Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • decibel

    aktív tag

    válasz humax #14116 üzenetére

    Az a baj ezzel, hogy csak az áruház biztosít garit. Ha mondjuk bezár abban a városban az üzletük, akkor vagy szállíthatod a tv-t a következő városban lévő üzletükbe, vagy szívó. Ha ez vállalható kockázat, akkor mindenképp megéri, mert ilyen áron sehol nem kapni ilyen tv-t (illetve használtan).

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    A Saturnban vásároltunk egy Samsung ps50c430a1-et. Első benyomás: ez baromi nagy. :) Gyorsan összeszereltük és rádugtuk először az analóg majd a digitális upc-re. Hát a kettő között ég és föld a különbség a digitális javára. Az m1-en a foci közvetítés nagyon korrektül nézett ki, eddig elégedett vagyok a upc képével.
    Amivel viszont kevésbé, az a fekete. Nem elég fekete, hiába állítgattam mindent, kontrasztot 80-ra, sötétónust max-ra, a fekete akkor is inkább szürke. Úgy tűnik ebben nem (sem) érték utól a plazmák a crt-ket (bár ekkora crt-t nyilván nem láttam még, szóval nem fair az összehasonlítás). Végül a kontrasztot 45-ön, a fényerőt 35-ön hagytam normál színtónussal, dinamikus kontraszt kikapcsolva. Legalább 200 óráig nem is nagyon szándékszom feljebb tekerni semmit, amíg be nem járatódik. Van rá esély, hogy javoljun a fekete, vagy ez ilyen lesz?
    Ghosting egyértelműen megjelenik, az elején a plug&play beállítások, később a menü hagyott nyomokat, ami egy kis lapozás után eltűnt.
    Végül a fekete leves, a beépített médialejátszó. Erről akartam megnézni valami hd anyagot, de úgy tűnik annyira bugos az egész, hogy teljesen használhatatlan. Mintha periódikus időközönként változtatná a színtónust, sőt még tömörítési hibák is jelentkeznek. Gondoltam, hogy visszavitetem gariba, de esélyes, hogy 1 hónapig nem látnék a tv-ből semmit, és ugyanígy kerülne vissza. Nem tudom, hogy a médialejátszó megéri e a garis vesződést, többségében úgyis laptopról nézem majd a sorozatokat, de zavaró. Másnál nem jelentkezett ilyen hiba?
    Hd anyagot normálisan még nem sikerült megnéznem hdmi kábel hiányában, de ha sor kerül rá írok arról is élménybeszámolót.

    Összességében nekem talán a 150-et megérte, de többet nem, elsősorban a fekete hiánya miatt. Sőt ha 42-esben lehet kapni ilyen árban lényegesen jobb feketéjű tv-t, verem a fejem a falba. :W

    Egy bónusz kérdés a végére: a tv-be be lehet tenni a upc dekóderből a kártyát? Úgy néz ki mint kb mint egy hitelkártya, vékony és egy chip van rajta (mint a régi telefonkártyák kb) eléggé nehézkesen megy bele, úgyhogy mielőtt szétcseszem a tv-t és a kártyát is gondoltam megkérdem. :)

    [ Szerkesztve ]

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    válasz Seb3s #15033 üzenetére

    Minden ki van lőve. Akkor pontosítok: a samsung ps50c430-al még mindig nem érték be a crt-t. :)

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    válasz napocska2 #15036 üzenetére

    Kösz, hétfőn már megfelelő minőségű jellel lesz táplálva. A médialejátszó valószínűleg hibás. :(

    @Gabor970: m1-en a foci tényleg nagyon jól néz ki, pedig csak sd volt.

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    válasz DM-Fan #19176 üzenetére

    Milyen ricegés? Mondd el mert eddig nem tűnt fel, de ha rákoncentrálok akkor kiszúrom, és egy életen át fog idegesíteni. :))

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    Egy kis élménybeszámoló/tapasztalat a jó öreg Samu ps50c430-ról. Lassan fél éve van nálam a tv, de csak pár hónapja jutottam oda, hogy elfogadható forrásról tápláljam.
    Kezdem egy kis mizériával a UPC-vel: amióta meglett az új tv a dekóder időnként megmakacsolta magát és nem reagált a távirányítóra, de egyébként is nehézkesen reagált, nagyon belassult a reakcióideje. UPC felhív, ahol azt tanácsolják vigyük be a távirányítót. Megtörtént, kicserélték, még mindig nem jó. Persze közben végig kellett hallgatni a szokásos scriptet. Kis szünet után újra telefon, megint lemegy a script, ezúttal kiküldenek egy szakit, aki rutinosan leragasztotta az érzékelőt (a tv megszórja a táv jeleit és emiatt gajdult meg). Ez működött egy ideig, de véletlenszerű időpontokban még mindig bekrepált. Újra telefon, script minden rimánkodás ellenére végigfut, a végén már elakadt az országválasztónál a box. Újra kiküldi ugyanazt a szakit, aki nagyon korrekt módon felajánlotta, hogy hoz egy új hdmi-s boxot, ez hd képes, de nincs benne vinyó, még hdmi kábel is volt hozzá. :) Nos hdmi-n keresztül a sima sd adás is sokkal jobban fest mint scarton. Láthatóan kevesebb a rece, jobbak a színek, a fekete.
    Mostanra megnéztem egy pár 720p-s filmet, és abszolút elégedett vagyok a látottakkal. Elképesztően szépek a színek (bár mind a színek terén, mind a kontrasztnál vissza kellett vennem a gyári értékekből, mert úgy a sötét szobában túl rikács volt minden az én ízlésemnek), a háttérben a fák erezeteit ki lehet venni kb 2.5m-ről. Érdekes egyébként, hogy némelyik film a képarány miatt alul felül fekete csíkos (21:9-es talán) és ezek a csíkok mennyivel feketébbek a filmes részeknél, pedig ott sincs kikapcsolva a panel. Summa summárum, az igényeimnek minden téren megfelel, egyedül a fekete ami birizgálja a csőröm, de valahol kompromisszumot kellett kötni ekkora keretből. (150k max) :(
    Elég igazságtalan összehasonlítás, de csak a samu 32c530-as lcd-vel van hasonló körülmények között lehetőségem összehasonlítani, bár árban azért jóval drágább volt a plazma (110k vs 150k):
    Nem tudok olyan felhasználási területet mondani ahol az lcd képe jobban tetszett volna, pedig néztem rajta jó minőségű 1080p-s rippet is. A fekete rosszabb mint a ps50-en (az se a csúcsok csúcsa), a színek természetellenesek, a kontraszt meg akárhogy állítgatva sem az igazi.
    Egyelőre ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    válasz iverson3 #21006 üzenetére

    Attól is függ, hogy milyen messziről nézed, de ha nem lesz hd anyag a repertoárban akkor a hd is túlzás a célra. Az alap csatornák semmivel sem néznek ki jobban fullhd-n, mint hd, vagy hd ready-n, se a dvd. A különbség az 1080p-s felbontású anyagoknál jön elő.

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    válasz regisztri #24892 üzenetére

    Ilyesmi nálam is előfordul, de csak tv-ről.

    "you are a monkey poo-poo"

  • decibel

    aktív tag

    válasz regisztri #24916 üzenetére

    Nekem Samu c430 van, de közel sem volt olyan látványos a dolog mint a nálad a képeken, ráadásul mióta hdmi kábellel kötöm össze a tunerrel, azóta nem jelentkezett a probléma. Valószínűleg a scart ramaty minősége volt a ludas.
    Ha nálad pc-ről/box-ról is jelentkezik akkor hallgass a többiekre és gariztasd. :F

    "you are a monkey poo-poo"

Aktív témák