Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz harry #5726 üzenetére

    Nem a sebességével, hanem a jelszinttel, zajjal, visszahanggal lenne gond a kábelben. Az I2C-t maximum néhány méterre találták ki - talán nagyon alapos tervezéssel és lecsökkentett órajellel el lehetne menni akár 10 méterig is, de egy lakásban az se lesz elég, lévén hogy csillagpontosan nem lehet felfűzni a klienseket, egy körbemenő buszrendszert kell kialakítani

    A CAN, RS422, RS485 mind differenciális jelátvitelt alkalmaz csavart érpáron > filléres eszközökkel mezei UTP kábelen akár kilométerekre is el lehet küldeni a jelet. A CAN-hez kell dedikált vezérlő - ez lehet a mikrokontrollerben, valamint külső is, mint az SPI portra köthető MCP2515. De igazából ez a verébre ágyúval kategória lenne, de mint érdekesség és projekt akár szóba is jöhetne.

    Az RS422 mezei sorosportot igényel, így jóval egyszerűbben implementálható, csak a differenciális adó-vevő IC-k kellenek hozzá. 2 eszköz kommunikálhat egymással egyirányú, half duplex vagy full duplex módban. Én ezt használtam egy kameravezérlő projekthez, ahol a sorosportot alkalmazó JVC távirányító kimenetét lekémkedtem, majd klónoztam mikrokontrollerre a szükséges parancsokat és RS422-n továbbítottam a jelet. A múlt évi sziget youtube élő adásában remekül vizsgázott a rendszer többszáz méter utp kábeleken keresztül, a kis csapat profi minőségű munkát tudott végezni a sebtiben összelapátolt hardverrel :)

    Az RS485 pedig szintén sorosport differenciális átvitellel, de hálózatos felépítésre kitalálva. Ez sem csillagpontos, de bírja az akármilyen hosszú kábelt és ennek a minőségére se háklis

    Neked szerintem ez utóbbi lenne az ideális választás az eszközök felfűzésére. A protokollra lehet valami kész kidolgozottat keresni, de akár saját kútfőből is összedobhatsz valamit - az I2C-hez hasonlóan kell egy master és a sok slave, és a master címzi a slave eszközöknek a parancsokat

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák