Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • nandiboy

    csendes tag

    válasz DM-Fan #6509 üzenetére

    Köszi rá is nézek azonnal. másik kérdés mert közben nézelödtem kicsit és nemfér a fejembe hogy hogyan tud a tv képkockákat generálni. Valxeg énvagyok a csököt agyu de megnéztem már LG, Samsung és Pana oldalt is és a szemfényvesztésen (fude csodás meg itt-ott beszur még 12 kockát) kivül nem jöttem rá hogy a 600 Hz miért mükszik. Vagyez olyan kozmikusan nemtartozikrátok nagy titok?

  • #35914496

    törölt tag

    válasz DM-Fan #6509 üzenetére

    EPG:

    Műsorújság. Néha nem pontos. Néha nincs csak egy cím. Néha kifejezetten félrevezető.

    A felvételen sem sokat segít.

    Az EPG készítői nem foglakoznak a tényleges kezdési időponttal. (A műsorváltozásokat is ritkán jelzik.) A reklámok idejét meg a hosszát nem is tudhatják. Azt legfeljebb a csatorna jelezhetné, de kifejezetten nem érdeke kapcsolójeleket küldeni. Csak egy bruttó hossz van megadva.

    A valóság:

    Az EPG segít valamelyest a felvétel programozásában. Pontosabb adóknál (pl. HBO HD) elég a felkínált időt előtte és utána 5 perccel növelni. Egy kereskedelminél ez akár 30 perc is lehet.

    A pontatlan kezdést és a reklámokat át lehet tekerni, vagy eleve időeltolással érdemes nézni 20-30 perccel később kezdve a tényleges tévézést, és így csak a nettó időt felhasználni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák