Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • máyköl

    veterán

    Üdv!

    Egy gyors értékelés részemről:

    Mercutio_: Nagyon szép kép lett, bár megnézném egy kicsivel naggyobban is. Szép a táj felett a naplemente is, szépen világítja meg a vizet. A tájjal sincs sok gondom, csak kevésnek látom. Jobban mutatna, ha magaabb lenne, és a bal oldalig is elhúzódna. + elöl a vizet nagyon sötétnek találom. :(( Egyébként szép fotó lett, hangulatos. :)

    Ndruu: Ehhez nem igazán tudok hozzászólni. :D Nagyon szép megvilágosítások vannak, jól néz ki, el tudnám képzelni egy Sony Ericsson reklámnak. :) Hogy csináltad? :)

    Cayman: A virág jó választás volt, mutatós, lehet belőle gyönyörű képet csinálni. Viszont szemszögből már másikat választottam volna. Ennél a fajta virágnál szvsz nem túl szerencsés az "oldalról való fotózás", mivel nem túl szép a szára, mint pl. a tulipánnak vagy a rózsának. Én inkább alulról fotóztam volna, de csak úgy-hogy a szirom legyen benne, és a háttérben pl. egy naplemente. Ezekből nagyon szép fotók sülnek ki. Továbbá én még vittem volna bele egy kis kontrasztot is. :)

    ra\/asz: Na ez az a kép, amihez nem tudok hozzászólni. :) Jó lett, bár mutatósabb lenne, ha éppen naplamente lenne. :)

    t_a_m_a_s: Jó ötlet, szép fotó. Látok benne fantáziát. Szép kis városfotó, nekem abszolút tetszik. Persze szvsz jobb lenne, ha este készült volna a fotó, amikor a város ki van világítva. De így is tetszik. :)

    Latitude: Hangulatos, szép fotó ez is. A vizet jobban elmosnám, ND szűrővel, vagy hosszabb záridővel. De így is jó... :U

    a_tesz: Hogy-hogy még mindig telefonnal készült? Gépet tervezel venni? Hát nem túl előnyös a teló fényképezőjével fotózgatni, elég rossz képminőséget ad. :(( Ez a képen is látszik. Egyébként szerintem teljesen rendben lenne a kép... :)

    j.bravo: Ez nagyon tetszik. Aranyosak. :) Abszolút mindben rendben van vele.. :)

    eastsider: Na ez... :R :R :C Nagyon szép! Kitünő kép, szép a naplemente, a felhők is jól állnak a képnek, baromira tetszik! Gratulálok! :)

    Töröm a fejem a "forma" témakörre. :) Nincs túl sok ötletem, próbálok valami jó kis absztrakt-ok kitalálni, majd csak valami eszembe jut. :)

    Máyköl

  • máyköl

    veterán

    Egy gyors leveles értékelés:

    ra\/asz: Tetszik. Legfőképpen a színvilága. Elég jól időzítettél, gyönyörű színei vannak, pont a rózsaszín és a piros közötti, gyönyörű színek. Talán a háttér egy ici-picit lehetne mosottabb, valamint alulról az ágat kiszedném. A túlsó bogyók, sajna bemozdultak. :(( Összegezve nagyon szép kép lett, de talán egy kis Photoshop trükközéssel még jobbá lehetne "varázsolni". :K

    matocza: A levél maga jó választás volt, de a háttér nem igazán. Makró fotóknál, szvsz az az igazi, ha a háttér mosott, és egyszínű. Ha jól látom a háttér egy párna, vagy valamilyen ruhadarab. Ez nem túl előnyös háttér, ráadásul nincs is elmosva. Kicsit már kompozícióból, hátteret elmosva, jobbnak látnám a képet. Ja, és tényleg nem értem, miért nem ezt a képed raktad be. Ez szerintem sokkal-sokkal jobb. :U

    t_a_m_a_s: Abszolút jó, jól elkapott pillanat, remek kép, kitünő kompozíció. Még absztrakt -nak is el tudnám képzelni... :)

    Brian_RL: Igen, a DF topikba már láttam. Pazar. :DD De tényleg... Kompozíció dícséretes, élesség is a helyén van, nem is baj, hogy a háttér nem mosott. :K Jó meglátás! ;)

    eastsider: Kitünő kép. Ha jól emlékszem, valahol írtad róla, hogy te helyezted oda a levelet?! Nem is baj... Minden a helyén van, remek kép! :K

    Cayman: Tetszik a kép. Ügyesen választottál kompozíciót, a levél tövéből fotóztad, ez miatt különösen tetszik! Hátteret is nagyon szépen elmostad, keret is jól áll a képnek. Hangulatos, gratulálok!

    Szten Márs: Remek kép, jó meglátás. Nem igazán tudok róla mit mondani, minden a helyén van, nem látok benne hibát. A háttér mosott, a téma éles, a kompozíció is teljesen ok, minden ok vele. :K

    j.bravo: Hehe, jó ötlet. Jól áll neki a keret, jó elhelyezést kapott a bélyeg, a színek is stimmelnek (a bélyeg színe kb. megegyezik a levél színével), jó ötlet, jó megvalósítás. :K

    Máyköl

  • máyköl

    veterán

    Én is jövök évszakos fordulóra.

    [link]

    [link]

    [link]

    És van egy, amit nem tudtam, hogy felrakjak-e. Azért remélem tetszik nektek. De lehet, hogy majd megoszlanak a vélemények. :K

    [link]

    Nekem valamiért nagyon tetszik, olyan lágy. :K

    Várom a véleményeket, és természetesen fogok én is véleményezni! :K

  • máyköl

    veterán

    Kazimír:

    1. Nagyon szép kép. Tetszik nagyon, jól elkapott pillanat, remek kép. A háttérből talán még hagynék kicsi éles részt, mert így csak a csepp, és a jég csücske az éles, ami számomra kicsit kevés.

    2. Ez is egy jó kép, tetszik, hogy csak 2 bódé van nyitva, a többi zárva van, és jól látszik a hóesés is.

    3. A négy képed közül, ez tetszik a legjobban. Rendkívül jó meglátás, jó a kompozíció, és a vágás is. Tetszik, hogy a kép végét nézve egyre élesebb lesz az "alagút". Egyébként mi ez, tényleg? Kerékpártartó?

    4. Szintén jó kép, ügyes, jól érzékeltetted a hideget, és jól látszik a hóesés, a hó sincs kiégve, úgy-hogy :R .

    Brumi:

    1. Jó kis éjszakai kép, jó ötlet volt lefotózni. Előnyös szemszögből fotózhattad az állomást, nagyon jó képeket lehet csinálni onnan, az ablakból. Tetszik a buszok lámpájának csilagszerű égése, és a lámpák is nagyon szép csillagosak. Én jobb oldalon a szomszégpárkánmyokat, és a virágokat már levágtamk volna, és bal oldalon benne hagytam volna a képben a kanyart egész formájában. Nem tudom, volt-e erre lehetőséged, de úgy lenne az igazi. Kb. 1 éve jártam itt, errefele dolgoztam, emlékszem tisztán a helyre, jó messze volt, de emlékeim szerint villamossal mentem innen tovább.

    2. Nagyon jó kép, tetszik. A megfagyott hó arra a szőrre emlékeztet, ami sokaknak a kabátján van, a kapucnin. Viszont a bal oldalát nem kellett volna levágnod, benne kellett volna hagyni a tábla szélét. :K

    3. Nagyon szép, ezen a képen redkívül jól érzékelteted a telet, a hideget. Van egy hasonló képem, egy fűcsomó, hátttérben a panoráma, csak az nyáron készült. :K

    4. Ez egy nagyon jó városkép. Jól áll a képnek az elöl lévő két fa, nagyon jó hangulatot ad át, és a háttérben lévő házak... Gyönyörű! :)

    eastsider:

    Szép képek! Abszolút a második a favorit, gyönyörű kép, jó az elrendezés, a pad, a fa, nagyon jól állnak egymás melett. A háttérben a panoráma pedig csak hab a tortán.

    Viszont a harmadik is tetszik, ötletes, kreatív, egyedi. Grat! :C

    forceberg:

    A madaras a legjobb. Sajnos nincs benne a farka, ez zavar talán engem a legjobban, de hát nem hiszem, hogy ehettél volna ellene valamit. Tudom, nem hiszem, hogy alkalmas lett-e volna, csak leírom a tippem: Ha tudsz mássz fel ilyenkor egy fára, hogy egy szintben legyél a madárral, és vele jó messze. Telével úgy gyönyörű képeket lehet lőni! :K

    johnhohn:
    Nagyon tetszik ez a kép. Kicsit a tél-nyár ellentétre emlékeztet. Hó van, mégis süt a nap, ami egy nagyon jó hangulatot, érzetet ad a képnek. Az előtérben lévő fa is feldobja a képet, nagyon szép! :K

    BEE:
    Az első nagyon tetszik, jó kis erdő kép. A köd nagyon tetszik, nagyon djól áll a képnek, amikor ránézek a képre, ilyen reggel, vagy hajnali hangulatom támad, de nagyon tetszetős a fotó!
    A második is remek fotó, tetszik!
    És a negyedik is nagyon tetszik, nincs kiégve a hó, az ág se túl sötét, minden ok, szép kép! :K

    inzsellér:
    Bocsi, nekem nem töltött be egyik képed sem. :N

  • máyköl

    veterán

    Nem tudtam már mit rakni, nehéz téma. De az utazásról a Váci utca eszembe juttott, arról meg vannak képeim. Így abból válogattam egyet, már régebben csináltam, pár dolgot már máshogy csinálnék, még a kitobival lőttem.

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák