Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz kovadika #34650 üzenetére

    Hagyd, tényleg fordítva ül a lovon!

    (#34649) Shadowbull
    Annyi sületlenséget hordtál össze, hogy semmi értelme tovább folytatni a társalgást, mert nem vezet sehová.
    Nézd 4,5 méterről a 42 colos tévét, legyél vele boldog. Bizonyára én vagyok a hülye, mert a nappalimban 2,4 m széles vásznon nézem 4,2 méterről a full HD filmeket.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz kovadika #34650 üzenetére

    Szerintem is alapvető, hogy nézési távolság, fogyasztott tartalom és rászánt összeg alapján kell TV-t javasolni. Az, hogy kinek hogyan csapja agyon a teret az adott méretű TV, az mindenkinek legyen a magánügye. Ilyen erővel azt is meg kéne kérdeznünk, hogy milyen szekrénysorba fogja illeszteni, vagy hogy a fal milyen színűre van festve, esetleg, hogy milyenek a drapériák.

    Shadowbull: "Nade nem fogok berakni a nappaliba csak ezert egy projektort, mert en ultragagyi dolognak tartom"

    Hát, pedig sokan közülünk (de szerintem általánosságban is beszélhetek) igencsak fülig érő szájjal nyugtáznák, ha bekerülne a nappalijukba egy projektor. Szerintem a korábbi eszmefuttatásodnak pont ellent is mondasz: egy projektor sokkal jobban rejthető, mint akár egy 42" méretű TV. A vásznak ma már nagyon esztétikusak, motorral visszahúzhatók olyan szinten, hogy fel sem tűnik, hogy egyáltalán fel van szerelve, maga a projektor pedig megférhet egy polcon is, szép, rejtett kábelezéssel. Cserébe meg kapsz a 42"-50" helyett egy 2,5 méteres képátlót.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • whappela

    csendes tag

    válasz kovadika #34650 üzenetére

    "feltételezzük, hogy aki Full-HD tévét vesz, az látni akarja a részleteket és azt a többletet, amit ez a felbontás nyújtani tud"
    Na, pont erre gondoltam az imént, hogy itt van a kutya elásva. Ez úgy pár évvel ezelőtt még valószínűleg megállt, de ma már egyáltalán nem így működik a dolog. Manapság már alig van nem full HD tévé, illetve ami van, az nagyságrendekkel gyengébb minden egyéb szempontból is azonos gyártó Full HD tévéinél. Magyarán nem csak annak éri meg Full HD tévét venni, aki mindenáron látni akarja a részleteket, hanem egyszerűen már csak azért is érdemes, mert a korrektebb minőségű tévék Full HD-k. Személy szerint ezért nem is tartom szerencsésnek, amikor a nézési távolságból kiindulva kapásból felmerül javasolt opcióként a HD Ready, mondván, úgyis fölösleges akkora távolságra a nagyobb felbontás. (Ugyanis egyrészt ez nem is igaz teljes mértékben, másrészt meg aki nem vak, annak nyilvánvaló, hogy mondjuk egy X50-nél minőségibb képet nyújt egy ST50, akármit néz is rajta és akármilyen messziről.) A HD Ready tévék kizárólag a kifejezetten kispénzűek miatt léteznek még mindig.

Új hozzászólás Aktív témák