Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz cherockee #474 üzenetére

    Hi !

    Ugyan akkorának kell lennie és lehetőleg ugyan olyan típusnak(és cahce ,méretnek) A méret a lényeg. Ha a többi nem stimmel még elmehet a rendszer. (én is maxtor+samsungot használtam,bár RAID0-ban)

    Ha nem akarsz rá sokat költeni, akkor:
    Vegyél egy Sil 0680-ast (legolcsóbb, de suta is) kb 4-5 ezer
    Veszel még egy maxtort. (80GB) ha nagyobbat veszel azt fújhatod,mert nem tudod kihasználni a plusszt.

    Elméletileg belegyűröd a kártyát, ráteszed két külön kábelre a két vincsit (master legyen a mostani) majd taposod az F3-at (asszem ezt írja ki a vezérlő a bootolás elött) Ott kiválasztod a ''mirror(ed)'' opciót és elméletileg meg kell adni, hogy melyiket akarod tükrözni a másikra. Aztán vagy megcsinálja magától vagy be kell menni ismét a RAID bios-ba és rebuild parancsal munkára kell fogni az új vincsit.

    Azért írom feltételes módban,mert én még csak RAID0-t csináltam (és használok) RAID1-et (azaz a mirrored-et) még csak ki sem próbáltam. De elméletileg így kell csinálni. :U

    Még egy-két tanács:nem kizárt, hogy újra kell telepíteni a win-t. Már csak azért is,mert a drivert valahogy be kéne neki adagolni mert különben nem tud bebootolni. (ezt a win telepítésekor kell egy kislemezről. Mikor mondja, hogy más RAID és SCSI driver telepítéséhez nyomd meg az F6-ot)Ha van egy másik vincsi a gépben,akkor le kell azt tiltani a bios-ban,mert különben mindig arról akar boot-olni. De lehet, hogy az egész cirkusz elött elég ha feltelepíted a drivereit és csak utána állsz neki RAID-elni.

Új hozzászólás Aktív témák