Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • msgt.fubar

    senior tag

    válasz msgt.fubar #2922 üzenetére

    Sajnos a hiba továbbra is fennáll. Egy barátom javaslatára kipróbáltam a DVD Decryptert, de azzal sem sikerült a DVD+R DL lemez megírása. Sőt, ezúttal már egyből a ISO image fájlt szerettem volna kiírni, nem is UDF fájlrendszerre egy db fájlként kiírva az ISO-t.

    Íme a hibaüzenetről, illetve a teljes programablakról a screenshot: [DVD+R DL írási hiba @ NEC AD-7170S (screenshot)]

    Előtte kilőttem a Daemon tools-t, és a Nero DriverSpeed-et is (indítópultból is). Ez utóbbi leszabályozza a DVD-meghajtó sebességét, ezzel halkabb üzemet eredményez. Természetesen utána volt restart, így frissen felállt rendszeren próbálkoztam.

    I/O Errort ír a program, és 49%-nál dobja el magát, tehát feltételezem hogy layer-váltásnál történt valami hiba. A lemez egy Verbatim típusú DVD+R DL volt, maximum 8x-os sebességgel írható, amit én 4x-esen próbáltam írni.

    Mi lehet még hibaforrás? Firmware-t cseréltem (bitsettinges 1.03, 2008 áprilisi), talán magát a meghajtót is kellene? Nem tudom eldönteni hogy ez az egy darab hibás, vagy egyáltalán ne is vegyek többet NEC/Optiarc meghajtót.

    gottagofast

Új hozzászólás Aktív témák