változattal a ph tesztvideó csokra alapján nincs komoly gond. Divx lejátszás nem ment, de ez lehet hogy licensz probléma miatt, az xvid-ből a 720p is ment szépen. Ha lesz rca video kábelem, akkor felveszem hogy megy neki a lejátszás.. bár az analóg hang kimenet még nem olyan jó, mint a hdmi hang.

  • fo_di

    őstag

    válasz Xmodule #2068 üzenetére

    stereo hangkimeneten sehogy nem jön ki 5.1
    az elsődleges cél pedig nem a mediacenter volt a gép készítése során, hanem olyan, amivel a gyermekek könnyen megtanulnak programozni (java, python, stb) és pont ezért kellett rá az analóg videókimenet, mert nincsen mindenhol még hdtv
    ha neked mégis analóg 5.1 kell, akkor 3 dolgot tehetsz:
    1-felkonvertálod a stereo kimenetet 5.1re
    2-veszel egy 5.1es usb hangkártyát (mint pl akár ez [link])
    3-veszel megfelelő erősítőt, ami hdmiből csinál analóg dugókat (mint pl ez: [link])

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok!

    Na átestem a tűzkeresztségen, megvolt az első találkám a Raspival. :)
    Gyorsba kipróbáltam egy samsung töltővel az 700 mA volt.
    Viszont szerintem ennél azért kéne egy nagyobb. Van egy apple töltőm, 23A-s ami 2300 mA.

    Egy ekkora töltő jó hozzá, nem fog megrémülni? :DDD
    Illetve OpenELEC alatt hdmi-re van állítva a hang, s így jön ki csontra húzva a hifiből rca-n elfogadható erősségű hang.
    Ha analógra állítom akkor semmi.

    Lehetne valahogy a hangon húzni?

    Az normális, hogy a BluRay ISOkba belefagy?
    Billentyűzetkiosztást hol lehet állítani?

    Illetve ha a rendszerben keresendő a hiba akkor mit ajánlotok mit rakjak rá? :)

    Köszönöm a válaszokat!

    Üdv. core2

  • fo_di

    őstag

    válasz Neil Watts #2091 üzenetére

    hdmire állítva a hdmin kéne jönnie a hangnak, nem a jacken, nekem analógon fülest jól meghajtott, hangfalat nem próbáltam
    billentyűkiosztást a beállítások között, vagy az openelec os settings programban lehet állítani
    a 700as töltő nekem elég a billentyű-egér-pendrive hármasra (galaxy s töltő)
    a bluray isokra a következőt találtam: Does it will play blu ray’s iso with navigation menus? BluRay encryption has not been cracked, so Linux machines without encryptions keys cannot play back Bluray disks at all. You can play back rips
    meg még egyet: The supplied player won't support Blu-ray - that would cost a lot in licencing if nothing else!
    szerintem ha kibontod az isot, akkor a filmet menü nélkül le fogja játszani a fájlstruktúrából (m2ts fájlokat már megeszik, de csak a h264 hardveresen dekódolt, a vc1 vagy mpeg2 nem)
    bár mégvalami: I have no doubt the GPU can handle Blu-Ray @ 1080p, the bottleneck would probably be the SD card or USB mass storage so a 40Mbit/s stream might not be very smooth, if it can play at all.
    plusz nincsen hdcp kulcs égetve a hdmi kimenetbe

    háznak meg bármi jó, ami szigetelő (vagy azzá tehető mondjuk szigszalaggal) és belefér a raspi (én egy settopboxot belezek ki a célra, de gondolkodtam rossz routeren is)

    [ Szerkesztve ]

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok!

    (#2099) fo_di:

    "hdmire állítva a hdmin kéne jönnie a hangnak, nem a jacken, nekem analógon fülest jól meghajtott, hangfalat nem próbáltam"

    Ja, HDMI-n a TV hanszórójából gyönyörűen jön a hang, erősen és tisztán, s így jön az RCA-n is, igaz eléggé halkan. Analogon majd megnézem, bár az is lehet, hogy nagyon le van húzva a hang. Tényleg azt hol tudom állítani? :D

    "billentyűkiosztást a beállítások között, vagy az openelec os settings programban lehet állítani"

    OK, megnézem, kösz :)

    A Bluray ISOs részre nekem 2 dolog jutott az eszembe:

    a) Akkor az x364-es videókat, melyek támogatják a DXVA-t, megeszi gond nélkül, igaz?
    b) Az USB csatolós rackes vinyó helyett jobb lenne hálóról játszanom a filmet? Nagyobb ezen ethernet port áteresztőképessége mint az USB2-es winyóé? :)

    Háznak egy ilyen - szépen kireszelve persze - jó lehet? [link]

    Üdv. core2

  • alex1122

    csendes tag

    válasz wassermann #2427 üzenetére

    Nálam is hasonló a helyzet (openelec-el)
    Bitrate........: 12565 kbps
    Frame size.....: 1920x816px
    FPS............: 23.976
    Codec..........: x264

    Video.......: X264 8100Kbps
    Frame.Rate..: 23.976
    Resolution..: 1920x800

    ezeknél a videóknál. Ez viszont tökéletes: Video codec..........: AVC / High @ L4.1
    Video format.........: MKV
    Video bitrate........: 15.0 Mbps
    Video resolution.....: 1920x800
    Video fps............: 23.976

    HDMI monitor, analóg sztereó hang, USB vinyó.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #2595 üzenetére

    ja, nem ingyen... a pi sorozatszámához rendelt codec-et adnak érte:
    mpeg2 - 2.4 GBP
    vc1 - 1.2 GBN
    arra meg most jöttek rá, hogy az árba épített h264 licensz a kódolást is lefedi :DDD

    (#2596) tomas01:
    nem, hdmi-vel használom. Az analóg kimeneteket csak azért lőttem be, hogy rögzíteni tudjam az ügyködésemet. Ha te voltál aki a broadcom hang drivert töltötted be, hogy a saját usb hangkártyát használd, akkod rossz úton vagy. Ne a bcm drivert, hanem a saját hangkártyád driverét aktiváld.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #2836 üzenetére

    újabb tapasztalat: az egyik usb táp kábellel 4.7V stabilan a pi-n a fesz. Ezzel megszűnt az analóg hangkimenet lejátszás közbeni nagyon durva folyamatos zaja . Tehát, ha azt tapasztaljátok, hogy folyamatosan serceg, recseg ropog az analóg hangkimenet, akkor az alacsony feszültség lehet az oka. Most sem olyan tökéletes, mint hdmi-n át, de javult.
    na, most elcsendesedek és máskor előbb tapasztalok, aztán írogatok :)

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz tg44 #2856 üzenetére

    Passzív módszerrel nem szedsz ki HDMI-ből hangot, mivel azon minden digitálisan tömörítve megy át - ki kell csomagolni belőle a hangot és át kell alakítani analóggá.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz tg44 #2856 üzenetére

    Dugd a wifit és a 32G-ás pendrájv-ot windows-os gépre. Annak az Eszközkezelő-jében, ha jól emlékszem az USB-hub-ra kell menni és ott valahol megadja mennyi a bedugott eszköz névleges fogyasztása.
    Az Rpi nyákján a tápbemenet után egy 1100mA-es áramkorlátozó polifuse van. Ez 1100mA-re korlátozza a felvehető áramot. Maga a cucc 700mA-t eszik. Ha ehhez hozzáadod a két perifériád fogyasztását, 1100mA-en belül kell maradnod.
    (A HDMI-ből analóg hangot kiszedni tényleg nem egyszerű.)

    [ Szerkesztve ]

  • DeniL

    tag

    Sziasztok!

    Végre Én is rpi tulaj lettem :) Egyenlőre a sok felhasználhatósága közül szeretném htpc-nek használni. Minden tökéletesen működik, egy öreg tv-t "okosítottam fel vele". Viszont a hangkimenettel gondban vagyok hozzá nem értésem lévén. Mivel a tv-vel rca-n kötöttem össze, a hdmi felejtős a hangkimenetre.

    Marad az analóg, jack. Megvan még a házimozirendszerem, a dvd lejátszón is csak 2 rca bemenet van, amire rákötve az rpi-t egy jack-to-rca-val szintén csak a két első hangszóró szól a 6-ból sztereóban.
    Így a dvd lejátszó felejtős, maradhat még maga a 5.1-es hangrendszer, úgy is a mélynyomóban van az erősítő és abba megy bele a 6 csatorna jele rca-val. Nézegettem ilyen usb-s 5.1-est, nem tudom, működne-e nem igen találok ezzel a típussal és a chipsetével sem semmi, hogy rpi-vel kombatilis-e. Ki hogyan oldotta meg ezt a dolgot? Mármint analóg 5.1-et?

    Erről lenne szó:
    http://ipon.hu/webshop/product/i_tec_5.1_channel_audio_adapter/354146

  • stopperos

    senior tag

    válasz LógaGéza #6604 üzenetére

    OpenELEC-el a DLNA működik (én a Samsung tab-omról tolom rá a filmet), illetve a youtube is megy + internetes rádiók.
    Facebook-al próbálkoztam még régebben a mobil felülettel (touch.facebook.com), de akkor (1 éve) akadozott. Ehhez Raspbian-t használtam midori böngészővel.
    MinDigTV nem érdekelt, arról nem tudok szólni.

    Annyit tudok még hozzáfűzni, hogy a hangot csak HDMI-n keresztül vidd át. Az analóg nagyon zajos.

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

  • azbest

    félisten

    válasz vzoltan #6773 üzenetére

    Gondolom azért mert hdmi-n csak pass through van azoknál a hangoknál, tehát változatlanul tolja ki. Ha meg analógra le kell keverni, már nem pass throuh. Gondolom nem lehet úgy beállítani, hogy hdmi-n az eredeti menjen, de szoftveresen dekódolja és keverje le stereora.

  • Peter789

    senior tag

    válasz schferenc77 #6963 üzenetére

    7" LCD panel HDMI bemenetes vezérlővel és USB-s érintőpanellel már 60$ körül van ebay-en - kérdés hogy az érintő vezérlője telepíthető e linux alá, de amennyire tudom ez egy elég "szabványosított" platform, legalábbis az összes kínai az empia egalax klónjaként viselkedik szóval illik működnie, legfeljebb a kalibrálást kell win PC-n elvégezni

    A stream lejátszás simán megoldható. CD-vel még nem foglalkoztam de valószínűleg az is járható. Kérdés hogy tudja e adatként beolvasni az audio CD-t és úgy megszólaltatni a hangkártyán, vagy valahogy a lejátszó analóg kimenetét kell belemultiplexelni a hangkártya kimenetébe...

    Az FM rádióra több lehetőség is van, de érdemes vele szórakozni? Mostmár a legtöbb FM adó megtalálható valahol stream formájában is... Ha mégis bajlódnál vele, akkor létezik többféle megoldás, ha pl felhajtasz valahonnan egy ilyen referencia vevőt akkor ez egy USBHID vezérlőfelület + standard USB hangkártyaként viselkedik. A vezérlését persze valahogy meg kell oldani szoftverből, de van hozzá referencia anyag. Esetleg más alternatíva lehet egy filléres TEA5767 alapú analóg kimenetű FM modul is - I2C-n lehet nagyon egyszerűen vezérelni, talán ha rákeresel akkor még XBMC plugin is akad hozzá... A hangja messze van a hifitől de az FM úgyis olyan amilyen... Az automatikus csatornakeresése nálam elég gyenge, szeret átugrálni sokmindent mint az olcsó FM vevők általában, de ha fix frekvenciákat adok neki akkor azokat stabilan tudja venni. Grafikus frontend-em nincsen hozzá, csak játszottam vele egy primitív C programmal...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Honkydoo

    őstag

    Jelentem, megtört a jég....
    Kaptam kölcsönbe egy régi B modellt (256MB RAM) pikk-pakk rápakoltam egy openelec-et, és már vitte is hálón keresztül a filmeket..

    Bevallom őszintén nem hitem volna, hogy ilyen könnyű lesz beállítani, és hogy ennyire "minőségi" a cucc.
    Tényleg nem egy erőmű, mert vagy film vagy bármi más tevékenység. De lehet ez azért volt mert a codekeket nem kaptam meg hozzá.
    Ha olcsón jutnék hozzá egyhez, lehet vennék édesapámnak, mert ő nem akar rá sokat áldozni, de szeretne filmeket nézni.

    Egyedül a HDMI-CEC-et nem tudtam kipróbálni, mert valamiért nem működött a tv-n, pedig összekapcsolódtak.

    Így, hogy van objektív tapasztalatom, összehasonlítom a jelenlegi lejátszómat a pi-vel:
    BD-felvevő
    +DVB-C/T CI+ tv tuner
    + optikai kimenet
    + viszonylag jó minőségű analóg hangkimenet
    + BD lejátszás (igaz, még sosem használtam)
    - az alkalmazás bolt eléggé szegényes
    - nem játszik le minden formátumot (bár eddig nem találkoztam olyan filmmel ami fontos lett volna)

    Pi:
    +sok formátumot támogat
    +sokféle plugin van openelec alá
    +nem csak UPNP lejátszást tud
    -ha egy komplett rendszert akarsz építeni, annyiból jössz ki mintha vennél egyet készen
    -a processzor ereje nem mindig elég

    Hátha segítek valakinek a döntésben.

    Amúgy tanulásra tényleg kiváló a cucc, szóval a kitűzött célt teljesíti, de nem érzem úgy hogy a felvevőmet most ki kellene dobnom a kukába.

    Szumma szummarum: Bütykölni vágyóknak ajánlott! :C

    "Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

  • Peter789

    senior tag

    válasz CharlieDrop #7676 üzenetére

    Először egy első generációs octavia-m volt, abban a kormány alatt találtam helyet egy egész ATX-es alaplapnak, csak a proci hűtőbordáját kellett kicsit átformálnom és már el is fért a kormányoszlop alatt [link]

    A második autóm egy H astra volt, abban is elől találtam helyet egy ITX-es D201GLY lapnak mindennel együtt - erről most képet nem találok...

    Ezekkel igazából utólag belegondolva az volt a gond, hogy egy balesetben lehet beleállt volna a combomba az alaplap :U és bárhová máshová került volna a műszerfalban, szintén elég balesetveszélyes az éles sarkaival és merevségével... Most itt nem kezdek képeket megosztani arról hogy hogy néz ki egy olyan autó ahol az A oszlopban állt meg a kamion platójának az éle, de elég rendesen átrendezte a műszerfalat is a lefelé feszítő erő. Ha picit is kisebb az autó orra, akkor nem az A oszlopban áll meg hanem ki tudja hol... A nagy autóban mivel eléggé hátratolt pozícióban ültem és be volt kötve az övem ezért csak attól sérültem ami repült - üveg és műanyagszilánkok, és hatalmas szerencsével elkerülték a szememet, bár volt ami fél-1 centire mellé fúródott be. A kolléga aki mint kiderült nem kötötte be magát az anyósülésen sokkal rosszabbul járt, kész csoda hogy túlélte egyáltalán, teljes testsúlyával az arcával belevágódott abba ami szembejött. De ha ott a kesztyűtartóban/mögötte lett volna még valami akkor még a lábai is sérültek volna...

    A régi monitor még VGA-s volt, ott problémás tétel volt a kábel hosszabbítása mert nagyon szedte a zajokat, interferenciákat de a HDMI bemenetesnél ez a probléma már megszűnt, tökéletes képet adott az 5 méteres olcsó kábel végén is. Az USB hosszabbítása szintén nem volt túl nagy feladat, előre került egy HUB aminek egy kapcsolóüzemű tápmodullal adtam kraftot amit a hátulról jövő gyenge 5V kapcsolt be. Az analóg hang átkötésre viszont így nem kellett hosszú kábel és így zajproblémával sem küzdöttem, előre pedig már az erősítőből jövő hangszórókábelek mentek amelyek szintén nem érzékenyek annyira a zajra mint a kisáramú analóg szekció...

    A hideg igazából csak a vinyó mozgó alkatrészeinek árthat - nyilván jobban kopik a csapágy a dermedt kenésen, de a samu ezt is jól bírta, nem lett 4-5 év alatt zajos. Azért száműztem a kocsiba mert az első pár 10 giga badsector-osodott. Ezért a dolgozós asztali gépembe azonnal tettem egy új vinyót, az nem játék, de miután kitapasztaltam hogy az első pár 10 gigát kipartícionálva stabil ezért végül kikerült az autóba és nem szaporodtak tovább a hibák az évek során - talán egy fizikai behatás okozta azokat a hibákat, de utána az autóban is kapta az ívet rendesen a jó magyarisztáni utakon és nem okozott újabb hibákat. A baleset után viszont már csak kattog és szenved a fej, néha belapozza a meghajtóit és picit olvasható de utána megint csak kattog és olvasási hibákat dobál, szóval valami rondán megsérülhetett a belsejében...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • azbest

    félisten

    Korábban volt szó a különféle raspi-hoz i2s lábakon kapcsolódó hangkártyákról... Akkor azt hiszem linkeltem, hogy hdmi -> vga + stereo jack átalakító 2ehuf alatt is van már, ha valakinek megfelel. Most viszont láttam ebay-en hdmi -> hdmi + audio (analóg jack és spdif is állítólag). Ez 5 eft körül versenyezhet már a többi digitális megoldással is: [link]

    Nem próbáltam, így nem tudom, hogy hány csatornás digitális kimenetként lehet használni.

  • azbest

    félisten

    válasz McSzaby #9293 üzenetére

    Van, de nem a (#9297) Den által javasoltat ajánlom. Hasonló nekem is van, működik is, de gyárilag nincs rajta plusz tápbemenet, ami miatt kárt tehet a hdmi portban, amiről használod, az enyémet megmoddoltam hogy kapjon tápot.

    Viszont már lement az ára a komolyabb fajtáknak is: 10 dolcsi alatt lehet kapni olyat ami hdmi -> vga + hang imenet mellett tápbemenete is van (usb-ről tápolható pl).

    Egyébként az allwinner A10 / A20 alapú cuccoknak, mint a cubieboard is, van natív vga kimenete is tüskesor formájában általában. Azt nem tudom neked melyik változat van és hogy azon ez hogy van.

    (#9294) sad_Vamp:
    DVI-I -re jó a passzív átalakító, mert azon alapból ott az analóg vga, csak ki kell vezetni dsubra. A DVI-D esetén szintén aktív átalakító kell :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz McSzaby #9304 üzenetére

    Az első linken lévő fajta kb ilyen árban megy. Valószínűleg mindkettő megfelelő, úgy látom tápot mindkettőre lehet kötni. A hang kimenetes akkor előny, ha az analóg kimenet a boardon kevésbé jól szól (pl pwm-es trükkel ad hangot), vagy a progik nem támogatják az analóg hang + hdmi kép módot.
    A hozzászólásomban lévő képek egyben linkek is, az egy közismert kínai webshopra mutatnak. Onnan vettem a sajátomat.

    Két félét használtam eddig, az egyszerűbbet tápmoddolás után raspivel [link], aztán androidos stickkel a másikat is [link]. Egyébként ebayen is találni belőle [link], de sok más hasonló is van.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz azbest #9959 üzenetére

    Számomra az a nagy kérdés, hogy ezek a kínai HDMI Extractorok milyen minőségű analóg hangot adnak ki. Zenehallgatásra használom(-nám) a PI-t, és nem szeretném, ha külön pénzért az eredetinél nem jobb hangminőséget kapnék.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • azbest

    félisten

    válasz tvamos #10018 üzenetére

    Mire szeretnéd használni elsősorban? Csak mert a pi az linuxos, médiajátszós... az amlogic stick meg androidos, médiajátszós :D Nekem eredeti MK808B rockchipes kétmagos változat van és teljesen jó arra, hogy tévé adás streamet nézzek rajta meg akár más online videó appokat használjak.

    A sticken nincsen analóg kimenet, ha ez számít. Én egy hdmi - vga+audio adapterrel szedtem le a hangot, de használtam usb hangkártyával is, az is jó volt. Persze, ha a tévé / monitor fogadja a hdmi hangot, akkor ez sem szempont.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Blaise #10713 üzenetére

    Hát,

    most rendeltem két 16GB-os microSd uhs-I kártyát. Igaz ez saját márkás taiwani, régebben sandisket, kingston-okat meg adatákat vettem az eladótól. Gondolom a saját márkás cuccuk sem rossz, árban meg a mymemory alatt van [link]. A raspi nem tudja kihasználni az uhs sebességet, de gondolkodom odroid-c1-en is, ami meg tudja.

    Odroidhoz microHDMi-HDMI átalakítót [link]

    micro USB kábeleket is szoktam, telefonokhoz, pihez... [link], vagy máshoz miniHDMi-hdmi átalakítót [link]

    USb A-B kábel hub-hoz vagy kvm switchhez.

    Usb hangkártya (cmedia), ha valamiért több csatornás analóg, vagy spdif ki-be menetek kellenének [link]

    USB 2.0 to TTL UART 6PIN Module Serial Converter [link]

    Esetleg valamilyen optocsatolós 2-8 portos relét [link]

    IIC/I2C/TWI/SP​​I Serial Interface Board Module Port For Arduino 1602LCD Display [link] meg persze magát az 1602 kompatibilis karakteres kijelzőt. A kiegészíytő kártyával megbízhatóbb lehet a működése, mint gpio-ról közvetlenül, mert érzékeny az időzítésekre. Egyben is lehet kapni a kijelzőt és a serial modult, de úgy általában drágább.

    HDMi ->VGA + audio átalakítót [link]

    DVB-T tunert [link]

    gpio-hoz kábeleket, hdmi switch ha a géped monitorával osztozna a pi.
    szenzorokat, kijelzőpket... bármit amit a magyar raspi témájú webshopokban is kapni, csak féláron.
    Audio-video kábelt a jack aljzathoz.

    Meg sokminden mást, ami nem kapcsolódik a témához :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz LámaZ #11411 üzenetére

    Miért nincs vga csatoló?

    A SoC nem támogatja alapból* ezért plusz alkatrészek vagy átalakítók kellenének rá, ami a pi megjelenésekor még nem fért be a költségvetésbe. Ezen kívül talán hely sem volt a számára. Némely alternatív kártyapécén bár van vga kimenet, de ahhoz is spéci kábel kell, mert nem akarták a nyák méretét növelni, hogy odaférjen a csatlakozó.

    Sok monitoron van DVI, ami filléres passzív adapterrel ráköthető a pi hdmi portjára.

    Manapság már nagyon olcsón lehet kapni jóféle hdmi-vga aktív átalakítót, ami még a hangot is kivezeti, például ez:

    *: Gert ezt is megoldotta a 40 pines (A+, B+, 2B) változatoknál. Készített drivert és egy egyszerű covoxra emlékeztető vga kimenetet a pi-hez. Ezzen egyébként inkább az az extrája a szememben, hogy így egy pi-re egyszerre köthető két külön monitor. Úgy emlékszem a régi pi-knél azért terheli a procit is, de az új piben elég sok erő van. Ha legközelebb rendelek a farneltől, akkor beszerzek egyet, mert hajt a kíváncsiság.

    (#11423) Jim Tonic
    a composite is analóg ;]
    Ismerek olyan boardot, aminek a hdmi kimenete nem támogatja a dvi módokat.
    Az allwinnerek egy részénél van vga is tüskesorra kivezetve. Ha jól értettem a Gert Vga 666 is egy kijelző vezérlésére is használható feature a broadcom soc-on, csak ő ügyesen úgy kombinálta össze a digitális szín információk mellé a pwm-ekkel a vezérlést, hogy vga legyen belőle. A kártyáján azt hiszem csak ellenállások vannak, amivel a covox hanghoz hasonlóan állítja elő az analóg színeket.
    Valójában nem is kötözködni akarok, csak arra utalok, hogy minden attól függ, hogy milyen célokra szánják a soc-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #11831 üzenetére

    Mintha képzavart éreznék az erőben.
    A hifiberry i2s csatolós hangchip, amiből az előbb linkelt digiplus változat ad digitális kimeneteket (spdif és toslink). Ha neked csak sztereo dac változat kell, az más kérdés.*
    A hdmi extractor is digitális kimenetet ad (persze van, ami analógot is tud, de most nem ez a szempont*).

    Ha ebből hangot akarsz hallani, akkor ez után jön a DAC (digital to analog converter). Persze, ha a hifi eleve támogatja a hdmi csatlakozást, tehát van saját beépített extractora, akkor nem kell külön cucc hozzá.

    A hifiberrynek akkor lehet kifejezetten létjogosultsága, ha az olyan sokcsatornás hang formátumokat is kezel, amit a pi-n lévő hdmi nem tud pass through módban kiadni (pl. 8csatornás dts hd).

    *: hi kifejezetten csak analóg stereo hangról van szó, ami a 12 bites beépített megoldásnál jobb, akkor valószínűleg többféle megoldás is elképzelhető. Én csak hdmi-vga+audio megoldással próbáltam ezt, meg monitor hangkimenetéről. Nem vettem észre bajt velük, persze nem is kifejezetten vizsgáltam, hogy mennyire szól jól vele a fülesem, nem emlékszem problémára.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz azbest #11835 üzenetére

    Igen, köszönöm, meg a többieknek is.

    Nálam kifejezetten csak a sztereó hang lenne fontos, analóg erősítőhöz, zenét hallgatni.
    Erre is írtam, hogy a HDMI extractorokkal rossza a tapasztalatom, mert amit próbáltam, DAC-os változatot, az érezhetően rosszabbul szólt, mint a RPI -- igaz, 10 dolárért nem vártam sokat.

    Köszönettel: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Flowtation

    őstag

    válasz zeno79 #13528 üzenetére

    Szia!
    Lehet, hogy le fognak hurrogni és előre leszögezem nem vagyok vájtfülű, nem tudom Te milyen minőséget szeretsz, én egy sima 5 eFt os usb hangkártyát vettem, hogy legyen 5.1 analóg kimenet a piből. Igaz ki még nem próbáltam, de rádugtam a pire, mikor megjött és simán felismerte, azaz a hangkimenetnél ki lehetett választani az usb eszközt. Szóval elég nagy a választék, attól függően mit szeretnél. Ez egyszerűbb (olcsóbb) megoldás, de pl házimozi erősítőre is rá lehet kötni hdmi-n keresztül, gondolom az is járható út.

    Üdv!

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

  • arnd

    senior tag

    válasz fojtviki #14285 üzenetére

    Nem kell hozzá hang kártya. Van hang kimenete, bár pont most a kolléga említi, hogy az analóg kimenete zajos. De a HDMI-s az tuti jó.

  • synar

    őstag

    válasz kk831228 #15219 üzenetére

    Én egy ilyen HDMI switch-et vettem, van külön hangkimenete is SPDIF, optikai és analóg, tette a dolgát amíg nem váltottam HDMI-s erősítőre , így feleslegessé vált, egyelőre pihen, de lehet el fogom adni. Egy kicsit gyenge a távja, de mivel úgyis csak a Harmony betanítására kellett, így ez nem volt probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • ht42

    senior tag

    válasz Osynho #15592 üzenetére

    Hogy is van neked a felállás? Kép hdmi, hang a jacken analóg?

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz madmike #16861 üzenetére

    Külső HDD-n tárolt fájlok le/feltöltése torrentel megoldható. A kulcsrakész médialejátszó megoldások (openelec, OSMC,...) alapból nem tartalmazzák, de több kevesebb kattintással bekonfigurálhatók torrentezésre is.
    Van analóg kimenete is, így scart/rca bemenetes készülékre is köthető(3.5-es jack kimeneten 4 pólusú, nem csak a bal/jobb hang jön ki, hanem a videójel is).
    Hálózaton eléred a fájlokat, mintha csak egy másik számítógép megosztott merevlemeze lenne.(Ezt is könnyen beállíthatod a médialejátszó megoldásokban (openelec, OSMC)
    Nem kell hozzá programozói tudás. Viszont 1-2 dolognak utána kell olvasni. Pl. én is leírtam annó, hogy hogyan kell beállítani az openelec-et. Azóta kijött pár verzió. itt-ott más lett a dolog, de iránymutatásnak jó.

    Pine A64-et is "fel kell éleszteni", be kell konfigurálni. Ha nagyon nem akarsz építjezni, megfontolandó az openelec kulcsrakész megoldása. Bár elsőre drágának tűnik, de csak számold össze mi minden van benne/jár hozzá:
    - Raspberry Pi
    - 4GB-os SD kártya az oprendszerrel(openelec)
    - DVB-C/T tuner
    - infra vevő + távirányító
    - HDMI kábel
    - soros "debug" kábel
    - ház amibe mindez belefér, a megfelelő csatlakozókkal van kiépítve és még csinos is.
    - külső tápegység
    Ugyanakkor beállítani (a transmissionnal "trükközni" is) ezt is kell, de amolyan next,next finish módon.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • DonCosta

    tag

    válasz dugesz77 #17306 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat neked, Cigam és Celtis fórumtársnak is!
    Este sikerült megoldanom. A probléma az volt, hogy a NAS másik csoportban (nem a szokásos WORKGROUP) van és ezért az SMB-nél nem tudtam kiválasztani. Viszont a hálózati hely(?) hozzáadása menüpontban is ki lehetett választani az SMB-t és ott IP cím alapján már sikerült elérni. Itt kéri a user/pw párost és ezeket megadva sikerült. (a tegnapi próbálkozásnál nem tudtam hova beírni ezeket ezért is nem engedte a kapcsolatot még IP alapján sem)

    Első tapasztalat: nagyon állat ez a Raspberry! :DD 1080p filmet gyönyörűen viszi NAS-ról és a proci alig van terhelve. A hang párhuzamosan megy HDMI-n és Analóg kimeneten is, bár tény hogy ha egyszerre hagynám (nem sok értelme lenne) olyan mintha visszhangozna a késleltetés miatt. Külön nem volt észrevehető a képhez képest az analóg hang késése sem.
    Szegény notebookom már nagyon szenvedett a 720p-s filmekkel is, izzadt a proci és ment a ventilátor ezerrel. Az utóbbi időben már gyakran beakadozott a lejátszás is. Ideje volt a médialejátszó minőségi cseréjének.

  • DeniL

    tag

    válasz azbest #17356 üzenetére

    Régebben, mikor kezdtem, gondolkodtam ebben Én is. De azóta annyi minden megváltozott. Volt egy txt fájlom annó és mivel az egész fórumot átolvastam a legelső Pi-m vétele előtt (pi1_B_rev2), így olyanokat is rögzítettem, hogy kinek mi volt az optimális tuningbeállítása vagy a cec-et hogyan kellett ráerőltetni, vagy hdmi-n milyen felbontást kierőszakolni.....

    De azóta sok minden változott. Kezdve azzal, hogy amíg régen valaki itt a fórumon (talán wasserman???) kondit forrasztott a Pi-re, hogy zavarszűrés legyen az analóg hangkimeneten, amire mostanság már nagyon szükség sincs, vagy a fél fórum a polyfuse megkerüléséről szólt amit a mostaniak már azt sem tudják mi az vagy mire is jó......Én is elvesztem a részletekben, még a magamnak való "gyűjtögetésben is", nem hogy ezeket mind értelmes formába lehessen önteni és publikálni :)

  • wassermann

    Topikgazda

    válasz DeniL #17357 üzenetére

    Igen, én forrasztottam extra kondienzátort a Pi-be. Azóta is rajta van, bár az analóg kimenetet már rég nem is használom (annak idején, jól megjöttek a basszusok tőle : )

    Ma már én is HDMI-n küldöm tovább a hangot.

    [ Szerkesztve ]

  • Osynho

    addikt

    Köszönöm a válaszokat! Meg is rendeltem. Nem szerettem volna külső hangkártyát ráakasztani, jobb így egyben. :)

    Az infra vevő melyik részén van? Simán veszi a jelet bárhonnan?

    A hdmi-n nem is kell semmilyen hang, tv-ről nem fog szólni, csak erősítőről. Egyébként számomra fura, hogy ilyen kevesen használnak spdif kimenetet. Mindenkinek hdmi-s erősítője van, vagy simán tv-ről szól a dolog? Esetleg analóg kimenetről? :U

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz azimut #18931 üzenetére

    "HDMI-VGA: szerintem az Alin található 3 dodós átalakító is meg fog felelni."
    NEM nem nem. Ahogy a leírása is mondja, az csak olyan készülékekhez jó, ami a hdmi kimenetén képes analóg jelet kiadni, de ilyen gyakorlatilag nem létezik, a pi sem az.

    6-10 dolcsi között már vannak valódi aktív átalakítók, ott azt tudom javasolni, aminek van külön táp bemenete (pl usb-dc kábellel is etethető). A külön táp nélküli leégetheti a hdmi kimenetet, mivel túlterheli a fogyasztásával.

    Itthoni boltokban is akad, bár régebbi fajta és drágább sokszor. Kínából nekem két fajtával van tapasztalatom. Egyikről logoutra is írtam: [link], de a kommentjeinél linkeltem jobb fajtát is, sőt ebben a topicban is, ami hangot is leválaszt és táp csatlakozója is van.

    (#18933) denko
    adatot lehet tárolni rajta ;]

    sd kártya mindenképpen kell a boothoz. A boot partició azon kell legyen, de a cmdline.txt-ben megadható paraméter, hogy a rendszert már az usb merevlemezről töltse. Szóval így használható a rendszer tárolására is.

    [ Szerkesztve ]

  • szepsuti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy Pi2-t használok openeleccel/Kodi, médialejátszónak. Adott a következő helyzet: Sorozat részei egy mappában, automatikusan indítja a következő részt és analóg kimenetet használok rajta. Minden esetben mikor automatikusan a következő részre lép, 2x indítja el a hangsávot a videóhoz. Teljesen mindegy melyik sorozat, milyen formátum. Minden 2. lejátszandó file-nál duplán indítja a hangsávot egy fél másodperces eltolással. Borzasztó zavaró, visszhangos az egész. Ilyenkor stop, aztán elindíthatom mégegyszer és akkor minden normális. Van erre valami megoldás? 5.x verziójú openelec van rajta, a 6-os nálam sokszor fagyott, bár a legújabbat még nem próbáltam.

    Csak analóg kimeneten jelentkezik a probléma, hdmi-n minden tökéletes.

    Köszönöm a segítséget előre is! :R

  • Headless

    őstag

    válasz szepsuti #20740 üzenetére

    Csak egy tipp, de nem lehet, hogy hdmi + analóg megy egyszerre és azért hallod kétszer? Próbáld meg a rendszer/hangkimenet beállításnál, a hangot csak az analógra tenni. Ha így van az már érdekesebb. Habár, akkor már az elsőnél is kétszer menne. Lehet config.txt-ben kéne beállítani, hogy mi az audió kimenet.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

  • azbest

    félisten

    válasz Xray-1 #22084 üzenetére

    A composit video az ami tüskén ott van. Az analóg hang abban a formában nincsen, ahogyan a többi modellen megtalálható. Ami egyébként nem hangchipet használ, hanem pwm kimenetek vannak pár alkatrésszel megtoldva, amely megoldható a pi más pwm kiemeneteivel is, de kellenek hozzá plusz alkatrészek [link]

    HDMI-n persze ugyanúgy ki tudja adni, meg i2s is ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    félisten

    válasz azbest #22301 üzenetére

    Én vettem egy 2 GB/ 8 GB modellt $33.99-ért, igaz Kínából, így néhány hét volt, amíg megérkezett. Most rendeltem egy 1 GB / 8 GB modellt, amin viszont gigabit LAN van. Ez pontok beszamítása után $18.50 volt (pontok nélkül $21.99).
    A LibreElec tökéletesen megy rajta (nyilván csak az elsőről tudok nyilatkozni, de elvileg az összes S905-ös android boxon megy) SD kártyáról. Így maradhat az Android is, ha mégis szükség lenne rá. Előnyük ugye az, hogy házban vannak, van távirányító, wifi (vannak dual band típusok is), általában van optikai hang kimenet, valamint jó néhány típuson analóg hang és videó kimenet. Van HDMI CEC is, szóval a saját távirányító használata sem szükséges.

    Alex

  • Cool Face

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mi lehet a probléma abban az esetben ha a PulseAudio automatikusan nem indul el csak a pulseaudio -D parancsara, továbbá ha a jobb felső sarokban az asztalon a hangerőszabályzónál kiválasztom az analóg vagy hdmi kimenetet akkor egyből leállítja a PulseAudiot és ismét csak a pulseaudio -D paranccsal tudom visszaindítani :F Ha fut a PulseAudio akkor egyik "pipa" sem aktív fent. Újraindításnál után viszont vagy az analóg vagy a hdminél amit éppen legutóbb kiválasztottam van a "pipa". Nekem úgy tűnik, hogy a raspbian hangerőszabályzója bezavar a PulseAudionak.

  • azbest

    félisten

    Srácok, használ valaki Openelec vagy libreelec alatt sima pi analóg hangkimenetet? Nem is gondoltam, hogy ennyire sistereg az analóg jack.

    Én már nagyon régóta egy viszonylag normálisabb usb hangkártyával használtam, de hétvégén kellett volna csak magában a pi. Viszont, amikor kipróbáltam fejhallgatóval a pi2-met Libreelec alól, akkor egy igencsak erőteljes fehérzajt hallottam alapból a hangon. Amikor aktív a hangkimenet a jacken, akkor sistereg. Alapból 1 percig tartja aktívan a hangkimenetet, szóval ha egy idő után elnémul, akkor ez azért van mert lekapcsolja a pwm-es hang generátort 1 perc után.

    De a lényeg. Kicsit utánakerestem ennek és bár kevés panaszt olvastam kifejezetten erről - úgy tűnik sokan külső hang megoldással használják vagy hdmi-n át. Ellenben meglett a megoldás a zajra.

    "I've reimplemented the original PWM-based 11-bit audio @48kHz as 7-bit 2nd-order Sigma-Delta modulated at 781.25kHz. The effective noise floor with this scheme approximates that of CD-quality audio DACs." [link]

    Úgy február környékén bekerült a firmware-be egy új opció, ami a régi pwm hanggenerálást egy fejlettebb algoritmusra cserélni.

    Libreelec 7.0.2 alatt próbáltam és teljes siker, nem hallani zajt vele.

    A config.txt-be be kell tenni ezt a sort:
    audio_pwm_mode=2

    Raspbian alatt vagy más médiás rendszer alatt is lehet használni, attól függ milyen régi a fw rész. Ha régi az adott rendszerben, akkor manuálisan lehet frissíteni a boot partición. (persze backup előtte)

    Nekem, szubjektív véleményem szerint az a tapasztalatom, hogy a hang teljesen kitisztult. Ellenben egy hajszálnyit talán gyengébb a basszus.

    Régi pi-n nem próbáltam, gondolom ott is működik, de lehet jobban eszi a procit, mint a zajos változat.
    Itt írnak néhány lehetséges negatív hatást: [link], A tuningolásnál instabilitást okozhat, a vpu jobban van terhelve ezért más szintén azt terhelő megoldással együtt akadhat (sok csatornás hang downmix vagy deinterlacing).

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Aryes #23145 üzenetére

    A napokban próbálgattam amlogic boxokat és az egyiknek eleve nincs analóg kimenete, a másiknak pedig épp tegnap lett szoftveres támogatása az analóg részre - bár közben kimértem, hogy hibás valami pont ezen.
    Szóval elővettem a gagyi 1 dolláros usb hangkártyát, ami sajnos minden rendszeren mocskosul zajos. Ezután lebontottam a tartójáról a pi2-met és azt is kipróbáltam, szinte még rosszabb volt :D Szóval csak rákerestem, hogy mi a helyzet és kipróbáltam openelec 6-tal is.. de nem hardver hiba, hanem tényleg ennyit tud a régi pwm.

    A legszebb, hogy, ha jól értem ez oprendszer független, a pi firmware részében történt csak változtatás, szóval az újabb firmware segítségével más oprendszerek alatt is javulhat.

    A 10khz feletti javulástól függetlenül a pár hz-es basszus még lehet gyengébb. Nem minőségre, hanem erősségre gondolok. Hallás alapján kevésbé táncoltatja meg a fejlhallgatómat, de nem vészes. A bluetooth vevőm hangja és a hdmi->vga+audio kütyüm hangja is sokkal gyengébb baszust ad. A telefonjaim többsége is gyengébb nála :)

    Érdekes, hogy a régi hanssg hh241-em hdmi-ről generált hang jack kimenete zajosabb, mint a pi pwm2 módja. A benq gw2470-em azért jobb nála picit, mert az is teljesen zajtalan és erős a basszusa is :)

    A komolyabbik ebay-es hangkártyámmal simán egálban lehet a pwm2 mód. Ráadásul a wifi-m rátesz egy kis zajt arra, míg a pwm2 módban nem hallok semmi elektromos zajt a pi2vel. Szóval simán kiválthat egy stereo hangkártyát szerintem a legtöbb embernél. Ha kifejezettem komoly fejhallgatót vagy hangrendszert használ valaki, akkor lehet észrevehető különség, szerintem. Nekem sennheiser hd203 fülesem van, szóval ez közepes szintű. Kihallani a zajokat és zavaró dolgokat a gyengébb eszközökről, de azért nem profi stúdiós füles.

    [ Szerkesztve ]

  • Benoe77

    őstag

    válasz azbest #23143 üzenetére

    Ez jó hír!
    Szerinted lehet úgy többcsatornássá tenni a pi-t, hogy a hdmi-n, vagy hifiberry-n menne ki a front sztereó hang, ezen az analógon meg a hátsó?

  • azbest

    félisten

    válasz atuci #24456 üzenetére

    formátumok: a lejátszó programtól függ. kodi alatt sokféle megy.
    spdif: vagy hdmi audio extractor vagy valami külső hangkártya (usb vagy i2c csatolással).
    video: hdmi és analóg video van rajta (utóbbi 4 pólusú av kábellel a jackről)
    nas elérés: program függő

    firefox videomegfigyelés, szerintem kapufa. Inteles beépülő modul nem fog működni arm-on akkor sem ha van armos firefox. Esetleg ha másképp is elérhető a video.

    A normál igényekhez vanna kitek, házzal, táppal, sdkártyáva. De az spdif valószínűleg egyedi megoldást igényel.

  • azbest

    félisten

    válasz lockdown90 #24529 üzenetére

    mivel a pi zeron nincs alapból analóg hangkimenet, hát így
    - vga + audio egy lehetőség, nekem ilyen kinézetű van [link]. A config.txt-ben lehet forceolni kell a hdmi módot, hogy legyen hang. A zero hdmi-je nem tudom hogy van megoldva, elvileg a b+-tól kezdve nem kell félteni a túlterheléstől az ilyen adapterekkel sem. A régi pi1-eknél, ha nem volt bedugva a plusz táp az átalakítóba, akkor füstölhetett. Az analóg képbe bekerülhet némi zaj és az átalakítástól lehet homályosabb kicsit.

    ha van dvi a monitoron, úgy hdmi-dvi passzív átaáakító a monitorba. A képminőség elvileg így jobb. És a hanghoz lehetőségek:
    - ha van dvi a monitoron, akkor esetleg hdmi-> hdmi + audio extractor. És hdmi-dvi passzív átaáakító a monitorba. A képminőség elvileg így jobb.
    - Hát usb hangkari is lehet, abból is vannak olcsóbbak.
    - i2s hangkari is lehetséges a gpio-ra kötve.
    (-gpio pwm-jére lehet építeni a normál píkhez hasonló analóg hangot, de nem hiszem, hogy egyszerűbb, mint venni készen jobb megoldást)

    Mire minden adaptert minden adapterrel összehozol, lehet már egy pi3 ára felé jársz :P
    Egyébként én most cseréltem át a pi2-met egy amlogic boxra. A pi2 pedig szerverként dolgozik tovább.
    (anno megcsíptem 8500ért egy mini mx s905 boxot és később 22 dolcsiért egy gagyibb, de szerencsére átszoftverezhető s905x boxot is.)

    [ Szerkesztve ]

  • DonCosta

    tag

    Sziasztok!

    Ebbe a fórumba is leírom, hátha tud valaki segíteni:
    Megvársároltam totya79 fórumtárs Cirrus Logic Audio kártyáját a Raspberry Pi-mhez.
    Kipróbáltam RPi B+ Libreelec kombinációval. Szépen szól, de van egy kis problémám: nem lehet a Kodi felületén úgy beállítani, hogy a HDMI és a kártya valamelyik kimenete (pl analóg) egyidőben adja ki a hangot. Eddig így használtam magában az RPi- t: zenehalgatáskor a hifit, filmnézéskor a tévét kapcsoltam be. Folyton állítgatni kényelmetlen, HiHi-Tévé között nincs kapcsolatom.
    Van lehetőség szerintetek a config.txt -ben, vagy valahol parancssorból ezt beállítani?

  • DonCosta

    tag

    válasz DonCosta #26344 üzenetére

    Úgy tűnik a Libreeleccel van gond a slideshow esetében. Kipróbáltam egy RPi1 B+ -al is és ugyanaz. Visszatettem egy Openelec-et és simán működik. Sőt a menüben lépkedés is gördülékenyebb.

    Itt viszont egy másik dilemmába botlottam: 3 funkcióra van szükségem (többek közt, de most ezekre fókuszálok)
    - képek és videók vegyesen slideshow-val működjenek
    - Cirrus Logic audio kártyám kiválasztható legyen audio kimenetnél
    - Egy időben tudjam kiküldeni a hangot a Cirrus Logic analóg kimenetén és a HDMI-n (pl Dual Audio Build)

    Ezek közül mindegyiket sikerült valamelyik disztróval megoldanom, de maximum 2 sikerült egyidőben. :(((

    Ha valaki tud rá módot, hogy egy működő Openelec verzióba hogy tudom utólag beleszerkeszteni a hangkártyám driverét, hogy felismerje és kiválasztható legyen hangkimenetként, kérem ossza meg. (Jelenleg egy Openelec Dual Audio verzio van fent ahol két különböző kimenetet tudnék beállítani de a hangkártya nem látszik)

    [ Szerkesztve ]

  • BB9360

    aktív tag

    Nagyon sok segítséget kaptam eddig is itt, amit köszönöm!

    Most azt szeretném megkérdezni, hogy van-e és ha igen milyen jobb megoldás az alábbiakra?
    HDD-n tárolt zenéket szeretnék analóg rendszeremen hallgatni. Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy a Pi3-ból HDMI-n kijött az infó, bement a TV-be, onnan optikai kábelen egy DAC-ba és onnan pedig RCA-n a hifibe. Ez jól működik is, csak ehhez a TV-nek bekapcsolva kell lennie, aminek annyira nem örülök (hiába lehet a kijezőt kikapcsolni, akkor sem).
    Gondoltam egyet és vettem egy 3.5-ös jack-RCA alj kábelt és a meglévő RCA-t abba csatlakoztattam. A Pi-n átállítottam a kimenetet HDMI és analógra, így jön is a hang a TV bekapcsolása nélkül. Yatse segítségével pedig vezérelni is tudom. Király, csak egy gondom van: nagyon HALK. A Pi-n a hangerő (amit a távirányítóval lehet le és fel mozgatni) a maximumon van.
    Van erre vmi megoldás?

    Más: visszaolvasva volt vmi zaj csökkentésről is szó, vmi pwr-t be kellett írni vhova. Nem hallok zajt, lehet, ez már idejét múlt - értem ez alatt, hogy azóta történt frissítések megoldották?

    Nagyon köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák