Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz Mezga Aladár #3204 üzenetére

    Te és még egy pár ember (én is) szerencsés, de rengeteg olyan ember van, aki 1m-ről sem veszi észre a 720p és az 1080p közötti különbséget.

    De általánosságban elmondható, hogy ha 2,5m-ről nézi valaki a TV-t, akkor felesleges 42"-ból az FHD (nem tudom mekkora TV-d van nem írtad), ugyanis nem fogja látni a HD Ready-FullHD közötti különbséget. Az általános ajánlás nem csak azért általános mert tízből két ember így látja, hanem azért mert az emberek többségére ez vonatkozik. Itt és itt van róla egy cikk, olvasd el).

    [ Szerkesztve ]

  • KTTech

    veterán

    válasz Mezga Aladár #3204 üzenetére

    A nézési távolságok a tökéletes visus-on alapuló szem maximális felbontása alapján vannak megállapítva. Akinek a 20/20-as visusnál jobb a szeme (vagy túlkorrigált pl. szemműtéttel, szemüveggel - nekem pl. utóbbival némileg túl van korrigálva), annál változnak a távolságok is.

    Az viszont nem, hogy min. 30°-os szög az, ami a mozi élményt adja (SMTPE ajánlás). Innen könnyű kiszámolni, hogy egy 50"-os TV-nél bizony 2,1m az ajánlott nézési távolság és 2m az a távolság, ahol még a szem képes felbontani az 1080p-t. Aki ennél távolabb ül, az bizony már nem lát minden részletet... (a THX némileg szigorúbb, ott 1,8m az ajánlott nézési távolság a 36°-os szög eléréséhez és a maximum nézési távolság (26°), amit még a szabvány engedne az a 2,4m)

    Az én szobámban éppen teljesítem a THX minimumát: 2,35m-re van a TV a kanapé/ágyamtól, és bizony érzem, hogy kicsi a TV...

    A függőleges elhelyezésnél egy irányelv van: 15-20°-os szögben kell lennie a TV tetejének a nézési pontról nézve. Ami ennél feljebb/lentebb van, kényelmetlen a legtöbb ember számára (nyakgörcsöt, gerincfájást okoz).

    Nem a saját ujjunkból szopjuk ezeket az értékeket, hanem bizony a szabványokból... amikre az egész filmipar is épül. Az más kérdés, hogy pl. Mo-n nincs pl. THX minősítésű mozi...

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák