Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #2494 üzenetére

    Hú de keresem most google-el arról a tesztről (~laborkörülmények közt végzett vakteszt sok emberrel, köztük "ismert" audiofilekkel) szóló cikket, ami megpróbált végleg, és szerintem sikeresen tett is egy felkiáltó jelet a mondat végére, hogy nincs ember a földön, aki tényleg hallja a különbséget a standard CD és a magasabb minőségű digitális kiadványok közt...
    De azt hiszem a régi plazma topicban linkeltem egyszer.

    Persze ettől még nem vagyok ellene, hogy ha lossless tömörítéssel kicsit többet tesznek mondjuk egy DTS-HD hangsávba, mint 16/48, mert elfér, csak azért ne akarjunk már "ég és föld" különbséget a CD audió felett, mert ahhoz kell valaki implantátum vagy legalább egy hoffmanos bélyeg. :))

    Ott volt elásva a kutya kezdetekben, hogy a hi-res kiadványok szerkesztői komolyabban vették a dolgukat, mint a sima CD-knél, de ha visszakonvertálták a 24/96-os anyagot 16/48 CD minőségre, azt senki sem hallotta ki.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • salapp

    addikt

    válasz BBéci #2494 üzenetére

    Nekem volt még nemrég is sacd-képes készülékem, és tényleg mesés volt annak a két lemeznek a hangja, amim volt. Nyilván kell hozzá a rendszer, amin ez a frekvenciatartomány kijön.
    Az a baj, hogy ha BD-játszót vennék, a Pio 440-es jönne képbe (SACD és DVD-audio is megy rajta, amiket tudok írni is), de az árával nem tudtam megbarátkozni.
    Viszont egy jó kis sztereó holmin korrekten bemikrofonozott/jó utómunkával készült és jó anyagra jó íróval kiírt cd is tud nagyon szépet szólni. Amióta AMQR-rel írok professional lemezekre, azóta kifejezetten analógos a hangja. De igaz, hogy ez tényleg csak akusztikus zenénél jöhet ki, ahol fontos, hogy elhidd, valóban egy nagybőgő utórezgését hallod pl.

    Janos666: én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy az "audiofil és hi-res" = normálisan/odafigyelve elkészített kiadvány

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák