Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Urak, triviális kérdés: ki hogyan nevezi el a képeit? Régebben nem volt nagy gond, szinte csak eseményen, nyaraláson fotóztam, így volt Lacika szülinap könyvtár, meg Dubrovnik könyvtár... Amióta megvan a gyermek, jönnek a fotók, és kissé átgondolatlanul kezdtem el tárolni őket: jelenleg a gyermek kora szerint van a tárolás (Julcsi 1-5 hónap, Julcsi 6-8 hónap, nem régen zártam le a Julcsi 18-24 hónapot). Van emellett egy kompaktunk, amivel nyáron sok kép készült, ez a "Julcsi Fuji" könyvtárban van... Ha valami oknál fogva több könyvtárból mazsolázok képeket össze (mert pl. fel akarom dolgozni fotókönyvre), akkor kicsit kaotikusan keverednek, és az is előfordul, hogy azonos fájlnevű képek akadnak össze...

    Arra gondoltam, hogy a legegyszerűbb lenne talán dátum szerint átnevezni őket, tehát a fájl neve a készítés dátuma lenne, azonos napon belül alszámokkal, pl. 2013.08.23_1.jpg/nef. 2013.08.23_2.jpg/nef stb. Így elvileg az sem okozna gondot, ha minden képet összeöntenék egy könyvtárba...

    Van ennek értelme, vagy jobban járok, ha maradok a mostani megosztásnál, tehát időszakonként van könyvtár? Persze a fujis képek ekkor is külön lesznek.

    Éljen a digitális technológia :W

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák