Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Netpark #119 üzenetére

    Szerintem mindenképp érdemes úgy vásárolni, hogy előre gondolkodik az ember, ebből a szemppntból a Pioneer 108-as jobb vétel, mint a NEC ND-2510A. Szándékosan hagytam ki az ajánlásból a NEC ND-3500A-t, mert hiába hallunk róla jókat, amíg nem lesznek értékelhető teszteredmények és felhasználói vélemények, addig semmiképp nemvolna bölcs dolog ajánlgatni.

    A DVD-R szabványból minden bizonnyal még idén ki fog jönni a 16x-osan írható változat, a DVD-R DL formátummal kapcsolatban egyelőre nincsenek konkrétumok, annak ellnére, hogy már a tavaszi CeBIT-en is látható volt (én magam is láttam) a DVD-R DL lemez pár mintarabja. A DVD-R DL reálisan a következő szezonra érhet be, ami borzasztó nagy lemaradás (nem szoktam nagyokat tévedni amikor iparági jóslásokba bocsátkozom, de ezt jól saccoltam meg egy éve, és minden bizonnyal abban is igazam lesz, hogy a DVD+RW szabványcsoport így behozhatatlan előnyre tesz majd szert).

    A DVD+R DL lemezeknek is megvan a saját médiaazinosító kódjuk, amit ha nem ismer fel a lejátszó, vagy a DVD-ROM olvasó, akkor bizony gondok lehetnek a korrekt lejátszással, felismeréssel. A DVD+R és DVD+RW lemezek helyes kezelése sem garancia arra, hogy ugyanaz a lejátszó felismeri majd a DVD+R DL lemezeket. Szerencsére itt jön a képbe a már jól ismert BookType bitsetting, amelynek segítségével a gyárilag práselt lemezek ''DVD-ROM'' azonosítója írható fel a korongra. A DVD+R DL esetében ez létfontosságú, ugyanis a legtöbb mindenevő asztali lejátszó és DVD-ROM meghajtó sem képes a DVD+R DL lemezeket kezelni, ha a korongra a DVD+R DL azonosítója kerül. De mivel a megírt DVD+R DL lemezek leolvasásához ugyanolyan stratégia szükséges, mint a gyárilag nyomott kétrátegű lemezekéhez (ott a két réteg külön-külön préseléssel készül és utólag ragasztják össze őket), ebből fakadóan ha az ezekhez használatos olvaási metódussal próbálja az olvasó dekódolni, akkor sikerrel fog járni, így a DVD-ROM kóddal megírt DVD+R DL korongok gyakorlatilag a gyárilag préselt kétrétegű lemezek tökéletes megfelelői - természetesen az írott lemezek kapcsán - mondhatni szokványosan - felmerülő olvasási bizonytalanságok, az alapanyag minősége vagy a rosszul megválasztott írási sebesség miatti olvasási problémák még előfordulhatnak.

    A jelenlegi DVD+R DL írók közül a Pioneer 108/A08 az, amelyik gyárilag eleve DVD-ROM médiakódot ír minden megírt DVD+R DL lemezre, a lehető legjobb kompatibilitás érdekében. Az NEC 2500/2510-eshez elérhető hivatalos és haceklt firmware is, ami a BookTpyte bitsetting szoftveres álllítását teszi lehetővé. Az LG GSA-4120B sajnos alapból a DVD+R DL médiakód felírását végzi, ami a megírt DVD+R DL lemezek széleskörű használhatóságát erősen korlátozza a fentebb leírtak miatt, de vannak jelek arra, hogy firmware frissítéssel ezt orvosolják (az A104-es firmware már előhozza a bitsetting beállítási lehetőségeket, de tapasztalataim szerint ez nem működik megfelelően).

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák