Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Year

    tag

    válasz BBéci #7528 üzenetére

    Pedig biztos vannak olyanok is:) Már ha ennyire belejöttük a projektrorozásba,én a fényerővel nem vagyok tisztában. Mennyinek kell lenniei minimum és mennyi a jó érték?

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #7528 üzenetére

    A konklúzióval (avagy ilyen formán javaslatnak is felfogható) nem értek egyet.

    Én, ha már milliókat költenék egy DLP chipekkel szerelt projektorra és egy ehhez illő vászonra, akkor már véletlenül sem hagynám veszni a kontrasztot azzal, hogy nem festek minden falat feketére. (Illetve javasolnám, hogy aki teheti, az igen is fesse feketére. Akkor is, ha az asszony nem akarja engedi még a dedikált projektor szobában sem!)
    Akkor is, ha ebben a tartományban már nem olyan látványos a különbség és egyéb szempontokból is jobb a kép, mint bármilyen mai plazmán.

    Szerintem az szabály, hogy ha projektor, akkor fekete (na jó, nagyon sötét, szinte fekete...) falak. Nem pazaroljuk a kontrasztot, ha nem muszáj!

    Ez szerintem nagyobb kérdés, mint hogy 20 vagy 200k-ért veszel HDMI kábelt. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #7528 üzenetére

    Aki naponta 8 órát "vetítőzik", azt elmegyógyintézetbe vagy pszichiátriára kell vitetni, addiktológiai osztályra.

    Miért?

    Én simán el tudnám képzelni a (majdani) dolgozószobámat úgy, hogy több, viszonylag olcsó projektor vetít egy nem is olyan hatalmas és drága vászonra (jó a magas DPI is) egymás mellé egy összerakva NAGY felbontású képet, amin hatalmas a munkatér, és át lehet látni a nagy CAD rajzokat ahelyett, hogy folyton panolgatok és zoomolgatok.

    Jobban hangzik, mint egymás nyakába tolt LCD-kből kifalazni a dolgot. (Főleg a kávák miatt.)

    De tudom, engem már azért is hülyének néznek, hogy mikor itt van egy professzionális LCD monitor a szobában, akkor inkább a plazma TV-n rajzolgatok, mert nekem jobban esik így.

    - Rajzolsz? Képleteket pötyögsz be? Akkor tessék csak belebújni a 24"-os LCD-be, azt úgy kell!

    Még csak nem is azon akadnak ki, hogy órákig van kvázi-statikus képnek kitéve a plazma. (Ami köszöni jól van, csak néha kirakok rá 10-20 percre egy fehér képet, aztán volt IR, nincs IR.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák