Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz janos666 #5188 üzenetére

    Pedig a filmnek szerintem is alapvető eleme a zaj, pláne, ha régebbi, nem digitális technológiával rögzített anyagokról beszélünk. Utálom, ha steril, vagy a zajszűréstől egyenesen mosott a kép, az egészséges sejtes zajnak igenis ott a helye, úgy lehet, még részletgazdagabb-érzetet is kelt.

    "A zajos kép nem jó, hanem szükséges rossz, mert jobb, mint ha utólag maszatolod el a zajt."

    Én ezt nem így látom. Sok esetben eleve művészi kifejezőeszköz is, rendezői koncepció, adott esetben a hangulatkeltés eszköze is a zaj, sok ilyen film van, a legutóbbi egyik legtipikusabb példája a Fekete hattyú, ami eleve 16 mm-es szalagra forgott és mesterségesen zajos. Szerintem kifejezetten jól is áll a filmnek, passzol a témájához. De másik nagyon tipikus példa rá, amit már korábban is említettem: a Száguldó bombának ferdített Unstoppable c. Denzel vasutasmozi, ami pengeéles, ámde szemcsés képpel bír, némi felturbózott színvilággal és szerintem bitang jól néz ki.

    "Én szeretem a drága digitális kamerákkal rögzített mozifilmeket, amiken minimális a zaj még sötét jelenetnél is."

    Én is, de ahogy írod, ott is van egy minimális zaj. Amúgy nemrég gyűjtöttem be a Ben Hur felújított BD-kiadást (akciós volt) és nem akartam hinni a szememnek. Olyan részletgazdag, penge képe van, hogy simán elhinném, hogy ma forgatták, nem pedig 1959-ben. Valami döbbenetes. Mondjuk bele is került a felújítás valami 10 millió dollárba, de látszik, hogy kockánként restaurálták. Örülök, hogy a polcomon lehet ilyen minőségben.

    madgie: "Nem, konkrétan nem csak xvid-ekbe törik bele a popi bicskája, néha meg nehezen megkerülhető a kókány kódolás (pl torrente 2 szinkronos, egy helyen találtam hd-ben, az viszont nagyon belezavar a popi leki világába)?"

    Hát, pedig speciel pl. az általad említett filmből (minden részéből) is simán elérhető egy 7 GB-os 1080p felbontású, magyar-spanyol hangsávval és feliratnyelvvel ellátott verzió, ami olyan folyamatos az A-210-en, amilyennek lennie kell, teljesen hibátlan. Szóval az általad leírt esetben megintcsak a kókány kiadás okozza a problémát és nem a Popcorn.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák