Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vegyszer

    addikt

    Szervusztok!

    Egy állítás eldöntésében kérnék segítséget:

    www.mindigtv.hu/Gyik.aspx oldalon ezt találtam:

    [B]Létezik olyan Common Interface Modul (PCMCIA) kártya, amely alkalmassá teszi az MPEG-2-es LCD tévémet a sugárzás vételére?

    MPEG-2 TV esetében olyan PCMCIA modulra van szükség, amely az MPEG-4 HD adásokat átkonvertálja MPEG-2-re. Kéjük STB forgalmazóknál vagy nagy elektronikai áruházakban érdeklődjön ilyen termék után.[/B]

    Ez az infó megállja a helyét, vagy valaki csúnyán benézett valamit?

    HA IGAZ:
    Ki gyárt ilyen átalakítót?
    Ki hallott róla?
    Ez veszteséges MPEG-4 -> MPEG-2 röptében átkódolás lehet?

    Köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    Szervusztok!

    Nemrég meglepő élményben volt részem:
    A madaras áruházban egyazon tesztjelet lőttek szét vagy 10 tvnek, és nagyon mély benyomást tett bennem.

    A jel FulllHD volt.
    A képen először egy statikus tartalmat láttunk, két részre osztva, hol függőlegesen, hol vízszintesen. Majd az egyiket kb 3 másodperc alatt, végtelenítve pörgették végig a képernyőn.
    azaz kb 1920 pixel/ 3 s, (ill 1080 /3) volt a mozgatási sebesség.
    ezt megtette mind a négy főirányban, mindkét képféllel. majd átlósan is, igaz ott már teljes képrnyővel.

    ami látszott: az egyik kép szinte csak fehér alapon lévő fekete kalibrálójeleket tartalmazott, függőleges, és vízszintes párhuzamos osztásokkal. a HD redyknél ez az eltolás intepolációja miatt hol szélesebb, hol keskenyebb volt. vagyis hullámzott. vízszintesen nagyon, függőlegesen kevésbé látszott.
    de az eltolt kép MINDEN ESETBEN marhára holmályos volt. míg a statikus kristálytiszta.
    ilyet LCD monitornál utánhúzásnak neveztek, és a problémát X ms válaszidő alatt elfelejtettnek tekintették.

    ez melyik jelenség volt? hisz a plazmák válaszidejét a bőven 1 ms alá szokták sorolni.

    nagyon szembetűnő, és éles volt a FullHD -HD közötti határ.
    de ez csak egy nagyonodalépős, demó volt...
    és érdekes volt, hogy a drágább készülékek nem voltak jobbak eme hiba terén.

    de az bizonyos, hogy (sajnos) nekem nem kell egymás mellé tenni a FullHD-t és a HD-t, hogy lássam a különbséget.
    pl a felugrő szövegek igen zavarnak, ha a betűk kockásak.
    [valószínűleg azért, mert tudom, hogy van jobb/szebb/DRÁGÁBB :O ]
    nem tudom, normál használatnál mennyire tűnne fel, de a boltokban nagyon zavar.

    más: a 42pz8ps miért ennyire olcsó? 32-37" LCD tvket alig 10-20 ezerrel kínálnak olcsóbban.. ennyire beszűkölt a piac? nagyon szemezek vele, mert eddig a legjobb ár/érték arányt képviselte az általam ismertek (nézettek) közül. :R

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    Szervsztok!

    Volt közűletek olyan, aki a beépített dvb-t vevőjével vette a bőséges magyar digitális valóságot?
    Mert valamely ???lobbiérdek??? miatt csak Sony BRAVIA típusú készüélkek tűnnek erre alkalmasnak a mindigtv.hu oldala szerint.

    Én jelen állás szerint egy PANASONIC TX-PF42S10-ben gondolkodok, és ezt egy nVIDIA ION-nal, vagy egy FIT PC-2 -vel tervezem meghajtani.
    Elvileg mindkettő mütyü a nyáron már elérhető lesz, és a BD tartalmat a 10-40 W-os fogyasztásuk ellenére le tudnak 1080p-t játszani, és le/feltölteni ;]

    Egy kérdés a beégéssel kapcsolatban: ha böngészek az F11 segedelmével (teljes kijelzős böngészés, nincs start menü, fejléc, stb, nade inkább nyomd meg) netelgetek változatos tartalmakat, akkor nagy veszély nem fenyeget? ugye?

    A csuszkáim azért előbb útóbb, főleg a jobb szélre odaragadhatnak?
    Van valami firefox, vagy egyéb böngésző beépülő, amivel le lehet a csuszkákról mondani?
    Vagy ne aggódjak ennyire.

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    válasz Dexar007 #6291 üzenetére

    Az még milyen siralmas, hogy nemegy dolgot itthon szereknek össze, kiviszik külföldi raktárba, és onnan hozzák vissza, mer a gyártó nem akar itt elosztóközpontosat játszani, mert macera...

    Egyébként meg kint (USA, EU15) szinte minden műszakicikk olcsóbb, mert az 5x - 10x több fizetésükből ne kelljen már szegényeknek annyit fizetni érte, mert még nem vennék meg. :W
    Jobb minőségű szolgáltatást jóval olcsóbban kapnak, mert mi kifizetjük nekik a különbözetet. (csak nézz meg egy ittis-ottis szolgáltató árszabását, pl mobil)

    Egy kérdés: a Panasonic TX-P42S10E használati útmutatóját megtalálta már valaki elektronikusan? mert én nem lelem... :((

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    Szervusztok!
    Az a kérdés merült fel bennem, hogy mi a különbség a Panasonic TX-P42S10E, és a Panasonic TX-P42U10E készülékek között?
    Kb jelenleg egy áruk van, és semmi látványos képességbeli eltérésre nem hívják fel a figyelmet (vagy legalábbis nem látom).

    Köszi a választ

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    válasz DM-Fan #6405 üzenetére

    Én ettől függetlenül azt mondom, hogy U10-et ne vegyen senki, mert tudtommal a Pana Magyarország azt hivatalosan nem forgalmazza...

    Ha a panashop-on szerepel, akkor az nem azt jelenti, hogy mégis itthon is elérhető?
    TX-P42U10E
    Igazából pont azt nem találtam, hogy mi mivel jobb az egyik a másiknál, vagy mi indokolta a második létrejöttét. :W Látom, kb ugyanaz a kettő, csak lemaradt a D-SUB. És ezt nem is vettem észre sem elsőre, sem másodikra. Bár PC-t szánbékozok rákötni, HDMI-n keresztül, csak mint médialejátszót (HD jel generálás: BD, x264). Meg a letöltés elindításához.

    Apropó PC, itt a kiadott 1920x1080-as PC által előállított jel pixel alapú címzést jelent a TV számára, mint a DVI esetében?
    Tehát nincs átméretezés, kifuttatás, mint egy analóg (digitális) tv-jelnél?
    Mert ott a kép egy részét szándékosan nem láthatjuk. Én is csak a jelenleg 7 éves TV-tuner kártyám által kapott képeken találkoztam vele előszór: kápkockaszámláló jel, képi infót nem vivő rész, meg miegymás... de megszoktam

    A TX-P42U10E/TX-P42S10E TV milyen frissítést preferál PC felől?

    Más 1: a legtöbb készüléken minden esetben volt egy kiemelt HDMI port, a PC rákötésnek. Ez csak amiatt van elkülönítve, hogy a jack-en kapott hangot csak ezen HDMI, illetve a D-SUB képéhez tudja "hozzá/mellékeverni" a vezérlőelektronika? Ha a PC eleve küld hangot a HDMI-jellel, akkor ennek egyáltalán már nincs jelentősége. Vagy látszik a jelen a TV számára, hogy azt mi generálta?

    Más 2: Az LG LCD TV-in nagyon tetszettek, hogy a tápcsatlakozásuk a számítástechnikából jól ismert formában történik, és igen könnyen be lehet kötni a meglévő szünetmentes tápegység zavarszűrt ágára. :R A pana plazmák nem ilyen csatlakozót használnak, ugye? :((

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    válasz robotkutya #6415 üzenetére

    Az user manua hol érhető el elektronikusan?
    mert én egyetlen 10-es sorozatba tartozó panának sem láttam. sem TX-P, de még a TX-L es LCD-két sem :-(
    mintha nem is léteznének...
    pedig én akkor is átolvasnám öket, ha nem mostanra tervezném a vásárlást.

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    válasz robotkutya #6424 üzenetére

    Örök hálám a manualért!

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

  • vegyszer

    addikt

    Egy kérdés, aminek csakis az elmélete érdekel:
    Adott a Viera-link technoógia.
    Jól értelmezem, hogy a kompatibilis eszközök, pl DVD, BD lejátszó, stb, képes a TV által kapott IR vzérlőjeleket HDMI kábelen keresztül a kompatibilis készülék számára értelmezhető formában eljuttatni.
    Vagyis: ha az IR vevőjét leárnyékolom, (kikötöm) akkor is a kábel elvizi az infót?

    Elméletileg lehet ezt PC-s média lejátszó alkalmazás vezérlésére felhasználni?
    (És így tízezret spórlni egy jó távirányító beszerzése helyett???)

    Köszi a választ!

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Aktív témák