Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kircipeti

    senior tag

    Gondoltam megnezem, hatha van ilyen topik es lon.

    Szorol-szora ugyanigy jartam ma :D Nekem is a "postas hozza ki a penzt" opcio araert utaljak el az utanvet osszeget. Irtam nekik levelet az ugyfelszolgalatnak, mert nagyon tenyerbemaszoak a helyi postasnenik:

    "Tájékoztatjuk, hogy az utánvétel szolgáltatás igénybevétele esetén a Posta a küldeményt a feladó által megjelölt utánvételi összeg beszedése után kézbesíti, és a beszedett összeget, a küldeményen feladóként feltüntetett ügyfél részére eljuttatja, vagy készpénzátutalási megbízást tartalmazó bizonylatgarnitúra alkalmazása esetén az általa megjelölt bankszámlára utalja.

    A Posta a küldemény felvételekor az összeg címhelyre történő visszaküldésére szolgáló utalványt (utánvételi lap) nyomtatványt bocsát a feladó rendelkezésére.

    Amennyiben az ügyfél az utánvételi összeg bankszámlára történő jóváírását kéri, akkor erre a célra ajánlott levélküldeménynél kizárólag az "utánvételes levélküldemény kísérőokirat bizonylatgarnitúra" használható.

    Az "utánvételes levélküldemény kísérőokirat bizonylatgarnitúra" egy "címirat utánvételes levél küldeményhez", valamint egy "készpénzátutalási megbízás utánvételes küldeményekhez" bizonylatból áll, melyet az ügyfél a Posta által rendelkezésre bocsátott műszaki specifikációban szereplő szabályok figyelembe vétele mellett saját költségén előállít, vagy előállíttat.
    Ha nem rendelkezik ilyen bizonylatgarnitúrával, akkor csak postautalvány csatolásával lehet feladni a küldeményt."

    Szoval ha nincs ilyen garniturad, akkor nem is lehetne az atutalasos mokat eljatszani. De nekunk sikerult :D Igaz igy pont ugyanannyibe kerul az atutalas, mintha a postasneni hozna ki.

Új hozzászólás Aktív témák