Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz mayday00 #23982 üzenetére

    Igen, a gyárinál (sokkal) jobbat tud a kolléga létrehozni :)

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mayday00 #23982 üzenetére

    A gyári állapot visszaállításához (pontosabban az ADC megfelelő kalibrálásához, mert megeshet, hogy sohasem volt igazán a helyén -> a szerviztechnikusok el szokták spórolni ezt a kalibrálást alaplapcsere után, pedig olyankor kötelezően le kellene ezt is futtatniuk, mert egyébként névleges alapértékeken állnak a paraméterek, ami nem mindig tökéletes) nem kell semmi, csak egy megbízható forráseszköz, mint például egy laptop értelmes videokártyával és natív HDMI kimenettel, mellé a megfelelő tesztábra egy olyan képmegjelenítő software-el, ami nem bántja a képet, hanem "nyersen" jeleníti meg.

    A műszeres kalibrálás már nem is az ADC-t érinti, hanem azokat, amiket az ADC melletti WB-ben látsz, de ezek elérhetőek a felhasználói menüből is, ahol emellett még több ilyen kalibrálható paraméter akad, amik segítségével műszeres mérések alapján lehet a képernyőn megjelenő színeket a szabványos értékekhez lehető legközelebb igazítani.

    Egyébként, csak hogy tudj majd mérlegelni: Egy ilyen "fullos Samsung csomag" (ami lefedi az ADC problémád is) az 10000 Ft. Kiszállási díjnak pedig általában a nettó gázolajárat szoktam 1 liter/ 10km feltételezett átlagfogyasztással alapul venni (100km alatt beérem sofőrködési órabérnek a gázolaj jövedéki adóját, ezért csak az ÁFÁ-t vonom le, jóval 100km felett ha csak egy TV-ről van szó, akkor bruttó gázolaj jelenik meg, mert megterhelő 4-5 órákat kocsikázni, de több készülékre járhatnak kedvezmények...).

    Szóval igazából szerintem baromi olcsó vagyok. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák