Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tepizoli

    tag

    Sziasztok!
    Szeretnék kérdezni mivel még nem foglalkoztam a Raid-del komolyan és nem is nagyon találok cikket ami az én kérdéseimre választ adna. Vettem egy raid kártyát ez a típusa: f-ata8212-133r elvileg így néz ki mint ez: http://digistreet.hu/nincs-kategorizalva/speeddragon-2-db-belso-pata-ata133raid-software-pci-kartya
    Még nem jött meg de gondoltam felkészülök a témára. Szóval van két teljesen egyforma 160G vinyom ebből szeretnék Raid 0-át csinálni mert azt olvastam hogy így növelhető a sebesség /nekem ez lenne a fontos/ Leírnátok nekem ,hogy mit kell tennem ? Az a kérdés is felmerült bennem hogy a kártyán két IDE csati van de én csak két vinyot szeretnék rátenni így egy kábelre kell kettőt és a másik csati üresen marad vagy egyik csatira egy vinyó a másik csatira a másik. Hogy gyorsabb? előre is köszönöm a válaszokat!

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

  • tepizoli

    tag

    válasz HUfantom #6878 üzenetére

    Köszi a választ!
    Hát akkor lehet hogy hiába volt az egész terv bár nem bukok sokat mert 1000Ft-ért vettem a kártyát a Vaterán a vinyok meg megvoltak de a cél pont a Windows gyorsabb botolása lett volna mert a szobai gépembe 64G SSD vettem és már nagyon hozzászoktam a sebességhez azért gondoltam hogy a műhelygépemet is felturbózom egy kicsit. Azt tudtam hogy nem várhatok annyit mint egy SSD-től de azt nem gondoltam hogy semmit. Még egy dolgot kérdeznék a vinyokat előbb meg kell particionálni mert valahol azt olvastam hogy dinamikus kötetet kell belőle csinálni.

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

Új hozzászólás Aktív témák