Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • eaglesas

    tag

    válasz Kernel #43911 üzenetére

    Azt én sem vitatom, hogy a képernyőn a feketének feketének kell lenni. Feketének kell lenni a filmvászon alatt és felett a sávnak is, hogy valaki csak a filmet lássa.

    Éppen azért írtam, hogy szükséges egy kielégítő fekete szint. Én ezt 0,06/0,04 cd/m2 (100Hz/60Hz)-nek gondolom. Egyébként a mai plazma tv-k, néhány különösen drágát - mint pl. a VT30-at kivéve - lényegében ezt tudják produkálni.

    De azért sok százezret kiadni, hogy a 0,06 cd/m2-őt fel(le)tornásszák 0,02 cd/m2-re, nem érdemes. Vannak sokkal fontosabb jellemzők is, amiben pl. a VT30 lehet, hogy nem is olyan nagyon jó.

    A kontraszt nem csak a fekete szinttől függ, tehát ez csak egy tényező.

    Érthető az, hogy valaki idegenkedik a tv mögötti falfelület megvilágításától, azonban azt is be kell látni, hogy sötét szobában tv-t nézni nem éppen olyan helyzet, amihez az ember pszichikailag hozzá van szokva. Hiszen normális helyzetben az egész látótér hozzávetőleg egyenletesen van megvilágítva. És a perifériális látásnak is megvannak a maga sajátosságai.

    Talán valami olyanról lehet itt szó, hogy az ember ösztönösen hozzászokott a veszélyhelyzethez, ezért zavaró és fárasztó a világos képernyőt körülölelő sötétség, mert onnan láthatalan veszély fenyeget. Ezért a háttérvilágítás alkalmazása természetesebb környezetet teremt.

    Szerintem az, hogy a VT30 feketéje meddig fekete és nem szürke, kizárólag attól függ, hogy sötét szobában meddig nézzük. Szürkévé fog válni.

Aktív témák