Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Tomika1981 #1963 üzenetére

    Az itt leírtak mely részével ellenkezik az szerinted, hogy az RTL és hasonló logók képesek makacs ghost-ot, vagy akár végleges beégést is okozni?

    "Nos igen, ezek is képesek ghosting-ot eredményezni, azonban ezektől kevésbé kell félni, hisz az ember ritkán néz olyan adót, ahol ezek folyamatosan jelen vannak (és pl. nem szakítják meg reklámblokkok), illetve ritkán néz kizárólag egy csatornát, valamint kizárólag egy játékkal játszik a nap 24 órájában. Ezek a ghost-ok többnyire 5-10 perc változó képtartalom megtekintése után el is tűnnek."

    Ott van egyértelműen: ha tendenciózusan ugyanazon csatornát nézed (lásd RTL), akkor bizony kialakulhat igen makacs ghost, neadj' isten végleges beégés is.

    "Ezeket te írtad ugye? Nem találom azt a részt ahol leírod hogy ki kell tvnézésnél nagyítani a képet meg hogy 30 percenként el kell kapcsolni."

    Azt hiszem mindenki számára egyértelmű, hogy a csatornatlogó úgy tüntethető el legkönnyebben, ha zoom-olsz. Nehogy már Te is azzal az agyatlansággal gyere nekem, hogy különbség van a mozgóképen levő csatornalogó és a kimerevített képen levő csatornalogó között! Egyébként ha nem csak az #1. HSZ-re korlátozod az olvasást, akkor ezerszer leírtuk a topicban mindezt, jóformán minden nap.

    "A ghosting-nak drasztikus, végleges károsodást jelentő formája a tartós beégés, amit hosszas (jobb modelleknél sok-sok órai) azonos képtartalom megjelenítésével tudunk produkálni."

    Ezt ugyanúgy fenntartom ma is, pedig közel 4 éve írtam. Az RTL-logóját azért is szoktuk mindig külön kiemelni, mert teljesen tömör, fehér logó és hiába vannak reklámblokkok, az kevés a panel teljes homogenizálódásához. De ezt is rengetegszer leírtuk. Azt pedig magad is beláthatod, hogy az #1. HSZ így is rettenet hosszú, ha minden ilyen dolgot részleteiben beleírnék, senki nem olvasná el. Sajnos a kérdések alapján általános tapasztalat, hogy sokan így sem teszik meg.

    Az meg megintcsak nem rejtély, hogy mitől lehet, hogy egyeseknél jobban jelentkezik a probléma, mint másoknál: ez nagyban függ a beállításoktól, az egyes márkák, sőt, az egyes példányok közötti különbségtől is - de ezt is leírtam sokszor, többek közt már ma is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák