Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Proci85 #4208 üzenetére

    Gondolom az ilyen kellemetlen áramok ellen egy schottky diode beépítés is segíthet.

    Tegnap este próbáltam javítani a kínai rev2 -es raspi sd slot érintkezésén, betettem egy kis műanyag szálat a slot lábai alá. Ettől függetlenül ugyanúgy korrupt lett a kártya újraindítás után. Tehát valószínűleg, valami kevésbé minőségi alkatrész miatt nem bírja a slot a megemelt órajelet, amit az újabb firmware alatt használnak a gyors kártyakezeléshez. Közben feltűnt, hogy egy csomó alkatrész szélére tizedmiliméteres forrasztóanyag golyócskák vannak ragadva, amik könnyen vándorolnak és akár zárlatot is okozhatnak.

    Most majd azt próbálom meg, hogy felüldefiniálom a kártyaolvasó sebességét, úgy emlékszem ez valamelyik konfig fájlban állítható. Lassabbra veszem. Meg is van, a config.txt-ben lehet állítani [link]

    init_emmc_clock initial emmc clock. Default 100000000 (100MHz)
    Hmm, lehet ezt nem bírja, régebben még 50MHz volt, de lehet még lejjebb veszem, ahogy a kezdeti időkben is lényegesen kisebb órajelen hajtották és persze ettől lassabb is lesz, csak ne legyen korrupt állandóan. :W

    Persze a passzosabb slot miatt most meg a vékony műanyag perem kezd szétjönni, ahogy mások is panaszkodnak a letört sd slot kapcsán. Vagy megragasztom valamivel, vagy másikat kell rá forrasztanom ha nagyon szétmegy. Szóval ne akarjátok így javítani az érintkezést, mert az ócska műanyag rögtön deformálódik és törik.

    Másrészt viszont óva intek mindenkit, hogy az RS components gyenge minőségű kínai boardjait rendelje. Rossz hír, hogy a Farnel is rendelt kisebb példányszámban kínai boardokat, mert a britt Sony gyár nem tud annyit termelni, mint amekkora a kereslet. Sajnos azok a kínai boardok is ugyanezek, pontosan ugyanolyan bajaik vannak: [link], itt egy kemény kritika olvasható a minőségükről. Sokkal jobb véleménnyel vannak a made in UK példányokról.

    [ Szerkesztve ]

  • Hyperion

    senior tag

    válasz Proci85 #4208 üzenetére

    KB 2 hónapja estem bele komolyabban a kapcsolások, tápok rejtelmeibe, szóval kérlek légy elnéző velem, ha hülyeséget kérdezek :)

    Kissé maximalista vagyok, ezért valószínűleg túl van méretezve, de én így szeretném megoldani a rendszerem:
    Amiket használok:
    - USB hangkártya
    - USB hub
    - Kapcsolórelék (optócsatolós)
    - LCD

    Ezek meghajtásához készítettem két stabilizált tápot. Az egyik 5.2V-on üzemel, a másik 5V-on.
    Terveim szerint az első fogja táplálni a Raspit, az USB hangkártyát (a betáp direktbe kötve, és az USB-n kikötve) valamint a reléket.
    A második az USB hubot, valamint az LCD-t. + a hubra kötött egyébb dolgokat.

    Ha jól értem azt amit leírtál, jelen esetemben gondok lehetnek mivel a 0.2V különbség jelentkezik a két táp között. Ellenben nekem első szériás raspim van. És ha jól tudom nála pont az USB visszatápolás van kiiktatva, tehát nem kellene jelentkeznie e jelenségnek amit vázoltál.
    Jól gondolom?

  • PistiSan

    addikt

    válasz Proci85 #4208 üzenetére

    Nekem jelenleg úgy néz ki, hogy a telfon töltőm 5v 700mA van rádugva a raspire, meg az usb-n van egy usb vinyó, 5v 1A-es táppal! első verziós Pi! Nincs gond ezzel a felállással sem, nem fagy le, működik kifogástalanul! Viszont ha kap egy áramszünetet, akkor nem hajlandó indulni a pi, ezért is gondoltam hogy talán a GPIO-n jobb lenne tápolni.
    Restartnál térmésztesen semmi gond nincs.

Új hozzászólás Aktív témák