Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duffbeer

    őstag

    válasz martinkeet #13248 üzenetére

    Kezelnie kell a 2,5"-os HDD-t, ha az USB portokra max áramot adunk:
    config.txt-ben: "max_usb_current=1"

    Disztribúció függvényében van GUI is ahol ez beállítható. Így van ez a Wifi adapterekkel is. Nem azért nem működik néhánnyal mert nem kompatibilis, hanem egyszerűen nem ad neki a RPi elég kakaót...

    A legjobb megoldás viszont valóban az aktív USB hub.

    DE! Nem olvastam vissza 13 ezer hozzászólást, lehet volt már róla szó. Azt kiemelném, hogy ezekkel a hubokkal vigyázni kell. Vettem egyet, talán sharkoon. Jó lesz, olcsó stb... A hubba táplált 5V visszament az USB-n keresztül a Pi-be. A régi B-vel nem volt semmi gond, még el is indult szépen, ezért így használtam OpenELEC-et, hogy a hubról kapta visszafele az 5V-ot. Gond nélkül ment. A Pi2 viszont frankón tönkre ment emiatt. Pár órát kísérleteztem csak, majd bootnál folyamatosan kidobálta, hogy USB túláram, úgy, hogy a végén már eszköz sem volt rákötve... Ezután egyszerűen elvágtam az USB kábelben a piros vezetéket. A feketét meg kell tartani a közös test miatt, de a pirosat el lehet vágni. Onnantól kezdve gond nélkül üzemelt (a következő Pi2-vel... :W ) egy TP-link WN722N-es antennás Wifi adapter + egy WD passport 1TB HDD.

Új hozzászólás Aktív témák