Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #29527 üzenetére

    Benne van azért az is, hogy ki mit szeret, ami attól is függ, hogy mihez volt szokva.

    Én pl. ki akarok rohanni a szobából, mikor a referencia hangnyomásra kalibrált 0db master volume értékre tekerem az erősítőt, és elindítok egy akciófilmet. A fórumos megállapítások szerint legtöbben -15db körül néznek filmet, de nekem már az is sok, inkább -20, akár -25 a kellemes (hangerő szempontjából - az nem tetszik, hogy ezzel relatívan túlzottan elgyengül a mély hang).
    De részben ez is megszokás kérdése. Régen nem is tudtam volna elérni a referencia hangnyomást és moziba is ritkán járok, így a halkabb filmezéshez voltam szokva. Most szép lassan szoktatom magam, hogy ne menjek -20db, majd később -15db alá (hogy ne kelljen loudness EQ is, ami most nincs kéznél se :DDD)

    Fényerővel jól megvagyok a ~80cd/m^2-rel. Elviselek ~65-öt és ~100-at is, de általában inkább kérnék többet, mint kevesebbet.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák