Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95092224

    törölt tag

    Szirty:

    #796-ban Macys szembetalálkozott egy problémával. Nem két napja volt már, de nem is kimondottan az ő problémájáról van szó, hanem hogy az a probléma mennyire általános?

    Az általánosat úgy értem, hogy magyarországi gyakorlatban (úgy egészében statisztikai átlag szintjén) mennyire komoly probléma, hogy valamilyen régi / olcsó / mit-tudom-én-miért-nem-jó típusú plc-t akarnak összekötni számítógéppel, és nem csak nincsen rá kiépített lehetőség, hanem szakember se tud rá javaslatot tenni.

    A komolyat pedig részemről úgy definiálnám, hogy nem csak az agyonhajszolt technikus zsörtölődik (tuti, hogy mindig agyonhajszolják, és mindig mindenen zsörtölődni fog, de az még az üzemszerű eset), hanem már a főnökének is elkezdi csípni a szemét az, ami miatt zsörtölődik. Sőt, talán management szintjén is felvetődhet a probléma, hogy elmaradott a termelési logisztika. Az a probléma pld hamarabb kezdi majd el csípni a főnök szemét. Tudom, nem ez a világ legprecízebb definíciója a komoly problémát illetően, de perpillanat ez a leggyakorlatiasabb, amit ismerek.

    Ez az egész jellegében olyasmi, amit egyszerűen csak érezni tud valaki, ha eltöltött pár évet a terepen. A legelső dolgot írd le nekem plz, ami most hirtelen az eszedbe jutott a kérdésem egészéről.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák