Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz kenguru99 #90254 üzenetére

    Az adott teszt sem mondja ki sehol, ugyanaz a panel lenne a két készülékben.

    Továbbá idéznék az általad is linkelt HDTVtest.co.uk tesztből (amely oldalt speciel én is az egyik legjobb TV-s oldalnak tartok):

    "The implementation of ABL on the Panasonic TX-P42UT50B appears to be a little more extreme than on other Panasonic plasma televisions, such as the ST50 series and up. In other words, images which wouldn’t trigger the dimming on the ST50 did appear slightly dimmed on the UT50, suggesting that the ABL kicks in sooner on this cheaper model."

    Ergo bizony nem csak az AR bevonat a különbség, hanem szoftveresen máshogy is van vezérelve a panel - nyilván annak okán is, mert nem ugyanaz a kettő. Ennek nem gondolnám, hogy a bevonat megléte/hiánya az oka.

    Továbbá ez is az enyhén gyengébb minőségű panel meglétét támasztja alá:

    "The same improvements to motion rendering (compared to last year’s Panasonic range) that we first became elated with in our March review of the TX-P42ST50 are present on the UT50, with only a tiny amount of barely noticeable dithering noise surrounding moving details."

    Nyilván nem dealbreaker a dolog, sőt, ellenkezőleg, de ők maguk is elismerik, hogy ez jelen van.

    Az általad is idézett végső konklúzió is csak annyit mond, hogy ár/érték arányban nem feltétlen nyújt annyival többet az ST50, mint amennyivel többe kerül és valóban, elsődlegesen ők is az AR-bevonat hiányát róják fel az UT50-nek, amivel kapcsolatban ki is mondják, hogy emiatt világosabb környezetbe kevésbé ajánlható. Ugyanakkor sehol nem látom azt leírva, hogy ugyanaz a panel lenne mindkét készülékben.

    Félre ne értsd: a többi feature-t csak felsorolás jelleggel szúrtam be annak okán, hogy már nem látszik az #1. HSZ-ben, nem akartam vele semmit sugallni, bár tény, hogy az is a magasabb szériás mivoltát erősíti a készüléknek.

    De való igaz, ahogy azt korábban és ma is leírtam - nincs szakadéknyi különbség az UT50 és ST50 képe között. Ettől függetlenül ami tény, az tény: a Panasonic is másnak adja el a két panelt (ha marketing, ha nem) és én még sehol nem is láttam egzaktul kimondva, hogy ugyanaz lenne.

    De a kérdező eredeti kérdése sem erre vonatkozott, kár is ezen rágódni. Az meg egyértelmű, hogy a G30 és a 60-as széria nagyon nem egy liga!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák