Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz isvarga #2962 üzenetére

    Hali isvarga!

    Veled értek egyet. Venni kell bővítő modult a 200-ashoz és nem ilyen megoldásokhoz folyamodni.
    A tárolós megoldás ugrott be elsőre nekem is, de ahelyett inkább elleneztem ezt a kimenet sokszorozást, ezért nem írtam le.

    Ennek is van egy pár hátránya.
    Pl. szint illesztésről kell gondoskodni, a 4094 max 20V-ot visel el, kell egy külön tápegység is az egészhez.
    A PLC elejti az összes kimenetét ha pl. egy hiba miatt STOP állapotba kerül. Ezzel a megoldással azonban úgy maradnak a relék ahogy voltak.
    Fogalmam sincs, hogy ez a megoldás mihez kell (hiába kérdezem, Csakénvagyok nem hajlandó válaszolni) de ha otthoni fényjátékhoz karácsonyra, akkor ez nem gond, de ha valamilyen ipari berendezést kell vele vezérelni, akkor probléma lehet, erre is gondolni kell.
    A kimenetek kapcsolási sebessége is tizedelődni fog, ha a PLC 30ms ciklus idővel fut, akkor egy ilyen multiplexelt kimenet kapcsolása akár 240ms késést is szenvedhet. De mivel nem árulta el mire kell megint csak nem lehet tudni ez a tulajdonság jelent-e akadályt.

Új hozzászólás Aktív témák