Hirdetés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Ismét mozgásban a Where Winds Meet

    gp A kínai történelem és mitológia ihlette nyílt világú akció-RPG alkotás még mindig nem kapott megjelenési dátumot.

  • Nyárköszöntő hardverszemle

    ph A desktop gép, notebook és ház nyomába sokféle periféria szegődik, sőt, még egy VR headset is tiszteletét teszi heti rovatunkban.

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs1979

    csendes tag

    Hello!
    Csinaltam par merest a raspberry alaplapi feszultsegerol, kulonbozo toltokkel es kulonbozo kabelekkel.
    A felallas: Raspberry Pi, rajta egy USB-s kulso tapos winyo, egy TP-LINK TL-WN722N USB-s wifi, ethernet, 4GB SD. Multimeterrel mertem a feszultseget az alaplapi teszt pontokon.
    Sok mindentol fugg a dolog. Ami kijott, hogy kell egy jo tap (nem eleg a megfelelo amper, a feszultseget kell stabilan tartania), valamint kell egy jo kabel. Fontos a jo csatlakozas is, valamint mindez idoben is valtozhat.
    Harom merest vegeztem minden esetben. Egyet alap terhelesnel, egyet 100%os procival, egyet pedig halt utan, ez utolso nagyjabol a tap altal leadott feszultseg.
    A legtobbet term. a tap szamit, volt olyan tap, ami hiaba volt 1A-os, 4,5V-ra leesett mar boot alatt, es ra sem tudtam SSH-zni az eszkozre, mert dobalta az ethernetet meg a wifit. Meg egy 2A-es iPad toltovel sem jutottam sokra, ennel sem vartam meg, mire bebootol az eszkoz...
    A tapok:
    Motorola Defy tap, 5,1V, 850mA
    Alcatel T-mobile Move tap, 5V, 1000mA
    Hobbyrendeles tap, 5V, 1000mA (gyakorlatilag ez is 5,1V volt) http://www.hobbyrendeles.hu/termek.1122.halozati_usb_tolto_
    Feher utangyartott tolto, Keleti GSM-bol. 5V, 1000mA
    iPad tolto 5V, 2A

    Kabelek:
    Motorola defy kabel, 1m
    Noname kabel, 1m
    Nokia 10cm kabel

    Az eredmenyek:
    Az utolso 2 tapot ki is zarhatjuk egybol, mert mar ralepni sem tudtam az eszkozre, 4,5 es 4,6 V korul produkaltak.
    A kabeleket a hobbyrendeleses tappal teszteltem.

    halt idle 100%
    nokia kabel 5,09 4,81 4,77
    noname kabel 5,07 4,72 4,68
    motorola kabel 5,09 4,86 4,8
    Motorola defy tap 5,1 4,89 4,87
    Alcatel move tap 4,94 4,76 4,76

    A csatlakozokat mozgatva tovabbi 0,05V ingadozas tortent neha. Valamint a 100% CPU meresnel tapasztaltam olyant az alcatel tappal, hogy kb 1 perc utan 0.03V-tal kevesebbet mutatott a muszer, talan valami melegedes lehetett az oka a tapban, mert mas tapoknal nem jott elo a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák