Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • steveetm

    őstag

    válasz vjozsef #8378 üzenetére

    Szia!
    Igen, (U)TP-n oldom meg az egészet, bontásból lett fasza STP kábelem, nem gagyi:) A problémám igazából nem ez, hanem, hogy
    1) rpi-től MESSZE vannak a gpio-n csatlakozó eszközök.
    2) 1-wire buszon szeretnék gombokat is. Találtam már kapcsolásokat 1-wire gomb hackelésre, de nekem inkább kéne out-of-box cucc, amit csak bepattintok egy dobozba, mint DIY összegányolós panel:)
    Ha ilyen nincs, akkor GPIO lenne a sok gomb is, az viszont SOK GPIO port lesz, ami már biztos nem elég a rpi-n. Szóval akkor meg GPIO portból kell varázsolni még +10-et, legalább. És akkor hatványozódik az első probléma, a GPIO-n ülő gombok MESSZE lesznek a pi-től. (Hogy mondjak egy konkrét példát, akarok a kert végébe egy gombot, amit ha megnyomod, történik valami a pi-n. Ilyen gombból lenne pár, a gombok közelében meg lennének relék, illetve a gombok előtt/mögött szenzorok(már ha 1-wire-ön találok ilyet^^) ).

    Az iButton-t megtaláltam, meg is tetszett marhára, benn lesz egy másik projektben, de ez nem az amit keresek, bár nagyon hasonló.

    xbee/zigbee cuccok faszák meg minden, tudom van reléhez is, de egy olyan árából 3x kábelezem be a kertet:)

    Tudom, sokat akarok:)
    Üdv.: steveetm

Új hozzászólás Aktív témák