Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Dorian #10887 üzenetére

    Én legutóbb pont 42C3-at és 50C3-at néztem egymás mellett. Tapasztalat: 2 méterről a 42"-os tökéletesen nézhető volt, de az 50C3-ra sem mondtam volna azt, hogy kidobnám az ablakon, még ilyen távból sem. Persze HD-anyag ment mindkettőn, nagyon szép is volt mindkettő. A lényegi, elsőre kiszúrható különbség a képpontméret nagysága és sűrűsége közti különbség volt, de egy CRT-hez viszonyítva még az 50C3 is nagyon istenes volt (a méretéről ugye már nem is beszélve). 2,5 méterről meg már mindkettő olyan szinten pazar volt, hogy egy szava sem lehetett az embernek. Rácsozatról egyáltalán nem beszélnék, inkább azt mondanám, hogy fullHD mellett (az volt a harmadik a sorban - talán az 50U30 volt, ha jól rémlik) látványos a különbség HD-anyagnál, jóval kevesebb részlet van ugyanazon 50"-os felületen, de ez meg ugye nem csoda. SD-anyagnál meg majdhogynem fordított volt a helyzet és a HD-Ready képe volt plasztikusabbnak tekinthető, ugyanis a fullHD nagyon kiemelte az alacsony felbontás hibáit, pixelesebb, blokkosabb képet produkált. Továbbra is azt mondom, hogy 2 méter fölött minden szívfájdalom nélkül vállalható az 50" HD-Ready, a 42" meg pláne! Persze nyilván tartalomhoz illően, tehát aki igazi HD-élményre vágyik, az ne ebben keresse a megoldást. SD-anyagra szerintem nem kell jobb!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák