Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz elmo #41520 üzenetére

    De-de, fstabban uuid alapján mountolok, persze. Most ideiglenesen a Pi-n van egy 3. diszk is, ezzel szenvedek. De az is lehet hogy marad, már leformáztam ext4-re :DDD

    Gyors összefoglaló a diszkekről, mind /etc/fstab-ban uuid által mountolva, mind ext4
    - 1 TB Samsung 860 Evo, egy külső tápos Raidsonic IcyBox 1. portján
    - 2 TB WD Blue WD20SPZX, az IcyBox 2. portján
    - 1 TB WD Blue WD10SPZX, egy táp nélküli USB 3.0 házban (ez a legfrissebben csatlakoztatott eszköz, ezt pár napja vettem ki a fiókból, előtte szólóban, ebben a házban pár hónapig a Pi storage-a volt)

    Az SSD-nek ugye nem kell altatás, nem is lehet. A fő tárolóm ez. A célom, hogy a HDD-k ne túlzottan gyakran, de azért idleben álljanak le. Az egyterás WD-n 45 ezres start/stop count van, ezt soknak éreztem és arra jöttem rá, hogy túl agresszív a power management. Remount vagy reboot után visszaáll az APM 96-ra. A 2TB esetén nincs ilyen, 128 volt eddig is, most is (unmountolni nem szoktam, mivel a fizikailag vele egy házban lévő SSD a rendszer diszk). A 2TB diszk start/stop countja olyan 1400 körül van és decemberben vettem.

    Szóval továbbra is azt az egészséges egyensúlyt próbálom megtalálni, hogy a két HDD teljesen fölöslegesen ne pörögjön 0-24-ben, hisz nem surveillance vagy nas diszkek, de azért a motorok se adják már meg magukat 1-2 éven belül (a nagytesó, asztali 1 TB-os WD Blue 5 éve szolgál a PC-ben, szintén csak háttér storage, amúgy ott egy 500 GB-os Samsung SSD a fő storage). Tehát a márka, product family nálam bevált.
    A gyakran használt, de kisebb méretű dolgok (a rendszeren kívül), mint pl Apache webserver és hozadékai az SSD-n vannak. A HDD-re (most már HDD-kre) torrentezek (de nem folyamatosan), filmek vannak rajta, meg backupok. Most csináltam meg, hogy a /mount/hdd1/backup és a /mount/hdd2/backup folderek tartalma rsync-kel összhangban legyen, egyébként a PC-n lévő stock Win10 backup is ide ment.

    Szóval még mindig keresem a HDD-knek az optimális beállítást, de legalábbis a kettes számúnak a permanens 128-as APM beállítást. Ezt továbbra se sikerült megoldani, viszont most hogy ezt is bekonfigoltam, újra nem igazán van leállítás vagy remount. Most a reboot már megoldódott, betettem a megfelelő APM configot a crontabba.

    Többiektől bocs, hogy hosszú és kicsit redundáns lett, de még mindig vadászom a megfelelő konfigot és ezek alapján hátha bárkinek lenne még ötlete.

Új hozzászólás Aktív témák