Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mohus

    csendes tag

    válasz mona01 #35 üzenetére

    TXP42G30E
    Én csak ajánlani tudom. Sokan elfelejtik a sok szmartozás és háromdézés mellett az alapvető dolgot. Televízió adjon szép képet, minden szögből. Ha bemész valahova ahol a középkategóriás tévék vannak kirakva, akkor ez az a típus aminél azt mondja az ember, "hú de szép a képe".

    Digitális adások , ami HD is az lemászik a képről. Az SD analóg adás ezek után elég fájdalmas. Ugyanígy egy PS3 konzol egy GT5-tel csak a döbbenetet jelentik pl nekem aki ennyiért 10 éve vettem az akkor etalon középkategóriát jelentő 72cm 100Hz Flat TV-t.

    A hangja is teljesen korrekt szerintem, ahhoz képest, hogy egy deka hangfalat nem látsz.

    Design szintén bejövős, állványos összeszerelés 5 perc kb.

    Megnéztem minden lehetőséget, hogy legkényelmesebben lehessen letöltött anyagokat legszebben megnézni. Ebből a legjobb megoldás a laptop - wireless router - PS3 media szerverrel és egy PS3, itt a kép és a feliratkezelés is tökéletes. Tehát semmi más nem kell csak laptop és egy PS3, szerencsémre a ház építésekor a TV box mögé is tettem LAN csatlakozót így a TV-t arra dugtam rá.

    A PS3 média szerver program érdekes módon a TV-t is azonnal megtalálta, a lejátszás is elindult, felirat is jó volt, ám a képarányok beállítása szűkös és a kép minősége sem a legjobb, leginkább interlaced benyomást keltett.

    USB-ről se feliratkezelés, se jó képminőség. Ugyanaz a Game Of Thrones vagy Walking Dead epizód egyszerűen szétmosódott ilyen lejátszáskor.

    Viera Connect jópofa próbálkozás - de közelébe sem jön egy laptopos böngészésnek. Egy Blackberry Torch vagy Ifón is kenterbe veri, tablet szintúgy.

    FPS-t, RTS-t Sturmovikot PC-n, a többit konzolon!

  • I.K.Z

    tag

    Hátha valakit érdekel:

    A feltöltés a műszaki áruházakban is látható látványos demonstrációs kisfilmeket tartalmazza, amivel tesztelheted a 3D tévéd képességeit.

    Technikai infó:
    Általános
    UniqueID/String : 193831724944099743272113665445929353211 (0x91D2A1DFFFCE664B98D9B5C9AF7AFFFB)
    Teljes név : D:3D2010 Samsung 3D TV Demonstration 3D Blu-Ray DiscSamsung_3D_Demo_Full_Disc_Half.SBS_2010_Mini-HD.1080p.M.E.L.I.S.O.N.mkv
    Formátum : Matroska
    Formátum változat : Version 2
    Fájlméret : 1,32 GiB
    Idõtartam : 35 perc
    Teljes adatsebesség : 5 259 Kbps
    Film : mini-HD by DJP & HOOLIMAN
    Kódolás dátuma : UTC 2011-10-15 07:32:27
    Kódoló szoftver : mkvmerge v3.2.0 ('Beginnings') built on Feb 12 2010 16:46:17
    Kódoló könyvtár : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

    Kép
    Sáv száma : 1
    Formátum : AVC
    Formátum/adatok : Advanced Video Codec
    Formátum profil : High@L5.1
    Formátum beállítások, CABAC : igen
    Formátum beállítások, ReFrames : 4 képkocka
    Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
    Idõtartam : 35 perc
    Adatsebesség : 5 000 Kbps
    Szélesség : 1 920 képpont
    Magasság : 1 080 képpont
    Képarány : 16:9
    Képkockasebesség : 23,976 fps
    ColorSpace : YUV
    ChromaSubsampling : 4:2:0
    BitDepth/String : 8 bit
    Sorváltás típusa : folytonos
    Bit/(képpont*képkocka) : 0.101
    Adatfolyam mérete : 1,23 GiB (93%)
    Cím : mini-HD by DJP & HOOLIMAN
    Kódoló könyvtár : x264 core 112 r1867 22bfd31
    Kódoló könyvtár beállításai : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5000 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
    Nyelv : angol
    Default : nem
    Forced : nem
    colour_primaries : Generic film

    Hang
    Sáv száma : 2
    Formátum : AC-3
    Formátum/adatok : Audio Coding 3
    Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
    Kódek azonosító : A_AC3
    Idõtartam : 35 perc
    Adatsebesség mód : állandó
    Adatsebesség : 256 Kbps
    Csatornák száma : 3 csatorna
    Csatorna kiosztás : Front: L R, Side: C
    Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
    BitDepth/String : 16 bit
    Adatfolyam mérete : 65,9 MiB (5%)
    Cím : mini-HD by DJP & HOOLIMAN
    Default : igen
    Forced : nem

    Letöltés:
    http://www.wupload.com/file/2625061152/Samsung_3D_Demo_Full_Disc_Half.SBS_2010_Mini-HD.1080p.M.E.L.I.S.O.N.mkv

  • junkpod

    nagyúr

    hát ez a beéégés vitafolyam jól elnyomta a fórumot:) minden esetre azt elértétek, hogy kb 5 percenként felállok és pár centiről vizsgálom az rtl logó helyét, hogy látszik-e már valami... :W

    Egy kis összefoglalót engedjetek meg az S30-cal kapcsolatban, hát nem vagyok maradéktalanul elégedett:
    -előtte 3 évig PY8P volt és kifejezetten az 5 év gari mozdított, hogy megérje cserélni, digitális tunerre már régóta vágytam
    -képminőség: a digitális kábel adás hatalmas minőségbeli ugrás, főleg a HD adások és itt már a 16:9 is rendben jön kapcsolójellel, sávok nélkül (bár a Duna tv-k csak SD-ben jönnek), ez egy nagy +
    -Érzésre sokkal jobb a színvisszaadása, színhűsége

    -ÖKO üzemmód: használhatatlan, annyira szürke lesz minden és nem is lehet állítani rajta. A rég tv-n végig ÖKO üzemmódban volt és teljesen elégedett voltam vele. Néh aolyan érzésem van, hogy nem is állítja a fényerőt az ÖKO csak teljesen visszaveszi a kontrasztot. Lehet ezt az auto-fényerőt valahogy tesztelni?
    -nem tudom, hogy a digit-kábelre való áttérés okozza-e de gyakran látszik az interlace sávozás, ez is csalódás...
    -közép tájban van egy függőleges inhomogenitás csík, ami svenkeknél egyre jobban zavar
    -és egyre jobban félek a ghosting megjelenésétől... bár a tv-zési szokásaim nem változtak és a régi tv-vel 3 év alatt még egy pixelnyi ghost sem volt, de mióta ugye 16:9 az RTL is, meg itt is kitört a ghostok háborúja, nagyon félek, hogy az újabb generációsok hajlamosabbak lesznek ghostra (többen is írtatok már hasonló tapasztalatot).

    Box's don't touch!

  • bigdady

    nagyúr

    válasz zsigus #3367 üzenetére

    Értem én.

    A HDTV szabvány több felbontást határoz meg:
    480p: 720×480 pixel
    720p: 1280×720 pixel
    1080i: 1920×1080 pixel (interlaced)(képkockánként felváltva a páros és a páratlan képsorok) natív 1280×1080 pixel, HDCAM/HDV 1440×1080
    1080p: 1920×1080 pixel
    2160p: 3840×2160 Quad HDTV

    (p) Progressive (folyamatos)

    (i) Interlace (váltósoros)

    Nem a 1080p a fullHD, amúgy? Kérdezem.

    (#3368) DM-Fan
    Rosszul emlékeszem akkor, lehet hogy más mondta, bocs. Most lettem fanatikus tag és már nem emlékszem :)

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz GeneraL_XTX #7566 üzenetére

    látom a horizontális csíkozódását a panelnak

    A Pana plazmán nem láttad a vízszintes csíkokat sötét jeleneteknél?

    Ezek is csinálnak hasonlót. Ha közel hajolsz hozzá vagy fel-le mozgatod a fejedet egy Pana PDP előtt, amin sötét jelenet van, már látni, hogy széthullik a kép mint ha csak interlace scan-line-okat látnál egy CRT-n.

    Nekem a VT30 0% feketéjén mutatták meg először. Aztán az itthoni G30-on szúrtam ki, hogy nem csak feketén, de sötét képekkel is csinálja, csak még nehezebb látni. Később David Mackenzie mondta, hogy már a 2010-es szérián is látta a feketén, de sötét képeken még nem. Viszont 3D-nél már megint látja, mert ott feltűnőbb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • junkpod

    nagyúr

    válasz junkpod #9187 üzenetére

    csináltam két fotót gyenge telefonos kamerával, de szvsz látszik a különbség.

    Daewoo dvd recorder képe:
    Daewoo

    Pana EH67 képe:
    Panan EH67

    látható, hogy a Pana EH67 képen a szélek fésűsek, mint amikor nem jól kezeli az interlaced képalkotást. Mi lehet erre a megoldás, hogy ne legyen ilyen?

    Box's don't touch!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz DM-Fan #11569 üzenetére

    Ha nem villog az LCD, akkor miért kellett azzal érvelni a hozzászólásom ellen, hogy 60 Hz-en jár, tehát nem gondolnád, hogy arról van szó (mármint a vibrálásról)?

    Az az érzésem, nem figyeltél oda rendesen, mert én sem pusztán a képfrissítésről beszéltem. Viszont említettem, hogy a plazmát menüben 50 Hz-re átkapcsolva jól látható a jelenség, egy tipikus interlaced jellegű villogás. Pont olyan, ami a képcsöves TV-knél is megfigyelhető, főleg nagyobb képernyőnél és oldalról/felülről nézve.

    Ezért bátorkodtam rokonítani a két jelenséget. Csak utána az volt az érzésem, mintha direkt hobbiból mondanál ellent, csak azért, hogy valamire ellent tudj mondani. Úgyhogy inkább hagytam az egészet, mert nem akartam erre a szombat délutánomból időt pazarolni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz < CyberBob > #11584 üzenetére

    saját tapasztalat, hogy nappali fényben jobban zavart a villogás / vibrálás mint teljes sötétben

    Nemrég épp ezzel akasztott ki egy ügyfél, akiről pont nem gondoltam volna, hogy ilyeneket fog kitalálni.

    Helyszínen javítottam egy 50 Hz képcsövest. Tulaj utána kijelenti, hogy ez borzasztóan vibrál, főleg a T-Home EPG ábrájánál látszik jól. Mondanom sem kell, hozzá se nyúltam olyan részéhez (táphiba volt csak), meg különben is, butaság az egész. Ha akarnám, sem tudnám befolyásolni az interlaced technikát.

    Hiába magyaráztam neki, hogy ez gyakori effekt, embereknek nappal és közelről nézve jobban feltűnik a vibrálás. Persze, pont javítás után derülnek ki ilyen dolgok. De csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy ez nem ilyen volt. Még szerencse, hogy volt a másik szobában egy másik TV, azon is szépen villogott az EPG.

    De ennyi erővel a másik TV lehetett volna 100 Hz-es is, akkor az életben nem bírom meggyőzni, hogy az egyik vibrál, a másik nem, ez ilyen.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #11613 üzenetére

    Akkor a teljesség kedvéért a Panasonic G30 képmódjai:

    Progressive 23.976Hz input
    Refresh rate = 95.878782 Hz
    Refresh wampling period = 41.719345 msec

    Progressive 23.976Hz input + 24SF MAX
    Refresh rate = 59.882973 Hz
    Refresh wampling period = 33.398476 msec

    Progressive 50Hz input
    Refresh rate = 100.031217 Hz
    Refresh wampling period = 49.984396 msec

    Interlaced 50Hz input
    Refresh rate = 100.102070 Hz
    Refresh wampling period = 49.949017 msec

    Interlaced 50Hz input + IFC MAX
    Refresh rate = 60.002803 Hz
    Refresh wampling period = 49.997664 msec

    Progressive 60Hz input
    Refresh rate = 59.995815 Hz
    Refresh wampling period = 33.335659 msec

    Interlaced 59.94Hz input + IFC MAX
    Refresh rate = 59.967917 Hz
    Refresh wampling period = 33.351167 msec

    Megjegyzés: Az i1d3 colorimeter eredetileg nem erre való, szóval semmi garancia, hogy ez igaz is, de gyanúsan hihetőnek tűnik...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dezz #11706 üzenetére

    24p Smooth Film és Intelligent Frame Creation és ezek fokozatai
    A Panasonic fantázianevei a köztes képkockákat interpoláló funkcióra.

    Ja, a teljes képernyő vibrál. Bár én már hozzá vagyok szokva, csak akkor látom, ha direkt elfordítom tőle a tekintetem hogy csak a periférián lássam.
    Mondjuk a 2009-2011 Panasonic PDP-ken fura, mert a pre-discharge az váltottsoros ditherelésben megy, így alacsony APL és fekete területeken olyan, mint egy interlaced CRT (látni is a sorokat, főleg ha fel-le mozgatod előtte a fejed), magasabb APL mellett viszont tényleg "FullHD Progressive Neo-PDP". Innentől már csak a sub-field drive okozhat trükkös dolgokat bizonyos esetekben (főleg finoman rácsozott vagy pöttyözött mintákon és/vagy ha gyorsan rángatod a szemed).

    Majd egyszer átfutom, amiket linkeltél.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • slick-adam

    aktív tag

    válasz janos666 #11707 üzenetére

    " fekete területeken olyan, mint egy interlaced CRT (látni is a sorokat, főleg ha fel-le mozgatod előtte a fejed)"

    technikai oldalrol nem igazan ertem, amit leirtal, de ezt a jelenseget pont tegnap lattam a VT50-esen is.

    parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

  • dezz

    nagyúr

    válasz nobeige #11709 üzenetére

    Köszi! Úgy tűnik, a ciklusonként felvillanó 10 sub-field 10 bitet reprezentál (ehhez eltérő intenzitással kell megjelenniük, amit vélhetően az egész képre vonatkozóan tudnak szabályozni - és talán a felvillanások idejét is variálják), mégpedig az oldalsó gradiensek tanúsága szerint az alsóbb bitektől haladva a felsőbbekig. Nos, akkor mégis csak 600 Hz-es a képfrissítés, összességében!

    (#11710) erdoke: Igen, de ha jól értettem, olyankor nincs IFC, hanem gondolom az első 100 Hz-es CRT-khez hasonlóan ismétlődve teszi ki a fieldeket, mégpedig az interlace sorvillogás elkerülése érdekében kicsit megkeverve őket: 1a-1b-1a-1b-2a-2b-2a-2b-... A szám a frame sorszáma, a/b=páros/páratlan sorok. Sportot nem szívesen néznék így...

    (#11712) janos666: Köszi! (A sub-fieldek szerepével természetesen tisztában voltam.)

    Szóval, azért 60 Hz, mert így elmondhatják, hogy (a ditherelést nem számolva) 10 bit/komponens? 100 Hz-nél meg már csak 6... Így már érthető a külön ditherezés... :N (Bár szerintem az utóbbi nélkül is lehet[ne] látni egyfajta bizsergést.)

    Mint írtam, én mozifilmeknél nem kívánom a mozgás-interpolálást, de normál TV-adásnál, főleg sportnál és hasonlóknál nagyon is. (Főleg, hogy a field-kevergélés vagy az 50 Hz-es megjelenítés az alternatívák.)

    (#11713): Nem lehet, hogy itt valójában arról van szó, amit itt fentebb erdokenek írtam?

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz janos666 #12021 üzenetére

    Igen, pontosan ezt mondtam már a legelején, hogy a vibrálás épp ezért nem frissítés-, hanem technológia függvénye. Pontosan ezért nem zavaró a legtöbbeknek a 60 Hz-es LCD és ezért tudsz falnak menni a 60 Hz-es CRT-től, de egyesek még a 100 Hz-es plazmától is.

    junkpod: dehogynem! janos666 mért ilyet is. Ott vannak alul a 60 Hz inputok, progressive és interlaced is. Mindkét esetben 60 Hz-en megy a panel, akár van IFC, akár nincs? Nem csak 30 FPS a maximum a DivX-ben, de a legtöbb sorozat ugyebár amerikai és ebből van a legtöbb DivX, de sok filmet is így kódolnak DivX-be, ezért hoztam példának.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #12035 üzenetére

    Nem mérte, csak az IFC (alias Smooth Film) maximum értékét, de annak több fokozata is van. A közepét pl. nem nézte.

    Minden olyat leírtam, ahol frekit vált. 24Hz és 50Hz-es bemenettel Medium-on nem vált, csak Max-on. A Max mindkettőt 60Hz-re interpolálja, a Medium ott hagyja a panelt, ahol Off-ol is volt, és csak úgy pótol bele.

    24Hz-nél saccra 48fps-re (mert nem lesz olyan folyékony, mint a valódi 60fps és a 96 még látványosabb lehetne) és nem tudom hogy csak másképp kezeli az 50Hz-es deinterlace-t, hogy 25 helyett 50fps-t hozzon ki, vagy akár 100fps-re is felugrik az 50i, mikor Medium-on van (szerintem itt is csak annyiról van szó, hogy video mode deinterlace, vagyis az 50 váltott-sor frissítésből 50 progresszív képkockát interpolál ahelyett, hogy 25-öt rak össze).

    De ezek már csak tippelések. Lehet, hogy 96, illetve 100-at próbál interpolálni a Medium, csak épp nem sikerül olyan jól, hogy tényleg olyan folyamatosnak is lássam. (Illetve logikátlan lenne, hogy a Medium az 96/100fps, a Max pedig 60.)

    (#12038) DM-Fan

    Épp nincs itthon semmi eredeti 1080i50 anyagom, hogy alaposabban tesztelgessem az IFC Medium-ot, de ha azt csinálja, amire fent gondoltam, akkor lehet jogosultsága. (Nem hamis képkockákat gyárt, hanem okosabban dolgozza fel az interlaced anyagot.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz janos666 #12043 üzenetére

    Passz, nem használom, interlaced anyagom viszont rengeteg van.
    Premiben van interpolációs plugin de az sem képes valós időben dolgozni, szerintem a tv-ben nem a cpu készíti a köztes kockákat hanem valami célhardver.

    [ Szerkesztve ]

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Khelben #13364 üzenetére

    "Az a marketing bullshit."

    Egyáltalán nem az!

    "Szerintem a 60Hz nem függ a bemenettől, az mindig ennyi."

    Ez a kijelentésed viszont nem helytálló! Lásd itt:

    Akkor a teljesség kedvéért a Panasonic G30 képmódjai:

    Progressive 23.976Hz input
    Refresh rate = 95.878782 Hz
    Refresh wampling period = 41.719345 msec

    Progressive 23.976Hz input + 24SF MAX
    Refresh rate = 59.882973 Hz
    Refresh wampling period = 33.398476 msec

    Progressive 50Hz input
    Refresh rate = 100.031217 Hz
    Refresh wampling period = 49.984396 msec

    Interlaced 50Hz input
    Refresh rate = 100.102070 Hz
    Refresh wampling period = 49.949017 msec

    Interlaced 50Hz input + IFC MAX
    Refresh rate = 60.002803 Hz
    Refresh wampling period = 49.997664 msec

    Progressive 60Hz input
    Refresh rate = 59.995815 Hz
    Refresh wampling period = 33.335659 msec

    Interlaced 59.94Hz input + IFC MAX
    Refresh rate = 59.967917 Hz
    Refresh wampling period = 33.351167 msec

    Szóval nem csak 60 Hz-en megy a plazmapanel, megy az 96, illetve 100 Hz-en is, muszáj is neki, eleve ez szavatolja a helyes kadenciát. A 96 Hz a 24p anyagokhoz kell (a 96 ugye a 24 egész számú többszöröse), a 100 Hz meg a vibrálásmentes 50 Hz-es anyagokhoz, pl. DVD-hez, TV-adáshoz (a 100 az 50 egész számú többszöröse).

    A SubFieldDrive lényegét meg látom megtaláltad magad is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • nightshadow

    veterán

    válasz DM-Fan #14076 üzenetére

    biztos, hogy nem az NTSC miatt 24p, pont ahhoz kell a 60 Hz a 30 FPS miatt.

    Én csak ebből a mondatból gondoltam, hogy az NTSC miatt: "In video technology, 24p refers to a video format that operates at 24 frames per second (typically, 23.976 frames/s when using equipment based on NTSC frame rates) frame rate with progressive scanning (not interlaced)." forrás: [link] De nem ástam magam mélyen bele a témába.

  • vtechun

    veterán

    válasz liszi70 #18244 üzenetére

    Hat a 3d-s mkv-k melyek 3d bluraybol keszulnek azok majdnem ugyqnazt nyujtjak mint a bluray, kiveve a felezett felbontast, meg ugye az eleve mkvra valo alakitas miatti minosegromlast, de a 3d hatasa kb ugyanaz, mert ugye a forrasban mar megvoltak a kulon bal/jobb szem szamara "kialakitott" kepkockak, csak meg azt nem tudom hirtelen, hogy ezek az mkv-k vajonmegduplazzak a sorokat, vagy egyik sor egyik szem, masik masik szem. Ez utobbi amolyan interlaced technikaval mukodhetne, gyakorlatilag kevesbe rossz minoseget okozva. Fene tudja, jo lenne ezekrol valami jo leiras...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz junkpod #18414 üzenetére

    1080p24 a szokásos megjelölése, amit rövidítve szoktak 24p-ként is emlegetni, de mindkét esetben 23.976Hz-et jelent (p, mint progresszív, mert elméletben lehetne olyan interlace fieldekből, amikből helyes dekódolás során a duplája jönne ki, de az manapság nincs használatban Blu-Ray kiadványokon és TV adásoknál sem, csak az 1080p24, 1080i50 és 1080i60 + az idióta scene releaserek használnak még 1080p25-öt és 1080p30-at, hogy száradt volna le a gombnyomó ujjuk, mikor ezt kitalálták, holott az x264 is tud interlace formátumot kódolni :W). Ezek közül a 24 és a 60 kapnak 1/1.001 szorzót, (a 24 akkor konvertálva, mikor korongra vagy adásba kerül, a TV adást lehet eleve így forgatni) az EU-ban kerek 50Hz megy (amihez 24-ről 25-re kell gyorsítani a 24-et, de 60-ról 50-re az igazán muris, mert azt még manapság is sikerül néha úgy elbaszni, hogy okádék lesz).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • vtechun

    veterán

    válasz janos666 #19721 üzenetére

    ezt, hogyan lehetne kipróbálni, hogy ez a probléma-e? pl. lelassítom 24 fps-re, akkor lehet nem jönne elő? vagy nem valami interlace-szel való összefüggés?

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz z123456789 #26677 üzenetére

    A mozifilmek 99%-át 24 képkocka/másodperces sebességgel forgatják és a BD-re 23,976-os sebességgel kerülnek fel 1920x1080-as felbontással (képaránytól függetlenül), ezért 1080p 24Hz módban kell lejátszani őket. Ettől eltérés pl. koncertfilmek/dokumentumfilmek esetében lehetséges, ahol 1080p 60Hz módban történik a lejátszás. Nem jellemzőek az interlace anyagok!

    A TV-k médialejátszója forrástól függetlenül képtelen a 24p kadencia megjelenítésére, mindig 60 Hz-re állítja a panelt. Szóval valószínű a szemed nem érzékeny rá, vagy be van kapcsolva az IFC/24p Smooth Cinema.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz rappit4 #26696 üzenetére

    "Az mitől lehet, hogy a Lawless című filmnek (1080p mkv) az elején van egy jelenet, ahol egy erdőt pásztáz a kamera."

    Gondolom mert ez volt a forgatókönyvben. Bocs, nem tudtam kihagyni. :B

    A leírtak alapján érdekes, mert ha a másik TV-n nem jelentkezik (mondjuk az csak HD-Ready), akkor lehet, hogy mégsem a lejátszó a ludas, bár nekem az a gyanúm, hogy igen. A "2 HDMI-vel os próbálkoztam" két kábelt, vagy két bemenetet takar? Próbáld ki mindkettő eshetőséget - magyarán másik kábellel és másik bemenetben is!

    Lejátszó kimenete megfelelően van beállítva, videóbeállítások rendben? Progressive jelet küld, nem interlace-eltet?

    Get Moded!

  • rappit4

    őstag

    válasz DM-Fan #26700 üzenetére

    Először is bocsi a sok magyartalanságokért, nem olvastam el amit írtam :DD (Annyira iszonyatos volt, hogy az iszonyat :D Amúgy jó volt a poén :C ) Nem interlacet küld. Úgy 2 HDMI, hogy a tv-n van két port és az egyik megy a lejátszóba, a másik a beltéribe. A beltériből kihúztam és átdugtam a lejátszóba. Ja, és köszi a választ.

    [ Szerkesztve ]

  • Dorian

    félisten

    válasz liszi70 #33158 üzenetére

    "Javítja a függőleges felbontást filmek esetén.
    Ez a funkció váltott-soros jel esetén érhető el"

    Tehát progresszív jel esetén úgysem érvényes, interlaced esetében meg megmondják a profik mit csinál.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #33156 üzenetére

    Hú! Na várjunk...

    Ez a funkció csak az interlaced formátumokra van hatással (576i50, 1080i60, stb). Azt próbálja betippelni, hogy milyen interlace eljárást használtak, és eszerint választja ki a megfelelő de-interlace algoritmust. (Alsó vagy felső sor jár előbb időben, illetve két fieled-ből egy képkockát kéne összerakni, vagy két képkockát interpolálni.)

    Nem emlékszem pontosan, de valószínűleg a set-top-box-od sajátossága miatt kellett nálad kikapcsolni, ha így tettem. Van ilyen, néhányaknál (általában T-home-os dobozok) zavart okoz, de ez az STB, és nem a TV hibája. Az STB hibás formátum infókat küld a TV-nek, és így csíkos lesz a TV adás, mert rosszul de-interlace módot választ a TV.

    De a filmritmus felismerés alapvetően jó dolog, ha tényleg jól ismeri fel.
    Amit gondolkodás nélkül szoktam kikapcsolni, az a "24p Smooth Film".

    Épp az előbb ettem függőlegesen rétegzett túrós zabszeletet. Így jó volt, de nem merném bekapcsolt Smooth Film-el betolni a másikat. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #33327 üzenetére

    Az le van írva a linkelt oldal tetején: fölé kell húzni az egeret.
    Aztán pedig (#33273) janos666: Aki nem látta...

    (#33338) Neszójábe
    Mi az a váltottsoros? Az kell a 3D-hez? Ott miért nincs 24 herc? Ott mire kell állítani?

    Interlace. Azt csak 1080i50-hez és 1080i59-hez használják TV-be készülő anyagnál (tölthetsz is le így sorozatokat, de azokhoz sem optimálisak ez a képmód, csak kompatibilitási célokat szolgálnak, érdemesebb szoftveresen de-interlace-elni és 1080p50-et vagy 1080p59-et kiküldeni).

    Létezik amúgy 1080i48 is, ami az 1080p24 rokona, de nem igazán terjed el, mert jelenleg nem kell semmire.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz WhiteWalker #34106 üzenetére

    "automatikus (EDID) beállítás is...ez is mire jó....?"

    Az EDID-den keresztül tisztázza egymással a lejátszó és a megjelenítő, hogy utóbbi milyen felbontás- és frissítésértékekre képes.

    "Oké, még annyi hogy van a mode gombon a Deinterlacing opció:kikapcsolva/motion adaptive/BOB"

    Ez a fésűfogak eltüntetésére szolgál. Az interlaced képalkotási mód esetében egy képkocka, két fél képből adódik össze. Az első képen az eredeti képnek csak minden páratlan sora, a másodikon minden páros sor látszik. A deinterlace rendszer teljes képet csinál a fél képekből. Bővebben lásd itt. Hogy nálad melyik adja adott anyagból a legjobb minőséget, azt tapasztald ki! A progressive anyagoknál nincs jelentősége.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz modflow #34462 üzenetére

    Sokszor leírtuk már, legutóbb pár napja tértem ki rá. A 2000 Hz az FFD által produkált alképpontfrissítés értéke és semmi köze nincs a panel tényleges frissítési frekvenciájához. Ha a médialejátszód 1080p60 Hz-et ír (pl. a menüben), akkor ott a panel ténylegesen 1920x1080p 60 Hz üzemmódban megy. Ha 1080p24Hz-et ír (pl. egy HD-mozifilm alatt), akkor a TV-d 1920x1080p 96 Hz-en működik a 4:4 pulldown következtében. Ezen felül ugy tudja még az 1080i50Hz-et (pl. HD-TV adás esetén), ilyenkor interlaced módban megy 100 Hz-en a panel, mert ekkor az 50 Hz-es TV-adást duplázza meg az elektronika.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • buci30

    addikt

    válasz kovadika #35217 üzenetére

    Hogy is teszteljem?
    Az ISO féle dolgot nem vágom :(
    De van gyári 3D is ott is okés volt minden meg a másik mkv-nál is.

    Lejátszó: LGBD670 és külső HDD van rácsatlakoztatva és onnan ment .
    Avatar.2009.Half-SBS.3D.1080p.REPACK.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY.mkv
    Kokány mkv-val volt mind a kettő:)

    Video #1
    ID : 1
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L4.1
    MultiView_Count : 2
    MultiView_Layout : Side by Side (left eye first)
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 4 frames
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration : 2h 41mn
    Bit rate : 18.6 Mbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 080 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.374
    Stream size : 21.0 GiB (89%)
    Title : x264 SBS 3D (crf16)
    Writing library : x264 core 120 r2120+639 552713c
    Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=tesa / subme=11 / psy=1 / fade_compensate=0.00 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-3 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / fgo=0 / bframes=16 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=crf / mbtree=1 / crf=16.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

    iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Fogash #40849 üzenetére

    Az 50Hz hagyományos tévék se villogtak-szakadoztak (igaz a régi CRT foszforlagja segített simítani a képet), a 100Hz CRT maga volt a Zisten.

    Akkora foszforlagja nincs*, csak kisebb képernyőt távolabbról nézve nem olyan zavaró, hogy 50 félképet közvetít másodpercenként, váltottsoros módon, vagyis egyszer a páros, utána a páratlan sorokat. Tehát végeredményben ez alkot 25 teljes képet (PAL), a hagyományos televíziózásban.

    *Bizonyíték erre, hogy a TV mellett elnézve, az ember "szeme sarkában" nagyon jól látszik a vibrálás, mert a periférikus látómező evolúciós okból igen érzékeny (a veszélyhelyzetek észlelése miatt).

    A 100 Hz-es képcsöves TV-k megjelenését a méretek növekedése indikálta, ugyanis 66 cm és felette már kezdett egyre zavaróbbá válni a vibrálás (ez a laikusok és bolti eladók által "72 centisnek" nevezett kategória, ami soha nem is létezett, valójában a sarokcsavarok voltak 72 centis távolságban, míg a képátló ténylegesen csak 66 cm ezeknél).

    Nem véletlen, hogy ennél kisebb méretű TV gyakorlatilag nem létezett 100 Hz-es változatban, mert felesleges is, gazdaságtalan is.

    Plazmakijelzőn viszont, a nézési távolsághoz képest relatív nagy méret miatt, az 50 Hz interlaced üzem már nehezen lenne tolerálható, szemből nézve is.

    A 24p kadenciahiba pedig egy külön téma, arról sok szó volt már itt.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Dorian #41943 üzenetére

    Az IFC maximumra állítva belenyúl még a frissítési frekvenciába is, ezt anno janos666 kolléga kimérte még a G30-on. Az egyes képmódokat így módosítja:

    Progressive 23.976Hz input
    Refresh rate = 95.878782 Hz
    Refresh wampling period = 41.719345 msec

    Progressive 23.976Hz input + 24SF MAX
    Refresh rate = 59.882973 Hz
    Refresh wampling period = 33.398476 msec

    Progressive 50Hz input
    Refresh rate = 100.031217 Hz
    Refresh wampling period = 49.984396 msec

    Interlaced 50Hz input
    Refresh rate = 100.102070 Hz
    Refresh wampling period = 49.949017 msec

    Interlaced 50Hz input + IFC MAX
    Refresh rate = 60.002803 Hz
    Refresh wampling period = 49.997664 msec

    Progressive 60Hz input
    Refresh rate = 59.995815 Hz
    Refresh wampling period = 33.335659 msec

    Interlaced 59.94Hz input + IFC MAX
    Refresh rate = 59.967917 Hz
    Refresh wampling period = 33.351167 msec

    Mint látható, maximum állásban 60 Hz-re force-olja a panelt, legyen szó akár 24p anyagról, akár 50 Hz-es bemeneti-, akár 60 Hz-es bemeneti forrásról. Minimum állásban tudtommal nem bántja a panel frissítési frekvenciáját, viszont plusz képkockákat ilyenkor is interpolál.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz junkpod #42807 üzenetére

    Kijelezni csak ezeket jelzi: Jel minőség/erősség/bithibaarány, bejövő jelformátum.
    Persze 1080i50-et ír ki az Info, mert a tunerből az jön. A többi "látom".

    IFC nélkül viszont az M1HD-n is úgy akadozott a TV adás képe, mint az 1080p25 videók (sajnos néha csak így, 1080i50->1080p25 újrakódolva találok meg neten pár britt sorozatot), ICF-t közepesre téve viszont szép sima lett a mozgás (de néha láthatóak voltak a klasszikus IFC hibák, amik 1080p24 forráson erősebben jelenek meg az IFC-től).

    Ez két ajtót hagyott nyitva:

    1: A TV (vagy tévedésből, vagy azért, mert a DVB-C stream [akár szándékosan, akár tévesen] így volt flag-elve) nem Video módban de-interlace-elt 50 képkockát, hanem Film módban 25-öt. (Ehhez kéne egy PC-s DVB-C tuner, ami tud 1:1 stream-ripet készíteni, hogy kielemezzem, de annyira nem érdekel, hogy ezért vegyek egyet.)

    2: A Panasonic ugyan azt az IFC rendszer használja az interlace field-ek közti interpolálgatásra, mint a progresszív képkockák közti interpolációra (valamilyen szinten végül is ugyan úgy interpoláció az is, mert 1080i50-ben 50 képkocka van, de mindnek csak a fele, minden második sora, a többit ki kell találni az előző képkockákból) és összetömörítve a menüt, az IFC-vel szabályozható a de-interlace mód is (akkor a Közepes állás lenne a Video mód).

    Most, hogy már magához tért a PC-m, adtam neki 1080i50 jelet HDMI-n, és itt egyértelmű, hogy 50 képkockát gyárt le belőle OFF-olt IFC-vel is, és a Közepes IFC sem csinál belőle még többet, hacsak nem 25 képkockát adok neki (1080i50-be ágyazva, tehát 1080i50 képmódot tartva, és közben 1080p25 videót lejátszva). Vagyis az M1HD kapcsán a studiójukban, esetleg a PR-nél (bár ők nem hiszem, hogy belenyúlnának ebbe) lehet a hiba. Netán az említett műsort tényleg 1080p25-ben rögzítették (netán 1080p24-ben, majd felgyorsították, ahogy a mozit szokták, bár az mégis csak badarság lenne) és így helyesen volt címkézve. Vagy a TV is másként viselkedik a belső tunerből és a HDMI-ről származó jelekkel...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz psg5 #43792 üzenetére

    Passz, még nem volt alkalmam tesztelgetni.
    A D550 és E550 tudta, de az E530 nem. Ez alapján azt feltételezném, hogy az F5000 nem tudja, csak az F5500, de nem vagyok benne biztos.
    Azt kell megnézni, hogy ha 23.976Hz-et küldesz rá, akkor a Film mód beállítható-e CinemaSmooth-ra, mert az a 96Hz-es megjelenítési mód (a Ki állás ilyenkor 60Hz, Auto1/2 pedig csak interlaced bemenetre van).
    Illetve ha nem tudja, akkor valószínűleg engedélyezhető a szeviz menüben, ha még mindig ki lehet játszani a Factory gombot hálózati távirányítón át, vagy megvan még rajtuk az ex-link és rájött már valaki a serial unlock kódra.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gabor970 #47108 üzenetére

    Én is nagyon szeretem az ilyen tartalmakat, mint például a HBO-s Game Of Thrones, újrakódolatlanul (tehát majdnem mint ha az USA-ban laknék és ott nézném a TV adót) 1080i60 formátumban, megfelelően 1080p60-ra de-interlace-elve. (Ezek inkább 4-5Gb-os, nem 1.8Gb-os fileok, utóbbiak néha már IVTC-vel 1080p24-re vannak kurtítva, mint ha mozifilmek lennének TV adásban, pedig nem!) Sőt, még jobb, mikor kényelmes megvárni az évad végét, és akkor magasabb bitrátával ugyan ez, 1080i60, csak BD lemezről. Néha, illetve bizonyos tekintetben (mozgás folyamatossága) elég sokszor jobb is, mint a mozifilmek (másik előnyük, hogy kevesebb bennük a "művészi koncepció", amiből számomra "a kevesebb néha több", bár ez persze kinek hogy, mert vannak erősen művészfilm jellegű alkotások is, amiket imádok).

    De az 1080i50 sem rossz BD-ről (úgy BBC-s sorozatokat szoktam nézni, ami nem csak alacsonyabb bitrátájú, de anamorfikus felbontású, mikor TV adásba, és nem BD korongra megy), csak azzal szenved néha a G30 (de sokkal jobb, vagyis kevésbé láthatók az anomáliák, mint SDTV adásnál).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • junkpod

    nagyúr

    válasz hatesz #49449 üzenetére

    Ha 7 éves a tv akkor gondolom analog módon van csatlakoztatva és még progresszív módot sem tud. Nem lehet, hogy téged az interlace megjelenítés zavar?

    Box's don't touch!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz claire78 #50510 üzenetére

    Magyarországon a TV adások PAL 50 Hz interlaced, szerintem ezért megy Auto állásban 100 Hz-en a kijelző, míg például 60 Hz-es USA NTSC adásnál 120 Hz-re állna be.

    Elképzelhető viszont, hogy ha az 50 Hz-es TV-műsort forszírozottan 120 Hz képernyőfrissítésen járatod, a gyors mozgásoknál, vagy például a képernyőn függőlegesen vagy vízszintesen úszó feliratoknál egyenetlenség jelentkezhet.

    Bár elvileg nem annyira, mint amikor 50 Hz-es TV-műsort küldünk 60 Hz LCD-re (pl. PC-tuner nézése monitoron vagy TV-n, 50 Hz adás --> 60 Hz kijelző), de majd meglátod, hogy tapasztalsz-e ilyesmit.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • BBéci

    titán

    válasz bigdady #54488 üzenetére

    "1080p kép pont közvetlen" Fogalmam sincs, mi az. :(
    A másikat azt bekapcsolva kell hagyni, mert az interlaced tévéműsort alakítja a TV számára emészthető progresszívre.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • junkpod

    nagyúr

    válasz bokitiki #57940 üzenetére

    Kezd úgy, hogy leveszed a játékos felbontását a legkisebb interlaced módra és fokozatosan noveled a felbontast amig a tv birja.

    Box's don't touch!

  • Magnat

    veterán

    válasz DM-Fan #68960 üzenetére

    Azért az elég görény dolog a szolgáltatók nagy részétől, h az összes digitális csatorna csak kártyával jön... ebből a szempontból respect a Diginek, én ennek, meg a NAS-omba dugott dvb-c sticknek köszönhetően tudok tableten/telefonon/pc-n nemcsak tv-t, de epg-t is nézni és nemcsak a retyón, hanem bárhol a világon ahol elég sávszélesség van :)
    Egyébként érdekes, h tableten mennyivel jobban csíkozódnak az interlace csatornák mint tv-n... a 720p sokkal élvezhetőbb a 1080i-nél ebből a szempontból.

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • gorbep

    senior tag

    válasz Dudee #71822 üzenetére

    sajnos nem sok minden..... talán leginkább felnőtt filmek, vagy a családi videók, mert már egy komolyabb teló is fullHD 60fps.... csak a mozi kamerákban nem fussa rá... ;] De óriási a különbség...... és inkább a hozzászokás..... nekem a DVD 50 fps-e (tudom interlaced, de akkor is...) után nagyon bántó volt a 24 fps...talán mert nem járok moziba....... a superfluid óta meg kifejezetten zavar ha a kép "villog"..... olyan mint a drog...megszokod, és nem bírod a filmeket nézni nélküle..... a baj csak az, hogy emiatt a HTPC-m inkább Gamer gép, mint egy kis pici passzív aranyos....... és próbáld ki, ez nem a TV IFC-jével egyenértékű, az nem sokat ér......

    Hobbit 48 fps-e nekem csak onnan derült ki, hogy mintha kevesebb lenne az artifact... :U Tehát a megoldás adott, csak sokan ki se próbálják....a HTPC-n csak egy kis telepítés meg beállítás. Aki csak bele szeretne kóstolni, próbálja ki az SVP-t....

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

  • Kernel

    nagyúr

    válasz robin112 #76870 üzenetére

    Az a gond, hogy a linkelt eszköz csak analóg SD kimenetekkel rendelkezik, ami lehet PAL vagy NTSC, erre nem tér ki a cikk írója sem. (Az említett 1024x768 felbontás csak a PC-kimenetre vonatkozik, de ezzel kapcsolatban is említi, hogy probléma esetén lejjebb kell venni.)

    NTSC jellemzője a 60 Hz interlaced átvitel, 480 látható sor.
    PAL: 50 Hz interlaced, 576 sor.

    Ha nem vált frekvenciát az átalakító, akkor elképzelhető, hogy NTSC-ben tolja, a számítógép 60 Hz-es kimenetét. Mellékes ilyen szempontból, hogy a SCART rendelkezik RGB-kimenettel is, de az is csak standard SD PAL/NTSC szokott lenni. Még mindig jobb persze, mint a kompozit vagy S-video.

    Noha vannak olyan DVB-T set top boxok, amin a SCART-kimenet átállítható RGB helyett Y Pb Pr kimenetre is (menüben a YUV opció látható). Ez már HD felbontásokat is tud.

    De nem hinném, hogy a fenti ilyen, így mindent összevetve maximum egy jó DVD-minőség érhető el vele.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Dorian

    félisten

    válasz BBéci #81166 üzenetére

    720p-t miért kell konvertálni?
    Interlaced anyagokat az olcsóbb lejátszók többnyire rondábban jelenítik meg, ettől is függhet.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • Magnat

    veterán

    Üdv,

    Egy ideje az 50st60-amon azt látom, h az emberi bőr (főleg az arc) gyors mozgásoknál eléggé kifehéredik, olyan, mintha 16 árnyalattal jelenne meg. Próbaképpen leszedtem torrentről egy rtl-es műsort és azon is ugyanúgy látszott, viszont 1080p vagy más noninterlaced tartalmaknál semmi ilyet nem tapasztalok. Ez lehet hiba vagy öregedés (4800 óra van benne) vagy lehet, h csak most lettem rá érzékenyebb? Mintha korábban vkinek emiatt cserélték is volna gariban a tv-t, bér nem tudom, h neki így csak interlaced tartalmaknál fordult-e elő a jelenség.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Magnat #81927 üzenetére

    Minden plazmán normális többé-kevésbé, hogy mozgás közben csökken az árnyalatfelbontás, mert alig van néhány valós árnyalat csatornánként, minden más csak illúzió (ditherzaj). A sötét árnyalatok kifejezetten szerettek kivilágosodni a régebbi Panasonic-okon, de az 50-es és 60-ason ezt már nem láttam, a világosabbra pedig inkább csak a zajosodás jellemző, mint az egyértelmű fényesedés.

    4200 óra az ilyen szempontból még semmi, leghamarabb is ~10k felett kezdj emiatt aggódni.

    Próbáld ki, hogy Off és Max közt váltogatod az IFC-t, változik-e a jelenség?
    (Nem azért, hogy használd is az IFC-t, csak tesztelni.)
    Illetve meg tudod azt csinálni, hogy pl. PC-ről játszol le 1080i50 vagy 1080i60 anyagot és egyszer interlaced képmódot használsz (és explicit letiltod a deinterlace szűrőt, hogy ezt rábízd a TV-re), egyszer pedig progresszívet (és itt ellenőrzött módon ráraksz már a PC-n egy deinterlace szűrőt)?
    (Néhány médialejátszó is enged ilyen beállításokkal játszani, de nem mind, és kevésbé lehetsz benne biztos, hogy valójában mi történik, ezért javaslom inkább a PC-t, ha megoldható és tudod mit kéne csinálni vele.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Jenő76 #83387 üzenetére

    Ha 1080p-re állítod a kimenetet, a box minden műsort ilyenre skáláz, így a TV érthető módon ezt fogja kiírni. Ha átváltott 720p-re, akkor már azt.

    Nyugodtan állíthatnád egyébként 1080i-re, mivel a TV-műsor interlaced. Ebben az esetben a TV végzi a deinterlace átalakítást, nem fog jobban vibrálni. Még az is lehet, hogy a TV jobb minőségben megoldja, ezt nem lehet tudni, próbálgatni lehet esetleg.

    Más kérdés, hogy ennek is van-e értelme, mert egy 2012-es PDF-ben még ezt írják:

    **A HD csatornákat tartalmazó csomagokat kizárólag optikával lefedett területeken tudjuk biztosítani. (HD csatornák felbontása: 1920x1080)

    ***VDSL területen csak a HD ready csomagok rendelhetőek (HD ready csatornák felbontása: 1280x720)

    Az aktuális helyzetet talán itt kellene tisztázni:

    https://prohardver.hu/tema/invitel_adsl/friss.html

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz B.F.G. #85625 üzenetére

    Az INFO gomb általában azt írja ki, hogy mi a bemenet formátuma, tehát pl. 1080i60-at ír ki, ha 60Hz-es interlaced anyagot kap, függetlenül attól, hogy utána van-e inverse telecine.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • zsuha

    aktív tag

    Köszi a válaszokat. Sztem @bolic csak ironizált :) Úgy néz ki, intézek egy boardot használtan.
    Mélyvíz: proci csere forrasztással megoldható? Ehhez berendelhetek egy procit (ha találok), van pár expert technikus a mhelyemen, akik szerintem vállalnák, kondikat is megnéznék akár.
    Ez lenne akkor az új tartalék board. Vagy hanyagoljam, hátha teljesen tönkremegy, így meg még tvzni maradhat tartalék boardnak.
    Hosszabb távon mi várható btw? A panel bírhatja még 10 évig is, és működhet a tv még jópár évig, ha használtan lesznek hozzá alkatrészek (táp board stb.)? Nem váltanék plazmáról ha nem muszáj :)
    A jobb fajta sony trinitron tv is megy még otthon, így, kb 20 év után is.
    @MasterMark: a komponens 1080i az tud 720p-t? Végülis az elég lehet, mert 4.5m-ről nézzük az 50" tv-t. Az interlaced-től totál kivagyok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák