Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Dezsi82 #966 üzenetére

    (#966) Dezsi82: "Azért úgy gondolom, hogy a PLC-nek a meghibásodási mutatói nagyságrendekkel jobbak, mint egy PC-nek."

    Én meg úgy látom, hogy mindkettő egyformán megbízható. Mindkettő ugyanazon gyártók ugyanazon alkatrészeiből épül fel, ugyanolyan mérnökök tervezik, ugyanolyan garanciákkal. Ráadásul a PC alkatrészek még nagyobb darabszámban is készülnek.

    (#966) Dezsi82: "Amennyiben megvan a forráskód, nem?"

    Ha nincs meg, be kell szerezni. Nem minden cégnél törekednek arra, hogy forráskód nélkül dolgozzanak... :U

    (#966) Dezsi82: "És mi a helyzet a keresztreferenciával? Delphiben csak keresni tudsz, vagy nem?"

    Nincs olyan keresztreferencia Delphi alatt amire célzol. De érdekes módon még egyszer sem éreztem hogy problémát jelentene. Viszont azt igen, hogy Delphivel sokkal kényelmesebb és gyorsabb a programfejlesztés mint akármelyik PLC fejlesztő környezetben.

    (#966) Dezsi82: "Ez igaz, de ha megvan egy régi programod, visszaolvasod bele az újat, és sokkal jobb a helyzet, mintha nullláról kezded az egészet."

    Azért ennek is megvan a maga veszélye. Ha a PLC-ben lévő kód egy-két networkkel/runggal/steppel itt-ott hosszabb vagy rövidebb akkor rossz kommentek kerülnek rossz helyre. A félrevezető információktól lehet csak igazán agybajt kapni...

    (#966) Dezsi82: "Más különben milyen rendszert használtok PC-s vezérlénél? Milyenek az IO-k? Csak mert én is szívesen használom a PC-s vezérlést, és hátha Ti jobbat használtok."

    PC-s megoldásoknál főképp Advantech ipari PC-ket használunk Delphi alól. Az I/O-k általában NI vagy Advantech, néha Addidata gyártmányúak. Ha egyszer megírja az ember a megfelelő objektumokat, akkor utána meg különösen kényelemesen kezelhető.

    szerk.: Megjegyzem nem feltétlenül ezek a legmegfelelőbb eszközök mindneki számára. Mindenesetre nálunk bevált.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák