Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poxi

    csendes tag

    Sziasztok! Pénteken kaptam egy Asus DRW-1608P2S dvd-írót... itt kezdõdtek a problémák...akárhogy próbálkozom, igen csekély számítógépes ismereteimet bevetve, az író nem nagyon működik. Először a másodlagos ide csatornára tettem, slave-re (masteren egy Philips cd-író volt): hibásan írta a +os dvd-ket és a cd-ket (LG, TDK, dvd-k, Benq cd-k) (Nero 6.0.0.0.-t és Nero 6.6.0.14d-t használtam - a másodikat az íróhoz kaptam) Egy +ost véletlenül megírt, de nem tudta aztán olvasni. A -osokat megírta. Áttettem masterre, a Philipset pedig slavre - eredmény: a Nero nem látja, a device managerben kis sárga felkiáltójellel jelenik meg. Kivettem a Philipset: a számítógép indításkor vmi. 80-as kábelről panaszkodik, illetve a slave-vel kapcsolatos hibát jelez, F1-el indul...Nero látja... írás indításakor a következő üzenet: az eszközt más alkalmazás használja...
    Azóta szinte minden kombinációt kipróbáltam: slave, master, dvd-író cd-íróval, cd-író nélkül... stb... kipróbáltam az íróval kapott 80-as kábelt is, az eredmény negatív: cd-t, dvd-t nem ír, nem is mindig olvassa őket, a rendszer hol látja hol nem...
    A következő, kissé elevult számgépem van (lehet, hogy ez a baj?): MSI K7T266 Pro-MS-6380, AMD Athlon 1,2 GHz, 512 Mb DDR, Western Digital 1200JB, NVIDIA Geforce 2...
    Tudna valaki segíteni?

Új hozzászólás Aktív témák