Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #78 üzenetére

    Helló aLávaló!

    Tapasztalt kollégáim (8-20 év a szakmában) a Siemens-el ált. szivtak pl. kapcsolat az egyes egységek között, támogatás mint olyan nincs a Siemensnek Mo-n, egy floppy-n lévő drivert 4 hét alatt akartak megküldeni nekik egy pár éve, az Internet az nem volt nekik megfelelő!

    Na de milyen siemens??
    Nincs támogatás? S5-höz valóban nehéz. S7-hez minden van a siemens site-ján. Ember legyen a talpán aki megtalálja, de van. (Sajnos ez van, ha sok tízezer vagy százezer gyártmány között kell megtalálni a dolgokat).

    Ha bármi bajunk volt Omron cuccal ugortak hogy megoldják, na ezt a Siemens-ről nem lehet elmondani.

    Ott pont ellentétes a helyzet kb. Ha kell valami és felhívod őket, segítenek, barátságosak. Ha neten akarsz hozzájutni valamihez, jobb ha elfelejted.
    Siemens-t hívogathatod, már az is egy nap, mire egyáltalán sikerül a megfelelő embert megtalálni és beszélni vele. Viszont a netes támogatása egyedülálló.

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #82 üzenetére

    Szevasz Laci!

    Az a baj a siemens-el, mint céggel (amivel ti is szembesültetek) hogy egy bazi nagy bürokratikus monolit. Mint egy álam. Rugalmatlan és lomha. Nem a ''lelkes amatőrök'' érdeklik, hanem hogy hány tucat combinót vesz tőlük az álam :)
    Kb mint az IBM. De valószínű, hogy ha egy cég kellően nagy, akkor törvényszerű, hogy így viselkedik. No persze ez nem jó, csak törvényszerű (ami nem ugyanaz).

    Drágább mint az Omron vagy a Telemecanique. De ne csak az árat hasonlítsd össze :)
    És az Allen Bradley-t nem is említetted. Pedig azt mondják annál drágább nincs is :)

    Tetszik a honlapod első ránézésre, majd ha lesz időm megyek okulni hozzád és olvasgatom. Hány éve foglalkozol ilyenekkkel?

    Én gyakorlati oldalról közelítem meg a problémákat, a web oldalam is ezt tükrözi valószínűleg. Ez van akinek jó, van akinek nem. :)
    És hát a témák elég rendszertelenek, összefüggéstelenek. De ez nem is volt célom. Már így is messze túlnőtt azon, amit eredetileg kigondoltam.
    Általában amikor felemrül egy probléma, és időm/kedvem/tudásom engedi annak megoldásáról rittyentek pár sort (sajnos ez a három feltétel egyre ritkábban teljesül egyszerre). Így jött össze az amit most ott látsz.

  • Ja no

    aktív tag

    válasz aLávaló #167 üzenetére

    Hi Laci,
    programozni abszolut nem tok, szal ez a vizuálbézikes dolog sajna kiesik.
    Bár nem teljesen értem a dolgot; nálad ez a progi egy PLC-be lett befordítva és az volt a master, vagy egy PC-n futott és egy modbus kártya volt a PC-ben, amivel csatlakozott a (sok) PLC-hez?
    Ja no

  • Jeti1

    tag

    válasz aLávaló #275 üzenetére

    Az lenne a lényeg, hogy valamiféle kommunikációt hozzak létre és ezt tudjam valahogy bizonyitani is. Ha 1 bit, akkor 1 bit csak valami adat menjen és azt tudjam bizonyitani, be tudjam mutatni. :)
    Angolul nem tudok, C/C++ ugy, ahogy megy, dinamikus HTML/CGI programozáshoz nem értek.
    Sose csináltam még ilyet és nem is értem, hogy ezt, hogy gondolta a tanár. Először megkéne tanítania utána feladni ilyen feladatot. Még példafeladatot se láttam.

    Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

  • csgabiii

    csendes tag

    válasz aLávaló #277 üzenetére

    ötletem egyenlőre semmi, valami gyártósor automatizálás nemrossz, mint a fentebbi linkelt lapokon...

    Gábor

  • Jeti1

    tag

    válasz aLávaló #279 üzenetére

    Kecskeméti Főiskola. Tanár nevét nem írom le. Amúgy tőle nem vártam mást.
    Szerintem nem saját PLC-t kell csinálnom "csak" egy webszerver alapú kommunikációt.

    Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #285 üzenetére

    Helló aLávaló!

    Foglalkoztál már ilyennel vagy van valami jó tanácsod ehhez?

    S7-200-al szinte egyáltalán nem foglalkoztam.
    Nem tudok érdemben hozzászólni.

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #287 üzenetére

    Hali aLávaló!

    Amúgy Siemens-es cuccokkal ha van kérdésed kivel szoktál beszélni? Mert eddig a cégünknek csak rossz tapasztalata volt siemens-el ha valami támogatást kértünk!

    Még nem hívtam eddig a siemens-t ilyen ügyben. Viszont találkoztam már siemens-es szakemberekkel és bizton állíthatom, hogy jó fejek. De hát mindenre van példa is és ellenpélda is.
    Összességében a technikai segítségnyújtással kapcsolatban nekem sincsenk jó tapasztalataim sajnos. Más cégektől kértem már tanácsot.
    Sajnos sokszor oda fajult a történet, hogy nem a problémával foglalkozunk, hanem azt próbáljuk egymásnak bebizonyítani hogy kettőnk közül melyikünk a hülyébb. :(
    Eddig csak olyan esetekben kértem segítséget amikor már minden általam elképzelhető irányból körbejártam a problémát és alaposan utána olvastam doksikban, kipróbáltam dolgokat stb. Ha nem sikerült megoldani, akkor maga a kérdés amit fel kell tenni olyan jellegű, hogy egy kívülállónak az adott helyzet nagyon pontos ismerete nélkül legfeljebb tippje van. Kivéve ha pontosan ugyanabba a problémába ugyanúgy bele nem futott már.
    De a problémák olyan sokfélék, hogy ennek nagyon kicsi a valószínűsége.

    A másik dolog pedig az, hogy a problémák a gyakorlati alkalmazások során merülnek fel (legalábbis amikkel én találkozom). A telefon túloldalán főként üzletkötők és/vagy elméleti szakemberek vannak. Legtöbször kevés gyakorlati tapasztalattal. Elméleti síkon egy gyakorlati problémáról meg jót lehet beszélgetni, de a megoldása így nehéz.
    Egy céggel olyan is volt, hogy miután a problémát oldalakon keresztül ecseteltem a körülmények pontos leírásval együtt, egyetlen sorban válaszolva kijelentették hogy az nem lehet. Egy másik esetben 3 hétig jártunk egymás nyakára (személyesen is eljöttek) mire egyáltalán elismerték, hogy igen, a probléma tényleg létezik.

    Ezek szélsőséges esetek és egy percig sem állítom, hogy minden cég technikai támogatása haszálhatatlan, de rosszak a tapasztalataim.
    Kb olyasmi ez, mint amikor szünetel az internet szolgáltatás és az ügyfélszolgálatos először azt kérdezi be van-e kapcsolva számítógép, aztán meg azt hogy égnek-e a LED-ek a modemen...
    Viszont ha olyan akérdés, hogy milyen eszközökkel oldható meg optimálisan egy bizonyos feladat, arra mindenhol tudnak korrekt választ adni.

    Nagyon hasznos szerintem a siemens A&D online fóruma. Sokat tanultam már onnan abból amit ott kérdeztek és amit válaszoltak rá.
    És vannak siemens-es szakemberek a plc levelezőlistán is, akik ha ráérnek és tudnak, akkor válaszolnak. Én a legtöbb kérdést ott tettem fel.

  • totalkezdo

    csendes tag

    válasz aLávaló #296 üzenetére

    szia Laci,

    köszi a linkeket, az elmúlt 2 hétben elég sok oldalt végig néztem már
    csak utána írtam ide (a listát is végig olvastam)

    az első linket és a srácot is ismerem, az LG PLC-hez összesen
    egy file van ami a kommunikációval foglalkozik, elég szűkszavú
    és gondoltam hátha van valaki aki már csinált ilyesmit.
    a Modbuson még nem gondolkodtam, utánanézek.

    köszi,
    S.

  • zoltan_30

    csendes tag

    válasz aLávaló #405 üzenetére

    Hello

    Koszi a segitseget.
    Az a helyzet, hogy nem ertek a dolgokhoz.
    Adott egy szodaviz tolto gep amit egy omron vezerel.
    Szeretnek egy hasonlo gepet csinalni es azert szeretnem a meglevobol letolteni a programot.
    Ha jol tudom akor a kimentet programot be tudom tolteni egy masik omron-ba es a rendszernek mukodnei kell.
    A kerdeses meg a letoltes mert nem tudom, hogy nem e van passwordal levedve a program.
    Ha igen akkor szivok egy nagyot.
    Teszem fel a kerdest, ha esetleg megadnam a folyamatabrat akkor megtudna e irni valaki nekem a programot szorakozasbol ?
    Mivel nem ertem a dolgokat ezert ugy kell elmondani nekem mind a gyermeknek.
    PLd. ezt toltsd le innen, vegyel egy ilyen kabelt, azt dugd be az omron-ba es stb.........
    Aki benne van az a felszavakbol is erti , hogy mit is kell csinalni.
    Ez van. Akarok valamit de nem tudom, hogy hol kezdjem el.

  • zoltan_30

    csendes tag

    válasz aLávaló #407 üzenetére

    Honna lehet letolteni az omron omron szoftvert ingyen ??
    Kozben a helyzet modosult mert az egyik kollegam ert a dolgokhoz es ha meg adom neki a folyamat abrat akkor o egy moeler-re ra dolgozza.
    Viszont az omron szoftver erdekel tovabbra is. Valami letoltesi cim jol jonne.

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #3079 üzenetére

    Hali aLávaló!

    Abból kell kiindulni milyen eszközöket használtok és azokhoz kell rendelni a szoftvert.

    A PC ADAPTER USB jó lesz. Én is olyat használok, bár két hátránya azért van:
    - Nem tud 12 Mbps sebességet. Ha ilyen busz van valahol, arra nem lehet csatlakozni vele.
    - Az RS485 felől kapja a tápfeszültséget nem az USB felől. Emiatt csak akkor működik, ha PLC-re dugod rá. Ha pl. egy HMI-re vagy ET200-ra vagy egyéb buszon lévő periféria PG csatlakozós busz csatlakozójára, akkor nenm fog tápfeszt kapni :-/

    Amit a külföldi kollégák írtak az megfelelő, csak ha nincs S7-200-asotok, akkor a Microwint nem kell megvenni.
    Továbbé a WinCC fölösleges.

    2. TIA-Portal V11 full csomag és akkor elviekben jó vagyok mindenhez(S7300-1200 és HMI) legalábbis a Siemens szerint...de megszívhatom régebbi munka esetén

    Kivéve S7-200. Ahhoz Microwin kell.

    "HMI programozás. Ehhez a WinCC kell elviekben és ezt is külön kell megvenni tudtommal."

    Nem. A HMI programozáshoz WinCC Flexible, ProTool, és TIA portálos WinCC kellhet. A WinCC egy SCADA rendszer.
    A régi paneleket (nem "7-es" típusverzió) ProTool-al lehet programozni. Nem tudom van-e ilyen ott.
    Az újabbakat ("7-es" típusok) WinCC Flexible programmal lehet. A még újabbakat (KP, KTP Basic stb) meg TIA WinCC-vel lehet.

    A Step7 és Flexible rendelésnél oda kell figyelni, mert többféle opció létezik hogy melyik mit tartalmaz.

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #3081 üzenetére

    Hali aLávaló!

    "Szerinted érdemes megvenni a TIA-Portal V11 full csomag-ot?"

    Ha szükség van rá. Ha még nincsenek 1200-as PLC-itek, akkor ne vetesd meg. Majd ha szükség lesz rá akkor kell megvenni. Addig talán még az újabb verzió is kijöhet.

    "2S-1200-at lehet programozni Step7 V5.5-el?"

    S7-1200-at nem lehet csak TIA portállal programozni.

    "Meg nem sok jót olvastam a TIA- Portálról. Nagy gépigény, lassú, nem felhasználóbarát Siemens ígéretének ellenére. Bár lassan 2 éve hogy megjelent."

    Nagyon más mint a Step7. Sajnos jó pár dolgot nem lehet megcsinálni vele ami Step7-ben alap volt (vagy nem tudom hogyan kell). Pl. nagyon erőlteti a szimbolikus címzést és elfedi az abszolút címeket. Lehet éppen erőltetni az abszolút címzést is, de nem hálája meg. Nem lehet kikapcsolni a típusvizsgálatot sem. ha egy byte-ot akarok összehasonlítani integerrel pl. akkor hosszas konverziókba kell bocsátkozni, rontva a program olvashatóságát és növelve a változó erdő méretét. Vagy STL-ben kell írni.
    Nem engedi hogy egy blokkban többféle nyelv legyen, Step7 engedte.
    Szóval próbálgattam, de nehezen születik meg a barátság...

    Valamilyen okból a Siemens újrakezdte nulláról a fejlesztői környezet kifejlesztését (ebből lett a TIA portál). De hogy egy ilyen szoftver kiforrott legyen kell 3-5 év.

    "USB kábelt tudom, csak PLC-re lehet használni."

    Pedig nem (és ilyet én nem is állítottam). Természetesen a HMI paneleket és PC runtime-okat is lehet vele töltögetni.

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #5448 üzenetére

    Üdv!

    Köszönöm, ez a két link nagyon hasznos! Pont ilyet kerestem!

    Egyelőre még a szelepekről nem tudok semmit (hogy milyenek kellenek hozzá). Ez később derül majd ki.
    A hozzávalók sokfélesége miatt néhány dologban még bizonytalan vagyok:

    - Hogyan (mivel) lehet a szelepek működtető feszültségét külön bevinni a szigetre (tehát ez a 24V szűnik meg vészleállításkor)?

    - Kb 104 db 24V DC bemenetet és 50 db szelepet kell tartalmaznia a szigetnek. A sziget fizikai mérete miatt szinte bizonyos, hogy két részre kell bontani. Tehát két sziget lesz mindkettő tartalmazna bemenetet (8DE) és szelepet is.
    Két lehetőséget látok: Az egyik az hogy két teljesen független szigetet építünk, mindkettőn külön egy-egy CPX-FB33 PROFINET busz csomóponttal. A másik, hogy valamilyen módon a szigetet megszakítjuk és folytatjuk egy másikon a modulok sorát. Azt látom hogy erre van lehetőség, de egyelőre nem tudom ehhez mi kell pontosan. Illetve hogy melyik megoldás a gazdaságosabb.

    A konfigurátornak nekifekszek hamarosan. Néhány választható dologról nem tudom mi pontosan, úgyhogy katalógust is kell nézni, időigényes lesz :-)

  • Szirty

    őstag

    válasz aLávaló #5448 üzenetére

    Üdv!

    Mi az "FE" kivezetés a FESTO CPX bemeneti modulokon? Földelés?
    Sehol nem találtam utalást rá... :-/

Új hozzászólás Aktív témák