Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Hardzsi

    tag

    válasz cainuss #9016 üzenetére

    Ha jól emlékszem, van egy un. 'játék' mód a képbeállításoknál a 'normál' és 'mozi' módok mellett, talán nem véletlenül. Ez gondolom kikapcsol pár áramkört, hogy még gyorsabb legyen a megjelenítés. De mindegy mit is csinál, érdemes lenne kipróbálnod.

    Amúgy a mai játékok egy jó részében alkalmazzák az elmosódás-effektet (NFS:Shift-nél pl. a gyorsulásérzés fokozására, Modern Warfare 2 és más FPS-eknél, ha bekap a játékos egy golyót, a megszédülés szimulálására stb.) Szóval lehet, hogy nem is a tévéd, hanem a játék a ludas...

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz cainuss #9029 üzenetére

    OK, elfogadom, hogy lehet foszfor lag. Bár én PC-t/konzolt nem kötöttem még a plazmámra, így nem tudom, hogy látnám-e és hogyan jelentkezne, de normál tévé-adás, DVD és Blu-ray lejátszásnál gyors mozgásoknál nem tapasztaltam semmiféle utánhúzást, lag-ot.

    Egyedül Blu-ray esetén, szándékosan 1920x1080@24p-ra kapcsolva, gyors mozgásnál látszik a kis akadozás, mivel csak 24 képkocka van kitéve másodpercenként, de ez az üzemmód és a tapasztalt jelenség is teljesen megegyezik a mozikban gyors mozgásnál látottakkal - ha pedig nem szeretném 'moziban' érezni magam, simább mozgásmegjelenítéshez választhatom az 1920x1080@50p-t is...

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz F-ECT$ #9050 üzenetére

    Van mégegy plazma-topik, figyelmedbe, ha azt is átfutnád tájékozódásul.

    "-a hely, ahová el kell férnie talppal együtt: 95x70 cm (mélység van bőven)"
    Beszabadulsz egy mérőszalaggal az egyik plázába és 5mp alatt kiméred, talppal együtt melyik mennyi helet foglal. Ez biztosabb módszer, mint a kezelési útmutató végéről kiszedni, de azért a P42/46/50G10E útmutatójából a méreteket csatoltam (PDF-ből kimásolni nem hagyja, bepötyögni lusta vagyok).

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz fiATHaLON #9059 üzenetére

    A villódzás-dolog (ill. szivárványhatás, foszforlag stb.) észlelése teljesen egyéni, van aki látja és baromira zavarja, más meg egyáltalán észre sem veszi.

    Az egyetlen biztos megoldás, ha magad megnézed a NeoPDP-s paneleket -lehetőleg több helyen, többféle műsorforrással is-, hogy látod-e. Ha nem, akkor jó lesz az neked, ha viszont azon is észerveszed és zavar, akkor mindegy, hogy a marketingrizsa mit vakerál róla, nemde?

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz Teaway #9056 üzenetére

    F-ECT$-nek:

    37C10ES (ezüst!) online shopokban 120-ért rendelhető, de én egyrészt nem bízom annyira az ilyen shopokban (magyar hivatalos garancia stb.), másrészt zavarna az ezüst káva, ezért helyedben hajlanék a 42X10Y-ra -amennyiben fizikailag befér, vagy kisbaltával tudsz helyet csinálni neki-, ami fekete kávás és az Extreme Digitalból pl. 140-ért azonnal vihető is hivatalos garival.

    FONTOS! Ha jót akarsz magadnak, akárhonnét is szerzed be, a szállítókra szólj rá, hogy mindenképp állítva szállítsák. Eszedbe ne jusson kocsidban vagy annak tetején fektetve szállítani és át se vedd, ha azt látod, hogy a teherautóban fektetve érkezett. Nem fogom kifejteni, hogy miért, olvass vissza, ha érdekel, miért olyan fontos ez.

    [ Szerkesztve ]

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz satmen #9075 üzenetére

    A nemrég eladott, 9 éves Pana WideCRT-m tudott olyat, hogy belenagyítás után a 4 teletext-színgombbal szét- vagy összébb tudtam a képet húzni, illetve feljebb/lejjebb is tolni. Így a 4:3-as letterbox képekbe úgy tudtam belenagyítani, hogy a teljes kép torzulatlanul megjelenjen, csupán a csatornalogók egy része lógott ki néha, illetve ha ritkán elcseszték a képarányt (pl. 16:9-es filmet összenyomtan 4:3-ba, így mindenki megnyúlt), azt is egyszerűen korrigálhattam.

    Ez a funkció a mostani Pana plazmákból hiányzik (legalábbis a G sorozatból, lásd csatolt kép) - tehát kezelhetőség szempontjából visszafelé fejlődünk. Ez van, és nem feltétlen lesz jobb a jövőben, így a menüpontok bővülésére, kezelhetőség javulására stb. alapozni 'kivárási stratégiát' nem feltétlen érdemes, de persze te tudod...

    kép

    [ Szerkesztve ]

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    Pár infó az új generációról:
    http://panasonic.net/avc/viera/us2010/index.html (USA még csak, kredit:EZsolt, AVforum.hu)
    Állítólag Mo-on már februárban megjelenhetnek. Ehhez képest kicsit nagyképű az 1 évvel ezelőtti generációt most is újként beállítani.

    3D-ről mindent:
    http://panasonic.net/avc/viera/3d/index.html
    A tech háttér a 2010-es új, gyorsabb zöld/piros foszforokról is szól, tehát 2D-nél is javulás lehet a jelenleg egyeseket zavaró 'green phosphor lag' jelenségénél:
    http://panasonic.net/avc/viera/3d/technology/index.html
    Végére egy rendkívül tanulságos cikk 2008-ból egy elszánt fazontól, aki Samsung alapokon próbált minél többet kicsikarni az akkor rendelkezésre álló 3D-ből (filmek, játékok, 3D saját fotók stb.):

    www.bedfordbraces.com/reviews/samsungssg1000review.htm

    [ Szerkesztve ]

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz DM-Fan #9163 üzenetére

    Akkor ne a Pana-tól vedd, simán kapsz még máshol normális garanciával (2 év) szerintem.
    Sőt a decemberi akció keretében NeoPDP-kre 5 év.

    Mondjuk az 50G10 amúgy sem gyakori, nem sok kereslet van itthon egy ilyen drága TV-re..

    Karácsony táján például rendkívüli volt a kereslet erre a modellre, 1 hét alatt tudták beszerezni a jobb árat nyújtó helyeken (persze drágábban meglett volna 1 nap alatt is).
    Hogy kinek mi drága, az elég relatív ugye. Én pl. 5-10 évente cserélek csak TV-t és max. 400.000-t vagyok rá hajlandó akkor kiadni. Az 50G10 ebbe még szépen belefért ;)

    A következő tévém feltehetően 5-6 év múlva egy 3D-s 65"-os lesz, az még épp befér a szobaajtón és nézési távolság tekintetében optimális, ára pedig 400.000 alatt lesz akkor feltehetően.

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz DM-Fan #9527 üzenetére

    Én anno minden általam tesztelt plazmánál kipróbáltam a SCART-os összekötést a DVD-lejátszóval (Pioneer) és persze jócskán elmaradt a képük a HDMI-alapú csatlakoztatásétól, de azért borzalmasnak közel sem nevezném. Persze a HDMI nagyságrenddel jobb, pláne, ha a lejátszóval fel is skáláztatod a képet.

    Kipróbáltam régebben összevetésül a WAR nyitó képsorait az ősrégi Yamaha DVD-játékosommal (minőségibb aranyozott SCART-tal) és az LG BD390-el HDMI-n is, ami állítólag egy korrektül felkonvertálós masina. Bár a színviláguk totálisan eltért (úgy emlékszem, a Yamahán minden sokkal sárgább volt), de a felbontásban nem láttam jelentős különbséget, mindkettő teljesen korrektnek tűnt.

    Most vagy többet vártam a HDMI-től, vagy gyenge az LG felkonvertálója, vagy a Yamaha DVD-S795 egy nagyon jól sikerült masina.

    Akárhogy is, szerintem a DVD-k is elég szépen jelennek meg az 50"-os Pana plazmán, sőt: normál 3m-es nézési távolságból csak akkor látom élesen a különbséget a DVD és a HD felbontás között, ha felveszem a szemüvegem (kb. 1,5 dioptria), úgy mint a moziban. Igaz, akkor a különbség durván arculcsapós :K

    Szóval ha bárki egy bemutatóteremben borzalmasnak látja egy plazma DVD-ről futó képét, az nagy valószínűséggel nem a tévé hibája.

    [ Szerkesztve ]

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz Teaway #9534 üzenetére

    Egyénfüggő a dolog. Én pl. semmiféle vibrálást vagy szemfáradást nem tapasztalok a C10-nél.

    Én se a G10-nél... bár nem néztem meg a Gyűrűk Ura trilógia bővített változatát egyhuzamban. Igaz, meg sincs :DDD

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz DM-Fan #9687 üzenetére

    Szerintem egyébként az van, hogy már csak azok a készülékek maradtak meg raktáron, amikre panasz volt.

    Szerintem is... Nem véletlenek a hihhhetettttlenül alacsony árak. Mivel nem vagyunk egyformán érzékenyek, lesz aki azt is elviszi...

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz DM-Fan #9990 üzenetére

    Én Full-HD, de akár HD-ready plazmához sem vennék már DVD-játékost se 40.000-ért, se 8-ért, akármilyen jó upscaler chippel is rendelkezzen.

    Vagy mkv-képes Blu-ray-lejátszó, vagy aki nem tervez BD gyűjteményt sem, az szerintem jobban jár egy mkv-képes hálózati médialejátszóval (pl. Popcorn Hour, WD TV) vagy egy HTPC-vel.

    [ Szerkesztve ]

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

  • Hardzsi

    tag

    válasz DM-Fan #9994 üzenetére

    Szerintem már 100 körül is lehet korrekt hangú, új szabványokra felkészített rádióerősítőt venni, pl. Yamaha RX-V465. (vagy 7.1-hez, ha az feltétlen kell, RX-V565-öt 115.000-ért)
    vásárlói értékelések #1
    vásárlói értékelések #2

    Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

Aktív témák