Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #410 üzenetére

    Mérhetően romlik a feketeszint, illetve fényerő-fluktuáció is jelentkezik. A pontos részleteket janos666 majd megosztja veled. Sajnos már volt olyan friss D550 tulaj itt a topicban is, akinek már úgy érkezett a TV, hogy az új, elcseszett firmware volt rajta.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz zozó40 #3990 üzenetére

    A D490-nél egyértelműen az okozza a leírtakat, hogy nem tudja a 24p megjelenítést. A D550-nek viszont elméletileg tudnia kéne, így arra gyanakodnék, hogy valamilyen beállítási probléma lehetett. A D550 elég jó készülék, azonban arra számíts, hogy a most üzletben levő példányokon valószínűleg már az új firmware van, ami viszont sokat rontott a készülék feketeszintjén. Ha nem kell a 3D, a beépített médialejátszó és a netes funkciók, akkor esetleg nézd meg a Panasonic 50U30 készülékét, ami már 180 eFt-ért elérhető és képileg is hasonlót nyújt, mint a D550!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz amdk7 #5034 üzenetére

    Azt, hogy egy mai (tavalyi) középkategóriás modell többet nyújt mind feketeszintben, mind általános képminőséget tekintve, valamint több mint valószínű, hogy funkciókban is. Amúgy normálisnak mondható modellről van szó.

    A D550 - figyelembe véve, hogy az új firmware-rel romlott a feketeszintje - nem feltétlenül lenne sokkal jobb választás, bár jó lenne megnézni egymás mellett a két TV-t. Szakadéknyi különbségekre mindenesetre nem kell számítani.

    Ha tényleg normális garanciát adnak rá, akkor szerintem még épp korrekt vételnek nevezhető 190 eFt-ért, pláne, ha mondjuk járna hozzá vagy 2 darab szemüveg.

    A fogyasztással kapcsolatos kérdésedre: olyan 150-180 Wh között fogyaszt átlagban egy ilyen kaliberű plazma, képtartalomtól és beállítástól függően.

    Get Moded!

  • Gabor970

    addikt

    válasz nightking #7922 üzenetére

    [akkor már 59, kezd elérhető árba csúszni]

    mondjuk 55 és 59 közt arányaiban kisebb a difi, ha valakinek mehet az 55GT50, valszeg ott jobban jár azzal, mint az 59D550-el. Igaz, ha jól rémlik János666 írt róla, hogy a firmware probléma orvosolható a D550 esetén, ami javít a samu minőségén.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gabor970 #8158 üzenetére

    "én 150e Ft-os TV-t ajánlottam, és nem 200e Ft-osat."

    Igen, írtam is, de még ez is 30 eFt-tal több, mint a kerete, ráadásul használt, ki tudja milyen állapotban, ki tudja, milyen firmware-rel, ki tudja, van-e garancia és ha igen, mennyi van hátra belőle. De már az ár miatt eleve nem alternatíva.

    A 42U30-at a rendelkezésére álló 120 eFt-ból pont újonnan megkapja 3 év garanciával, képiekben többet is nyújt, mint a D550 a rontott firmware-rel (ugye a HD-Ready D490-nél kategóriákkal jobb képet nyújt). Szóval szerintem kicsit használhatóbb alternatíva. Igen, valóban, nincs 3D, de 120 eFt-ból nem is lesz használható 3D, ha meggörbül se, még használtan se nagyon, arról itt egyértelműen le kell mondani, mert a HD-Ready 3D meg minden, csak nem jó. Vagy Te másképp látod? Ha annyiból tud főzni, amije van, akkor a 42U30 egyértelműen a legjobb választható alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz rihi1 #8254 üzenetére

    Ha a 3D és a beépített médialejátszó nem szempont, viszont a képminőség fontos, akkor egyértelműen az 50U30-at! A D550-et sajnos látványosan elrontották az utolsó firmware-rel, gyengült a feketeszint is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9168 üzenetére

    Vajon hol fog járni a benzin ára 2 hónap múlva? Na, kb. ennyire lehet biztosat mondani az 51D550 árával kapcsolatban is. Eléggé stagnál az utóbbi időben. A D550 képe romlott a legutolsó firmware óta, így már egyáltalán nem olyan vonzó vétel, mint az 50U30, pláne, hogy jelen árán jóval drágább is. Amivel többet nyújt a D550, az a 3D és a beépített médialejátszó (ami viszont nem tud 24p-t, úgyhogy nem valós előny), de én ezekért nem áldoznám fel az általános képminőséget, hacsak nincs ismerősöd, aki belenyúl neked a D550-be.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gabor970 #9174 üzenetére

    Most is odaírtam, hogy van mód a D550 javítására, ha van olyan ismerőse, aki ezzel foglalkozik, de ez tudtommal rizikós és átlag felhasználónak nem ajánlott, hogy belefogjon. Más nevében meg nem fogok nyilatkozni, ígérvényt tenni, majd Janos666 jelzi neki, ha vállalja.
    Amúgy a D550 a korábbi firmware-rel is gyengébb volt több tekintetben is, mint az U30, az árnyalatkezelése volt jobb. A szolgáltatások-beli többlet (igazából kvázi csak a 3D) lehet előny, ha valaki erre bukik, de hozzáteszem, hogy a jelenlegi 195 eFt-os árú készlettel kapcsolatban már többen is leírták, hogy nem jár mellé 4 darab szemüveg.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • nobeige

    tag

    válasz DM-Fan #9249 üzenetére

    Időröl időre alkalmam van samu D550 és pana U30 plazmát néznem, mivel a kisebbik fiamnak mindkettő van. Egyformán 50 collosak, a samu a nappalijában van, a pana a hálóban.

    Nem rossz a pana, egy bajom van vele: zöldes árnyalatú. A bőrszinek viszonylag rendben vannak ugyan, de minden másnak jól érzékelhető zöld beütése van. Megszokható, de ha van mellette másik tévé, akkor azonnal látszik a különbség. Azt is el tudom képzelni, hogy van aki észre sem veszi.

    Az U30-on nincs lehetőség felhasználó által elérhető helyről fehéregyensúlyt állítani, csak a szervíz menüben lehet változtatni. A pana true cinema üzemmódban van egyébként.

    A két tévé feketéje szemre egyformának látszik, a samu 1026-os firmware-je által okozott floating black jelen van. Hangsúlyozni kell, hogy nem a fekete szint romlott el, hanem pontosan ugyanazt a floating black jelenséget sikerült a samu mérnökeinek beépíteni a szoftverbe, ami a 20-as sorozatú panasonic plazmák jól ismert problémája volt.
    A fiam még lusta volt megcsinálni a logic board szoftver javítást, bár már mindene megvan hozzá (emulátor szoftver, firmware file, hálózati kapcsolat).

    Képvisszamaradás (errefelé ghostként emlegetitek) tekintetében a két készülék egyformán viselkedik - van, de hamar eltünik.

    (Nekem van egy 43D450-es plazmám - na azon viszont egyáltalán nincs képvisszamaradás. Alig hittem a szememnek! Lehet, hogy egy nagyon jól sikerült panelt fogtam ki?
    Az 50C430-asomon van rendesem képvisszamaradás, de amilyen hamar jön, olyan könnyen meg is.)

  • orkester

    senior tag

    Sziasztok!
    Leginkább a D550es Samsung plazmáról volt szó, de jól gondolom, hogy ha a D490esen még a régebbi firmware van, akkor annak sem tesz jót az új?

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz kuksa90 #11200 üzenetére

    A Samsung a legutolsó firmware-rel rontott a D550 korábbi képminőségén. Toobee arra gondolt, hogy ezzel hiába mész szervizbe, mert a TV ettől még rendeltetésszerűen működik, csak rosszabb képe, gyengébb feketéje van, mint a korábbi firmware-rel volt.

    Get Moded!

  • kuksa90

    őstag

    válasz DM-Fan #11201 üzenetére

    Köszönöm.
    Nemrég lettem gazdája egy D550-nek...és azt írja, hogy nincs új firmware.Ezekszerint lehet, hogy áldozata vagyok a "javításnak" ? :F

    szerk: Zsigus, neked is :R

    [ Szerkesztve ]

    »» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz baboss #12048 üzenetére

    Az elsőről kismillió HSZ született már itt is és ezen topic archívumában is, beütöd keresőbe, hogy 51D550, vagy csak simán D550 és kazalnyi találatot dob majd fel. Röviden: korrekt TV, de az utolsó 1.026-os firmware-rel romlott a feketeszintje. Ha nincs más és ennyi a rászánható összeg, akkor szóba jöhet, bár inkább a Panasonic G30 javasolható, de még az ST30 is szóba jöhet, ezek persze drágábbak.

    Az LCD-ről a megfelelő topicban érdeklődj (használd ott is a keresőt, eléggé jól kitárgyalt TV-ről van szó), az itt eléggé OFF.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz diablo666 #19194 üzenetére

    Nagy eséllyel hozza az E530 a D550 képminőségét, tekintve, hogy a D550 feketeszintjét el is rontották az egyik utolsó firmware-rel. Ráadásul az E530 frissebb, garantáltan kapsz még belőle újat.

    Get Moded!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #20503 üzenetére

    Lehet, hogy samu E550-et vagy E6500-at kellett volna vennem?

    Tovább is olvastad még azt a hozzászólást, amiből ezt idézted? :F ;] :U :DDD

    (#20504) Májküll válasza Giinos (#20501) üzenetére
    Gondolom érdemben nem lehet visszaesés a D550 hez képest az E550.

    De gyakorlatilag lehet, ha a D550-en szinte fixen ~0.045 / ~0.065 cd/m^2 körül marad a fekete (60Hz / 96 és 100Hz), miután ráteszem az US firmware-ből kimentett logic board software-t, az E550-en viszont ugrál (a minimum már frissítési frekitől függetlenül) ~0.045 és ~0.14 közt (a képernyőn lévő képtartalomtól függően), és egyelőre nincs mire frissíteni.

    Amíg nem ugrált ennyire a fekete (nagyon picit mindig mászkált, de nem volt számottevő és/vagy zavaró, ahogy a frissített D550-en ismét nem az), addig elégedett voltam az 51D550-el, mert jó áron viszonylag nagy képátlóval összességében jó képet adott. Főleg hozzátéve, hogy én érzékeny vagyok azokra is, amikben a Panasonic gyengébb (de nem is mindenki látja). De mikor elkezdte ezt csinálni, amit most az 51D8000-en láttam, akkor hirtelen szabadulhatnékom lett tőle. :U

    De majd meglátjuk.
    Természetesen én is csak örülnék, ha kiderülne, hogy csak azzal a demópéldánnyal volt valami gond, és akkor szórakoztathatnám magam egy kicsit a 3D-vel. De még a PC játékokat is inkább egy Samun tolnám, míg nálam van egy, mert arra kicsit jobbak, mint a G30 - már persze, míg nem szalad meg a fekete úgy, hogy röhög mellette egy IPS LCD...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nyturista #26666 üzenetére

    Szerintem nem! A 3D panelek egyik előnye, hogy jobb általános tulajdonságaik vannak, mint a sima 2D paneleknek. Ahogy emlékszem az E530 picivel gyengébb képet produkál, mint az E550 2D-ben - de megkockáztatom, hogy lehet, hogy még az általad említett a D550 is. A nem túl szignifikáns árkülönbség miatt szerintem egyértelműen az E550-et kell választani, ha a képminőség prioritást élvez. Igazi előrelépést mondjuk az E550 sem fog jelenteni a D550-hez képest, mert bár pár dolgot javítottak az E550 esetében (mint pl. az D550 elhíresült firmware-es feketeszint romlását), tudtommal valami minimálisan ingadozó fényerő, illetve feketeszint jelen van. Szóval max. méretben lenne előrelépés a 60"-os E550 vásárlása.

    Az elavult technikát meg nem tudom, mire érted. Mit számít, hogy milyen stádiumban van a technológia, ha egyszer ezerszer jobb képet produkál sokkal nagyobb méretben az adott árért, mint bármelyik másik jelenlegi technológia. :F

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #41291 üzenetére

    A kérdéses TV szerintem még nem tudja a natív 24p-t, mintha 3:2 pulldown rémlene vele kapcsolatban.

    Ha nincs 24p támogatás, akkor a fullHD 24p anyagoknál bizonyos röcögést, szabályos akadozást lehet megfigyelni. Sokan nem veszik észre, vagy nem tulajdonítanak neki jelentőséget, sokan viszont megőrülnek tőle. Ma már nem szabad olyan készüléket megvenni, ahol nem alapvető a natív 24p támogatottság, mozifilmek csak ilyenformán élvezhetők eredeti valójukban, mindenféle egyéb pulldown vagy erőltetett képkocka-interpoláció nélkül.

    NdF: "Kérdésem az lenne, hogy mit gondoltok, mennyi az esélye annak, hogy akár szoftveresen, akár hardveresen javítani tudják az input lag problémát?"

    Ez az a kérdés, amire jelenleg senki nem fog tudni neked egzakt választ adni.

    "A korábbi éveket tekintve mennyire volt jellemző, hogy ilyen/hasonló hibákat javítottak volna? A TV-k világában mennyire működik a support?"

    Változó. Pont a Panasonic-ra jellemző mindkét véglet: a 2011-es szériánát érintő fluctuating brightness problémakört például sikeresen javították egy nyári firmware-rel a legtöbb felhasználó megelégedésére. Ugyanakkor a tavalyi GT/VT szériánal meg pont jött egy szoftveres baki, amivel elrontották a kalibrálható Professzionális képmódokat, amit azóta sem tettek helyre. Ugyanezt csinálta a Samsung a D550-es szériával tavalyelőtt, amikor jelentősen lerontották a frissítéssel a feketeszintet.

    Ha ősszel tervezel vásárolni, akkor még van időd kivárni a fejleményeket. Jelen állás szerint játékra egyértelműen a GT60 lenne a jobb választás, az ST60 ilyen szempontból jelenleg még lutri.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz donceleger8 #41578 üzenetére

    Mikor képbeállítások szempontjából D6500-at csináltunk a D550-ből, akkor sem keltek rajta életre a SMART funkciók. A CMS butítás tényleg csak tiltás volt, de a SMART-hoz több dolog is kell. A drágább modellekben más a chipset és sokkal nagyobb a firmware is, a kisebbeken nincsenek előtelepítve a SMART programok (és gondolom lespórolták a felesleges NAND flash tárhelyet is, de ha nem, akkor is elég bonyolult lenne felvarázsolni rá másik software-t úgy, hogy minden más is működjön).

    Itt nézz szét: http://www.samygo.tv/

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz kovadika #41854 üzenetére

    Meg valamelyest javították a D550 elcseszett firmware-jét, ami miatt megemelkedett a feketeszint.

    ktg3: Pedig ennyiből kis szerencsével ki lehet még fogni multiknál dobozos Panasonic 50UT50-et, ami ténylegesen 3D is és oda-vissza veri az E530-at. Még a múlt héten is hallottam valakitől, hogy talált bontatlan példányt valamelyik nagyáruházban.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Shadowbull #61532 üzenetére

    Ne sarkítsd ennyire, hogy a garanciaidő után 1 nappal megy tönkre! De ha jobban belegondolsz, ezek tények: régen a termékek életciklusa évtizedekben volt mérhető, manapság 1-2-3 évben, maximum. És a marketing is ezt nyomja a fejedbe: "Tönkrement? Épp lejárt a garancia? Itt az új modellévjárat? Kell egy-két új feature? Vedd meg az újat!" Évről-évre. És a jónép megveszi, legyen az tartós fogyasztási cikk (lásd TV), vagy akármi más. Így haladsz a korral, így vagy trendi, stb. Pár tizednyi, századnyi candela/m2 feketeszintbeli-, képminőségbeli-javulás okán cseréljük a TV-nket (jó, ott a méretnövekedés is, mint faktor, de akkor is), az alacsonyabb fogyasztás miatt cseréljük a mosógépet, mosogatógépet, 150 eKm után cseréljük az autót, már 4 magos processzor van az új telefonban, nem dual-core és 0,2"-lal nagyobb is a kijelző, akkor cseréljünk stb. Tönkre sem kell, hogy menjen, már akkor is váltasz, mert beléd van verve, hogy cserélj, amíg van értéke a réginek. De egyébként ennek az is az a mögöttes oka, hogy tönkre is megy, bizony még a nagy gyártók prémium termékei is tönkremennek, jóval azelőtt, mint amire számítasz. Nem feltétlen garancia lejárta után közvetlenül (bár tény, hogy baromi sok ilyen van és nem hinném, hogy véletlen), de nem sokkal később. Legjobb példa tényleg a '70-es évek magyar ipara: az akkor gyártott Hajdu Energomat/Minimat mosógépek, bojlerek, hűtőgépek a mai napig mennek, persze, a fogyasztásuk/zajszintjük/hatékonyságuk lehet, hogy tragikus, de mennek, 30-40 év után is és az emberek nem is éreztek késztetést, hogy lecseréljék őket. Akkor a tartósság volt a fő szempont, nem a gigaprofit. Most egyáltalán nem ez van, felgyorsult a világ és úgy lehet biztosítani a termékek gyors cseréjét a folyamatos (és erőltetett) innováció mellett, hogy beletesszük a termékbe a hibafaktort is és ez nem hülyeség. Manapság már az új hűtők is WiFi-n lógnak, szoftverfrissítést kapnak - szerinted miből tart egy ilyen útján szép csendben, lassan kinyírni egy terméket. Hogy messzire ne menjek: a Panasonic mit csinált a tavalyi GT50/VT50 széria elcseszett firmware-jével? Vagy a Samsung 2 évvel korábban a D550-ével? Rémlik? Szépen mindnek odatettek és pont azt a pluszt veszítették el ezáltal azok a termékek, ami miatt ezt a kategóriát választottad! Jött rájuk hivatalos javítás? Egy frászt! Jöhetett volna? Nana! És méghogy nincs tervezet/beépített/programozott elavulás! Persze! Hitegess ezzel mást!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Z_A_P

    addikt

    válasz DM-Fan #61534 üzenetére

    Panasonic mit csinált a tavalyi GT50/VT50 széria elcseszett firmware-jével? Vagy a Samsung 2 évvel korábban a D550-ével?

    Mit csinalt? En nem vagyok kepben...

    OK

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Jim74 #79811 üzenetére

    Szerintem ne frissíts, ugyanis a D550-nél is volt egy firmware, ami rontott a feketeszinten, amit később már nem tettek helyre. Nem tudom, hogy ez a firmware a 1029-es volt-e, vagy esetleg már korábbi, de inkább ne kockáztass, ha amúgy semmi bajod a készülékkel. Jobb nem lesz, ez tuti!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gurabli #81344 üzenetére

    Azt azért tudnod kell, hogy a D550 sem egy mai darab már, konkrétan 5 éves elmúlt, így csodát nem szabad várnod tőle. A legszembeötlőbb különbség a képméretbeli- és a felbontásbeli eltérésből fog adódni, nem pedig abból, hogy mérföldkövekkel jobb volna a Samsung. Az én első plazmám pont egy Panasonic 42PX80 volt, így első kézből tudok számot adni róla, kiváló készülék volt. Ráadásul a második plazmám nekem is 50"-os volt és a 42" -> 50" ugrás sem volt valami szédítő. Plusz ha fullHD-re váltasz, akkor ugyebár innentől kezdve valahol kötelező a minőségi anyaggal való etetés. A 3D-nek sem feltétlen van sok létjogosultsága 50"-os méretben (még 65"-nál is azt mondom, hogy necces a 3D, bár utóbbi időben egész sokat néztem és ott már bőven élvezhető kategória, de ott érzem igazán, hogy azt elsődlegesen vetített méretű képre találták ki).

    Az tudni kell, hogy ez a Samsung széria volt az, ahol az utolsó firmware-frissítés jelentősen rontott a feketeszinten. Állítólag nemrégiben kikerült egy "nullás" firmware, amit tán rá lehet húzni erre a rontott firmware-re, amit követően talán föl lehetne pakolni a rontott firmware előtti utolsó jót, de nem tudom, hogy ez a módszer a D550-en működik-e, illetve hogy megtalálható-e még a korábbi, utolsó jó firmware. AVForums-on lehet érdemes szétnézni ezzel kapcsolatban.

    A további kérdésekre: szerintem egyáltalán nem lehetetlen ennél jóval jobb Panasonic használt plazmát korrekt áron kifogni, de én akkor speciel már pont nem a 30-as szériát javasolnám, mert az igencsak gyenguskára sikeresett (pl. erősen visszafogott fényerő-issue és egyéb hasinlók). Nem tudom, hogy milyen árszintben gondolkozol, a D550 kapcsán nem írtál árat, de 200 eFt alatt is találsz bőven jobb használt plazmát, mint az 51D550, csak picit kitartóan kell keresni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • gurabli

    senior tag

    válasz DM-Fan #81349 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm részletes válaszod!
    Azt tudom, hogy a D550 nem mai darab, a konkrét készülék 4 éves, amit meg szeretnék venni, de 2011-ben gyártották. Megvan mindene, eredeti doboza, csomagolása, 2 szemüveg, és közel van hozzám így a szállítás is megoldott. Ez sem egy utolsó szempont, hiába találok egy másik, esetleg jobb vételt, ha az ország másik felében van és legtöbbször nincs meg a csomagolása. Még az eredeti dobozban sem könnyű egy 50"-est szállítani, doboz nélkül meg szinte lehetetlen.
    Ami az árat illeti, szerintem nagyon baráti árban tudtam megegyezni, 100e Ft, egy hónap garanciával, ha bármi baja lenne. Ez több, mint korrekt. A Pana 42PX80 pedig nagyon jó helyre kerül, a tesómnak adom, vagy ingyen vagy jelképes összegért, neki maximálisan megfelel és most nincs is tévéje:)
    Néztem a számomra elérhető LCD-ket, 48-50" méretben, LG 652v vagy Samsung H6400, de nagyon nem győzött meg egyik képminősége sem, foci közben kimondottan zavaró volt mind a kettő. Ráadásul az előbbi 190e Ft, ami már nagyon sok, a Samu is 170e körül van normális helyen, azért jóval több, mint a 100e, amit a D550-ért adok.
    Egy jó ideje nézegetem a használt plazma piacot, láttam pár Panát, de amit meg mertem volna venni, mind 170e+ volt és legalább még 30e lett volna a benzinköltség, nem beszélve a szállítás nehézségeiről, ráadásul még legalább 2 3D szemüveget is vennem kell hozzá. Ennyit nem szeretnék használt tévére adni. A 100e még az a kategória, hogy elfogadható számomra. Ha mégsem jönne be a D550, akkor szerintem ennyiért gond nélkül el lehet adni és marad a 42PX80.

    Ami a megfelelő minőségű forrást illeti: legtöbbször, amikor igazán számít a minőség, akkor fullHD tv adás, illetve nagyon jó minőségű 1080p mkv film vagy 720p sorozat. Mind ezt egy komoly htpc-ről, vagy éppen egy Pi2-ről, ami minőségben nem rossz ám. Az SD adások annyira nem érdekesek, filmet soha nem nézünk SD-ben (eleve nem nézünk tévén filmet), más minden HD. Asszonyka néz néha sd adást, de őneki biztos, hogy rendben lesz a minőség:), meg a kislányom, és neki is...

    Igazából ami jelentősen jobb vétel lenne, az majdnem a duplája lenne szállítással, és az már sok nekem.
    Szerintem a D550 még mindig sokkal jobb választás, mint bármelyik mai LCD a 200e körüli árban. És ez nagyon úgy látom, hogy nem is fog változni hamarosan.

    Azért a 42->51" változás elég tekintélyes, ha a fullHD nem is annyira. Tudom én is, hogy van jobb képminőség a D550-nél, de amikor a 42PX80-at vettem, akkor is volt, de nem tellett rá, sajnos.

    A firmware dologról olvastam én is, nem tudom melyik van most rajta, majd kiderül. Próbálok itt keresni valakit, akinek van D550 és átbeszélni, hogy most akkor mire szabad és nem szabad frissíteni.

    Emígy tudom, hogy van itt egy fórumtárs, aki kalibrálással foglalkozik profi módon, lehet, hogy érdemes lenne vele bekalibráltatni a D550-et, ez már elég nagy méret.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz DM-Fan #81355 üzenetére

    Hiába, jó kis tv ez a PX80-as:) Remélem azért nem lesz nagyon zavaró a tükröződés a D550-nél. Szerencsére főleg este tévézünk, nappal is be lehet sötétíteni. Majd kiderül.

    Ami a szállítást illeti, igazad van, nagyon masszív a PX80, és elvileg el is fér talp nélkül a hátsó ülésen. Az, ha valamennyire meg lesz döntve azért csak nem gond, ugye? Mert teljesen állítva biztos nem tudom bepakolni. A képernyő kifelé nézne majd, jól kipárnáznám, pokrócokkal, párnákkal, stb, sőt, még bubis fóliával is körbe tudnám tekerni. Mondjuk arra még nem jöttem rá, hogy mivel rögzítem majd, de szerintem valahogy ki tudom majd kötni a biztonsági övekkel.

    Most keresek valakit, aki D550 tulaj vagy az volt és tudna a beállításokkal segíteni meg a firmware-rel. Jano666 fórumtársnak már írtam privátot.

    Jut eszembe, szemüvegből as SSG- P51002 jó hozzá és jó választás is? Ezeket lehet tölteni USB-n, vagy cserélni kell az elemeket?

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Két napja megvan a PS51D550, és hogy lekopogjam (kopp-kopp), nagyon elégedett vagyok vele. Mivel vásárlás előtt minden létező infót begyűjtöttem, így tudtam, hogy az 1026-os és azt követő firmware-ek hazavágják a képet. Szerencsére van lehetőség visszatérni régebbire (köszönet a SammyGo-csapatnak érte), az ajánlott 1024.1 firmware felpakolása után (amit AVS fórumon sikerült beszerezni) teljesen más kép tárult elém (és azért előtte sem volt rossz).
    Ráadásul az üzemóra is véleményem szerint nagyon barátságos, 3608 óra van a panelben, ami szerintem nagyon korrekt.

    Sajnos profi kalibrálásra most nincs lehetőségem, de az AVS HD 709-el mindent beleadtam, így sikerült szerintem egész szépen belőni a képet.

    Összevetve a 42PX80-al: jelentősen szebb a képe a D550-nek, különösen HD adásoknál, ami azért normális, hiszen a PX80 HD-Ready. Az 51" azért nagyon kellett, a 42" is megfelelő volt, de most már tökéletesen látom, hogy az én körülményeimhez 50" kell. Azért nagyon látványos az előrelépés méretben. Meglepően jók az SD tartalmak is, ennél rosszabbra számítottam a PX80 után, ami félelmetesen jó SD esetén. Jobb volt a kép SD-ben a PX80-on, de egyáltalán nem zavaróan rossz a D550-en, amennyire egy SD tartalom számíthat (szinte soha nem nézek), így ez nem is érdekes. HD esetén viszont sokkal szebb a D550, minden tekintetben. A PX80 sem szégyenkezik HD esetében sem, de itt látványos a javulás. Főleg a megfelelő firmware és talán jó beállítások esetén.

    3D-vel nem volt sok időm foglalkozni, amit kipróbáltam az hSBS tartalom volt, pár animáció és film, meglepően jó! Nekem eddig is bejött, örülök, hogy van. Tényleg jó szórakozás, és gondolom BD3D ISO még jobb lesz. Majd hétvégén mozizunk egy kicsit. :DD Viszont nem volt valóban crosstalk!

    Tükröződés szerencsére egyáltalán nem gond, úgy látszik olyan helyen van a nappaliban, hogy nem zavarják a fények. És szerencsére be is tudok sötétíteni, amit akkor is megtennék, ha a legpuccosabb Pana plazmám lenne miden féle-fajta szűrővel. Ettől féltem legjobban.

    IR semmi, nem is láttam kialakulni.

    Végül, összevetve a mai LCD tévékkel: darabokra szedi ez a pont 4 éves plazma a 2-300 000 forintos LCD-ket minden általam fontosnak tartott területen. Amikor eldöntöttem, hogy eljött egy nagyobb és új tévé vételének ideje, és alaposan körbenéztem a kínálatot, majd elbőgtem magam, hogy micsoda visszafejlődés történt 2008 óta, maikor én a PX80-at vettem. Ekkora gyalázatot, hogy kivezették a plazmákat, azóta is értetlenül állok ez előtt. De sajnos ilyen világot élünk, a minőség huszadrangú dolog lett, csak a parasztvakítás és lehúzás megy...

    Köszönöm mindenkinek itt is a segítséget, remélem jó sokáig fog szépen üzemelni a D550-es.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz balisz #81512 üzenetére

    Annyi problémás ST50 volt csak itt a topicban, hogy elmondani nem lehet. Szinte minden tulaj panaszkodott, hogy az övé is sávos. Volt olyan fórumtárs, aki hármat cseréltetett vissza. Akkor komolyan felmerült, hogy az egész széria hibás és a Panasonic is elismerte ezt az issue-t. GT50-ből több is van az ismeretségi körömben is, egyiket sem érinti ez a probléma - ahogy egyébként a firmware-issue sem, mivel aki kellően tudatos felhasználó, az nem tette fel hanyatt-homlok az új firmware-t (nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy ezt sem telefonnál, sem konzolnál, sem máshol nem szabad megtenni), így pl. ismerőseim is megmaradtak a korábbi verziónál és semmilyen hátrányát nem látták, a feketeszintjük továbbra is pazar. Egyébként nem csak a Panasonic-nál fordult ez elő, a korábbi években pont a Samsung játszotta el ugyanezt a D550-nel.

    A 60-as szériából többet is láttam elkelni használtan itthon - jellemzően az utolsó új árában mentek el 1-2 évesen, egyes esetekben picit alatta, más esetekben picit fölötte. De ugye láttuk múlt hónapban a német árverést, ahol a végén valami 4.100 euróért ment el a 65VT60. Soha nem került ennyiben újonnan sem, még a megjelenésekor sem, nemhogy a kifutásakor. Nyilván senki nem fog túladni rajtuk, amíg nem hozza úgy a szükség, tekintve, hogy a valaha készült legjobb TV-kről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FerNandor #81814 üzenetére

    Samsung-nál az olcsó (három karakteres, pl. D550) modelleken lehet néha bekapcsolni a részletes finomhangolást a Mozi módhoz, ami le van tiltva a drágábbakhoz képest (mint pl. a D8000).

    Létezik viszont hozzá "mókolt" firmware, ami a smart funkciókat egészíti ki egyedibb és/vagy szabványosabb megoldásokkal, mint pl. NFS (network file system) mount-olás a DLNA helyett, vagy rögzítés HDD-re TV adásból akkor is, ha az adott készüléken a gyártó letiltotta, és hasonlók (pontosan nem ismerem, sohasem használtam, de nézz szét a sammygo-nál, ha érdekel).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák