Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz ZolikaE46 #956 üzenetére

    Én mondtam, hogy a procival lesz a baj. :) I5 760 esetében az a baj, hogy gyárilag csak 10-es ramszorzója van, ami azt jelenti, hogy alap 133-as blck-hoz max 1333-as ramórajelet tudsz beállítani. Ha bekapcsolod az XMP-t(tehát, hogy 1600-on menjen a ram) akkor 160-as bclk lesz, ami miatt a szorzót vissza kell venni ahhoz, hogy ugyan akkora maradjon a cpu órajel, mint 133-as bclk-val. Ezért ment a proci alacsonyabb órajelen, mert valami gond volt a tuninggal, és a 160-as bclk-hoz beállított szorzóval(gondolom 18-as) ment 133-as bclk-val. Ami a ~2800MHz helyett 2394MHz-es prociórajelet produkált. Ilyen egyszerű a válasz.

    Állítsd be 160*18-ra a procit, pci-e fix 100MHz, XMP enabled, advanced menün belül minden disabled, kivéve a turbo boost, cores all. Ramszorzó 10. QPI clock ratio 36x, cpu clock drive 900mV

    Feszültségeknél: QPI 1,21V, CPU 1,2V, ram 1,64V, a többi pedig normal!

    Nagyjából ennyi. ;)

    Szerk.: Mondjuk az adatlapod nekem fura, mert tuti gigabyte lapod van, az adatlapodon pedig a következő szerepel: "asus ga-p55a". Ilyen pedig nem létezik.

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák