Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • spiritex

    veterán

    válasz bogabi #22751 üzenetére

    én nem tervezek részt venni a csoportos vásárlásban, de ajánlanám az edigital rendszeres 5%-os kedvezményét az összes raktáron levő termékre törzsvásárlóknak. én időről időre kapok tőlük ilyen ajánlatot e-mailben. kb. havonta, kéthavonta. persze évek óta náluk vásárolok majdnem minden műszaki cikket.
    ez ugye egy 300.000 Ft-os tv vásárlása esetén 15.000 Ft, ami nem olyan rossz.
    lehet, hogy evvel az infóval tudnátok mit kezdeni.. ha mást nem, tőlük is kérni egy árajánlatot.

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bogabi #22751 üzenetére

    Sötétben tapogatózunk a témában az az igazság. Kicsit közelebb fogunk kerülni a valósághoz, ha lesz több ajánlatunk.
    Itt régebben valaki azt mondta, hogy az ilyen több 100 ezres műszaki cikkeken akár 40%os árrés is lehet. Persze ez a gyártástól kezdve a boltba kerülésig értődik. A kérdés leginkább az, hogy az beszerzési forrásra mennyi hasznot tesz rá a bolt.

    Van egy kis sztorym ami hasonló dologgal kapcsolatos, múltkor már le akartam írni de nem tettem, most leírom. Szintén műszaki cikk vásárlással kapcsolatos és szintén több, mint 300 ezres tétel. Főszereplőnk egy átlag vásárló aki utánaolvasott a dolgoknak vásárlás előtt és kiválasztott két boltot amiről tudta, hogy megbízhatóak (nem is az árat nézte elsősorban). Semmi csoportos vásárlás, semmi nagyobb tétel, csak szimplán egy hangfalszettet szeretett volna vásárolni. Levelezni kezdett a két kiszemelt bolttal majd az egyiknek megemlítette, hogy melyik másik boltban nézte még a kiszemelt terméket (mindezt mindennemű kedvezményre célozgatás nélkül). A következő levélben kapott egy olyan ajánlatot, hogy ettől a bolttól is megkapja annyiért amennyiért a másik bolt adja, plusz még engedett neki 1-2%-ot csak azért, hogy inkább nála vegye.
    Azaz kapott egy 6% körüli kedvezményt az egyik bolttól, egy hangfalszettre, anélkül, hogy rákérdezett volna, a boltos magától utánanézett, hogy mennyibe kerül a másik helyen.

    Mi meg itt 30 televízióról beszélünk 9milliós nagyságrendben.

Aktív témák