Hirdetés

2015. július 29., szerda

(#2801) kerekfej válasza enyan (#2800) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

H2testw 1.4

★★★

(#2802) enyan válasza kerekfej (#2801) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Próbáltam, de nem volt hiba. Nem is értem, hisz a hibás film felmásolásánál és visszaolvasásánál is kellett volna hibát jeleznie, vagy nem? Mindenesetre a felmásolt filmbe megakad a lejátszás, az eredetiben viszont nem. Másolásnál nem jelzett hibát. Jahh és nem mindig jelentkezik ilyesmi, de nem ez az első csak eddig nem vettem komolyan. Elég hülyén hangzik, de ez van. Ez azért rossz, mert nem tudok biztonságosan szállítani adatot. :/

(#2803) kerekfej válasza enyan (#2802) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Kép van a tesztről?

★★★

(#2804) enyan válasza kerekfej (#2803) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Nincs, már régebben csináltam amikor a gyanú felmerült. Ma már nem fog beleférni (64gb usb 2.0), de holnap lefuttatom és elmentem. De ahogy mondtam nem ír hibaüzenetet se a másolásnál sem az olvasásnál, csak egyszerűen nem jó a végeredmény. A H2testw sem csinál mást vagy mégis? Ami biztos nem írt hibát amikor lefuttattam. Egyáltalán hogy vátozhat meg egy fájl úgy, hogy a win nem veszi észre és bitre azonos méretű marad? Ezt se igazán értem. :(

(#2805) kerekfej válasza enyan (#2804) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

64gb és usb 2.0 :F Ez gyanús

★★★

(#2806) Doky586 válasza enyan (#2800) üzenetére

Doky586
(őstag)

Ha már az eredeti file is hibás akkor nincs mit tenni.
A másolás alatti hibák könnyen kiderülnek ha TotalCommanderben bekapcsolod az ellenőrzést:

Ez nagy filelok esetén persze megnöveli a másolás idejét, de legalább tudod hogy valóban át van másolva.

(#2807) enyan válasza kerekfej (#2805) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

(#2808) enyan válasza Doky586 (#2806) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Valami félreértés van. Pont az a gond, hogy csak a felmásolt fájl lesz hibás. Viszont sem a felmásolásnál, sem a visszaolvasásnál nincs hibaüzenet. Végigfut minden hiba nélkül, a visszaolvasott fájl mérete bitre megegyezik csak éppen megakad 1 helyen lejátszáskor. De akkor is, ha visszamásolom vinyóra. Az eredeti viszont továbbra is hibátlan, tehát a pendrive-ra való másolásnál történt valami gebasz. De mi?

(#2809) kerekfej válasza enyan (#2808) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Amíg H2testw képet nem raksz be, addig felesleges találgatni, semmi értelme.

★★★

(#2810) Doky586 válasza enyan (#2808) üzenetére

Doky586
(őstag)

Ha ezt nem jelölöd be akkor a file ráírása alatt a tartalma megváltozhat úgy hogy észre se veszed.. Akkor is ha simán intézővel vagy bármi mással másolsz akkor is, byte-ra nyilván nem változik, csak tartalomra. Ha TC-ben ezt bejelölöd akkor legalább tudomást szerzel a másolás közbeni hibáról.

[ Szerkesztve ]

(#2811) enyan válasza kerekfej (#2809) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Lefutott a teszt, itt van a végeredmény. Kiderül ebből valami?

(#2812) kerekfej válasza enyan (#2811) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Ez így jónak tűnik (bár teljesen üresen lett volna a legjobb a teszt). Próbáld ki másik gépben! Próbálj ki másik pendrive-ot a gépedben! Nod32-vel ellenőrizz le mindent!

[ Szerkesztve ]

★★★

(#2813) enyan válasza kerekfej (#2812) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Arra gondoltam, hogy zippelve másolok rá. Amikor otthon kitömörítem elméletileg ki kell derülni, hogy jó lett-e a másolás. Vagy nem? Nagyon gáz ez így, hogy mindenféle jelzés nélkül vesznek el, vagy módosulnak adatok egy fájlban. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen lehetséges egyáltalán.

(#2814) kerekfej válasza enyan (#2813) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Winrar-el még jobb.

★★★

(#2815) enyan válasza kerekfej (#2814) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

A célnak a zip nem felel meg? Nem tudom mi a különbség.

(#2816) Doky586 válasza enyan (#2815) üzenetére

Doky586
(őstag)

Ha két file MD5 ujjlenyomata azonos akkor a két file tartalma is azonos. Pont erre találták ki ezt, ellentétben a zip, rar és hasonló marhaságokkal. (szerintem) legegyszerűbb TC-vel, főleg a teljesen automatikus módszerével amit mutattam, de vannak más programok is ezen célra.

(#2817) enyan válasza Doky586 (#2816) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Beállítottam amit ajánlottál, CRC ellenőrzést ír (az kell?). Viszont ezt elvégzi a becsomagolt állományon is. Dupla védelem. A tömörítésre azért gondoltam, mert a kicsomagolás már valamilyen szintű ellenőrzés. Persze ezt csak én gondolom, lehet hogy hülyeség.

kerekfej: üres volt a pendrive, közvetlenül előtte formáztam, de ntfs-nél ennyit tud ellenőrizni. Volt is egy üzenet az elején, hogy ntfs-nél ez normális.

(#2818) kerekfej válasza enyan (#2815) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Winrar-t próbáld meg. Van benne teszt.

★★★

(#2819) enyan válasza kerekfej (#2818) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Köszi a tippet, ha nem válik be a zip/tc kombó, megpróbálom winrarral is.

(#2820) kerekfej válasza enyan (#2819) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Elképzelhető, hogy nem magával a drive-al van a probléma, hanem azzal amivel használod (vírus, usb vezérlő hiba, ram hiba, port hiba, stb.). hogy ezeket kizárd, ki kell próbálni egy tökéletes gépben vagy a te gépben egy tökéletes pendrive-ot.

★★★

(#2821) enyan válasza kerekfej (#2820) üzenetére

enyan
(kvázi-tag)

Szerintem nem a pendrive-val van gond. Azért írtam ide, mert az adatmentés topikban ezt ajánlották a problémámra. Könnyen előfordulhat, hogy a géppel, vagy akár a win7-tel van a gond, de ez nem az én gépem ezért nem állok neki "megszerelni". Viszont adatot meg mindenképp kellene szállítmányoznom róla, úgyhogy ha a fenti megoldás működik biztonságosan, nem variálok vele tovább...

(#2822) theLimited

theLimited
(újonc)

Sziasztok
Macbook Airen van és Yosemite fut rajta
a problémám az hogy minden külső adattárolót amit rádugok írásvédetté vagy zárolttá teszi,
foglamam sincs hogy kéne ezt feloldani
köszi a segítséget előre is
TL

*** the Limited *** cell phones & electronic devices

(#2823) Faterkam

Faterkam
(őstag)

Sziasztok!
2, 2 1/2 óra kínlódás, hajtépés után hozzátok akartam fordulni egy S.O.S problémával, de az utolsó oldalak hsz.-ei között mazsolázva úgy tűnik rögtön megtaláltam a megoldást is! :K

A problémám leírom, hátha segít valakinek!

Adva van 2db. pendrive. Az 1.-es 32gb.-os, a 2.-es 64Gb.-os. Egy asztali kütyün szerettem volna használni fájlok (iso) tárolására. A 64Gb.-os gyárilag exFat volt szuper sebességgel, de ezt így nem látja a kütyü, ezt tudtam, meg is formáztam (volna) Fat32.-re, ha tudtam volna. De a Win csak exFat és NTFS.-t engedett. Sebaj, Easeus Partition Home.-mal megformáztam, az engedte. A kálváriám innen kezdődött. A kütyü így sem látta. Ekkor gondoltam törlöm a partíciót, mert ilyen már volt egy másik 64Gb.-al, De, NEM lehet törölni a partíciót, mert ez nem Basic MBR.-es, hanem SuperFloppy!!! A 32Gb.-ost megnéztem, ott Basic MBR van írva, az megy is rendesen! Ebben akartam gyors segítséget kérni, de pont olvastam, hogy valakinek ajánlottátok a Rufus prg.-t Na ez segített rajtam is. Úgy néz ki beállította az MBR.-t és a partíciót is!

Köszönöm, hogy elolvastátok! :R

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#2824) muratomi1

muratomi1
(senior tag)

Sziasztok
Lenne egy égető problémám. Lenne egy stick amiben 2 jelzés van hogy lehet betenni a kártyát. De sajnos az egyik félrevezető én meg pancser lévén persze,hogy rosszul tettem be a simet. De persze nem tudom kiszedni se annyira be toltam. Mi a teendő? Mert gondolom szét kell szerelni de nem tudom hogyan ha nincs rajta csavar se.. Köszi előre is :)

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note2, Asus MeMO Pad

(#2825) Faterkam válasza muratomi1 (#2824) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Vékony, hegyes csipesz? Én avval szoktam! :K

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#2826) muratomi1 válasza Faterkam (#2825) üzenetére

muratomi1
(senior tag)

Sajnos az nincs. :/ meg nem merek belepiszkálni de azért köszi :) valaki egyéb ötlet?

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note2, Asus MeMO Pad

(#2827) fecke78

fecke78
(lelkes újonc)

Sziasztok
Van egy Kingston DT R500 32 gb pen drivom . Amit 3 külömbözö gépen probálva (win 7 64bit) nem látja a sajátgép , az eszközkezelő kiirja , de mikor bedugom a gépbe akkor hallom a kapcsolodó hangot villog a led jelzője , de nem jeleniti meg , Lehet meghalt ?
Egyébként még garanciális (5év) , csak nem akkarok hülye lenni , hogy úgy viszem vissza , hogy jó ??
Valami tipp ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#2828) Faterkam válasza fecke78 (#2827) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Rufus mit mond róla?

(#2829) kerekfej válasza fecke78 (#2827) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Ha rossz vidd vissza, Kingston-t többet ne végy!

★★★

(#2830) Orgi

Orgi
(senior tag)

Sziasztok,

egy ebay-es Sandisk Extreme 32 GB-os pendriveot használtam ma napig elégedetten. Mikor megvettem végigment rajta gond nélkül az itt ajánlott tesztelő program, stimmelt a méret is. Ma napon azonban a gép látja ha csatlakoztatom addig, hogy el tudom távolítani, hangjelzés is van ha bedugom, de magát a meghajtót nem látom se TC-ből, se Intézőből, se sehogy. Az érdekes, hogy ez a Rufus nevű program látja és a Device menüben is ott van, de a tartalmát már sehogy sem látom. Ez ilyenkor kuka vagy csak meghülyült? Jópár memóriakártyát és pendriveot is vettem már ugyanattól a személytől ebayen és a többi sok éve gond nélkül működik különben...( ez is megy vagy 1 éve). Előre is köszi a tippeket!

(#2831) szmayer1

szmayer1
(fanatikus tag)

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy kölcsön adtam egy kedves ismerősömnek egy 64 GB-os pendrive-t. Elmondása szerint a gond ott kezdődött, hogy az XP-s oprendszer nem látta, ezért egy másik gépen megformázta NTFS-re. Visszarakta az XP-s gépre és jó is lett. Elkezdett rá másolni kb 40 gigányi adatot, ment is szépen, de kb 10-15 per után kiíta, hogy a "késleltetett írás nem sikerült" vagy valami ilyesmi, nem tudta pontosan megmondani. A felugrott ablak, csak okézásra adott lehetóséget, amit meg is tett. Ezek után már nincs olyan gép ami felismerné a pendrive-t, csak hangjelzés van mikor rádugom a gépre, de utána semmi. :O

Esetleg meg lehet még valahogy menteni, vagy ennyi volt? :F

ZTE Blade -> Motorola Defy bayer modul -> Iphone 4s 16GB IOS 7.1.2

(#2832) Orgi válasza Orgi (#2830) üzenetére

Orgi
(senior tag)

A Sandisk support gyorsan és pozitívan reagált, a küldött kép alapján az ebayen sinceritytrading-től vett pendrive eredeti és lifetime/30 év gari van rá :)

(#2833) fukyu válasza Orgi (#2832) üzenetére

fukyu
(újonc)

Azt elmondanád, hogy hogyan kell gariztatni?

[ Szerkesztve ]

(#2834) Orgi válasza fukyu (#2833) üzenetére

Orgi
(senior tag)

Én kezdésnek írtam a support@sandisk.com címre, aztán válaszol valaki és elmondja a lépéseket, ha lezárul a dolog majd megírom.

(#2835) fukyu válasza Orgi (#2834) üzenetére

fukyu
(újonc)

Köszi, várom!

Nekem az fura, hogy számla nélkül cserélik elvileg

(#2836) Orgi válasza fukyu (#2835) üzenetére

Orgi
(senior tag)

Minden számla nélküli, ebayról vett pendrive, a hátuljáról készített fénykép szerint eredeti:

Dear xy,

We would like to thank you for providing us the requested clarifications and also for the Screenshot, so that we may understand the issue you are facing with your drive.

Since the drive is no longer detected by several devices, It is indeed defected and we apologise for the inconvenience this issue must be causing you.
Naturally, since it is no longer possible to use it, it will need to be replaced and we will be more than happy to do it for you!

If you would like to proceed with replacement through SanDisk please respond to the following questions in order to register your product and verify the warranty entitlement.

Phone number (for shipping & technical support call back only)
Shipping address (no P.O. Box please)
Do you consent to sharing your address with our shipping provider?

Note: Refurbished, physically damaged or non-authentic products are not covered by SanDisk warranty.

We shall be waiting for your update. Thank you for your kind cooperation.

Best regards,

(#2837) Doky586 válasza Orgi (#2836) üzenetére

Doky586
(őstag)

(#2838) Orgi válasza Doky586 (#2837) üzenetére

Orgi
(senior tag)

A Sandisk Extreme pendrive hátulján van 3 hosszú számsor is rányomtatva, gondolom ez a gyár számára jelent vmit:

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.