Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz patakidr #29434 üzenetére

    Gyártási defekt, nem ismerjük a pontos okát. Nem biztos, hogy garanciában rábólintanak, legalábbis durva szintűnek kell lennie a sávosodásnak, mert alapvetően a használatot nem befolyásolja, kb. ugyanaz, mint az LCD-nél a felhősödés. Ezért célszerű addig cseréltetni, amíg van rá módod, mert később már véleményes.

    Biztosíték nincs, hogy nem fogsz ki rosszabbat, ezért is hívtuk fel rá előre a figyelmed, hogy ha üzletben választod ki a TV-t, akkor lehetőleg figyelj erre is. Annyira nagy számban azért nem fordul elő, az utóbbi időben sokan vettek TV-t és kb. olyan 20% panaszkodott erre.

    A PH! haldoklik már hetek óta, de nem a motorral van baj: múltkor üzent a gépház, hogy hardveres gondok vannak, dolgoznak a megoldáson, sajnos eddig kevés sikerrel.

    Get Moded!

  • dedy70

    tag

    válasz patakidr #29434 üzenetére

    Nekem bal oldalon, kb. a képernyő 1/5-nél van egy végigfutó sáv, úgy fél centi széles, és a jobb oldalon 3, amik nem futnak végig csak a képernyő közepéig. Csak és kizárólag zöld felületen látszik ha oldalirányba mozog a kamera. A Samsara sivatagi jelenetében például nem látszik. Néztem a kézilabda vb-t, ott sem láttam a kék parkettán. Az Australian Open tenisz közvetítések alatt sem észleltem, itt is homogén kék színű a pálya. Síelést gyakran nézek, ott se tűntek fel a csíkok. Rossz minőségű sd adásnál (pl.: SportKlub) látványosabb mint hd esetén.
    Mivel csak ritkán látszódnak és ha a meccset és nem a sávokat nézem észre sem venni, ezért nem cseréltettem, hanem megtartottam. Itt a fórumon Bence77 többször cseréltette de mindegyiken jelentkezett a probléma, végül vett egy hibátlan GT-t. Nagyon úgy néz ki, hogy a 2012-es szériából majdnem minden modellt érint a probléma kisebb-nagyobb mértékben. Te is írtad, hogy ha nem olvasod a fórumot észre sem veszed. Miután Bence77 jelezte a hibát, mások is észlelték a saját több hetes-hónapos készülékükön is amit addig észre sem vettek.
    Amennyiben nem zavaró a mértéke és amúgy sem a szíved csücske a foci szerintem tartsd meg. Egy külföldi fórumban olvasottak szerint 10-ből 1 ha hibátlan, nagy szerencse kell a kifogásához.

    Régebben két vastagabb (pár cm vastag) sáv formájában jelentkezett a hiba. Az újabban vásárolt készülékeknél érdekes módon több de vékonyabb (kevesebb mint 1 cm), kevésbé észrevehető "sávocskákra" változott. Lehetséges hogy a Pana így próbálta meg javítani a hibát, ezt már kevesebben veszik észre.

    Érdekes módon a 2012-es modell vásárlói közül senkire sem emlékszem aki pixelhibát tapasztalt volna. Erre talán nagyobb gondot fordítottak mint a sávok eltüntetésére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák