Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz kalmanchris #7860 üzenetére

    Senki nem írt itt olyat, hogy fél fizetésből kell egy 50"-os TV-t megvenni. Viszont nem tudom, ki hogy van vele, de én nem szoktam minden hétvégi nagybevásárláskor még egy TV-t is odatenni a bevásárlókocsiba a hipermarketben a retek és a felvágott mellé, szóval nem is arról van szó, hogy hetente, havonta, vagy akár évente vásárolna az átlagember televíziót. Egyszer kell venni TV-t egy sok éves periódusban, viszont ilyen tartós fogyasztási cikkből normális ember szerintem olyat vesz, ami előtt nem kell majd az azt követő 5 évben bosszankodnia, hogy miért vettem szart/miért vettem kicsit. Aki meg 5 év alatt nem tud annyit félretenni, hogy egy 120 eFt-os TV helyett inkább egy 160 eFt-os TV-t vegyen, az hidd el, hogy nem is azon gondolkozik, hogy a kettő közül melyiket vegye, mert egyiket sem fogja - sajnos van ilyen család magyarhonban, tudjuk. Szóval ne legyünk már annyira kicsinyesek, hogy úgy állítjuk be az 50"-os méretű TV-t, mint valami elérhetetlen álmot: basszus 160 eFt-ért 50"-os Panasonic fullHD plazmát kapsz! 4 évvel ezelőtt a 42"-os HD-Ready modellek ára verte a 300 eFt-ot megjelenéskor! Gondolkozzunk már el egy kicsit!

    A közelebb ülést illetően meg: sok embernek a szoba adottságait figyelembe véve került berendezésre a nappalija, értsd: egyik falon a TV-je van, a szemközti másikon meg mondjuk a kanapé van. A kettő között még lehet mondjuk dohányzóasztal, akármi. Sok esetben elég hülyén nézne ki, ha emberünk behúzná a kanapét a szoba közepére. Nem kivitelezhetetlen, de valljuk meg: legtöbben nem a TV-nek rendelik alá a szoba berendezését. Ilyen esetben sokkal inkább kézenfekvő - még ha anyagiakban némi áldozattal is jár - hogy nem a kanapét visszük közelebb, hanem eleve nagyobb TV-t választunk (lásd 42"-os helyett 50"-ost - kb. 40 eFt többletből, de ha felsőbb árkategóriát nézünk, ott is bőven megfizethető az ilyen szinten nagyobb képátló).
    A másik meg a közelüléssel kapcsolatban: normális esetben az 5.1-es hangrendszert sem tudod úgy beállítani, hogy a közelebb üléshez passzoljon, ugyanis a frontokat viszonylag jól szét kell pakolni a TV-hez képest, annyira pedig nem tudod befókuszálni, hogy a TV-től 1-1,5 méterre legyen a sweet point, nem beszélve a szatellitekről, hogy akkor azokat megint hova pakolod.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Year

    tag

    válasz kalmanchris #7860 üzenetére

    Neked is igazad van:) 80"-na igen az már nem fér belea keretbe. De ha többen összejövünk pl 10 ember akkor nem ülhet mindneki 1.5 méterre a tv-hez:)

  • < CyberBob >

    őstag

    válasz kalmanchris #7860 üzenetére

    Azért ne essünk túlzásokba, egy 50 colos tv nem egy akkora kiadás, hogy pár év alatt ne lehessen összespórolni rá a pénzt. A nézési távolságok meg engem sem érdekelnek, kb. 3 méterről nézhető egy crt és egy 50 colos full hd tv is. Lehet, hogy nem lehet megszámolni minden fűszálat, de látszik a különbség fél és full hd között.

    MaUser: nincs tartalom egy pár "demó" filmen kívül és a nagyobb filmcégek és tv társaságok is rájöttek, hogy nem ebből duplázzák meg a bevételüket így szépen el fog tűnni a mai megoldás. Az pedig, hogy sokan vesznek 3D-s tv-t nem jelent semmit mert egyrészt 99%-ban nem használják ki másrészt mire elterjedne már lesz másmilyen 3D megoldás. A rossz filmekre meg van egy egyszerű megoldás, ha 10-15 perc alatt nem köt le akkor törlés. :)

    Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Új hozzászólás Aktív témák