Hirdetés

2015. március 27., péntek

(#2651) Doky586 válasza sonar (#2649) üzenetére

Doky586
(őstag)

Kinek a pap, kinek a papné...

(#2652) zsotesz1977

zsotesz1977
(újonc)

Szasztok,lenne egy Kingston 16gb-os pendrivém ami csatlakoztatás után formázást kér,formázni viszont a win nem tudja. A formázó ablaknál 8mb-t ír a partícióra mi lehet a gond vele kuka vagy menthető?

(#2653) sonar válasza Leki78 (#2650) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Esetleg érdemes lenne BootICE-szal megnézni az mbr és a particiós bejegyzéseket, hátha ott van vmi olyasmi amivel nem tud a win megbirkózni.

#2652 Talán ezt próbáld meg [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#2654) Leki78 válasza sonar (#2653) üzenetére

Leki78
(lelkes újonc)

Lefuttattam a H2testw-t és az alábbit dobta a teszt után. Jól gondolom, hogy ez nem is egy 64gb-os, hanem csak egy 30gb-os kamu pendrive?

Warning: Only 62897 of 62989 MByte tested.
The media is likely to be defective.
31.6 GByte OK (66477936 sectors)
29.7 GByte DATA LOST (62335120 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
29.7 GByte corrupted (62335120 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000007df99a000
Expected: 0x00000007df99a000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 6.05 MByte/s
Reading speed: 10.7 MByte/s
H2testw v1.4

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvmusor.tv/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2655) sonar válasza Leki78 (#2654) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Jól látod, ez egy 32G-s model valójában.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#2656) Leki78 válasza sonar (#2655) üzenetére

Leki78
(lelkes újonc)

Akkor ezzel semmit sem lehet csinálni, hogy teljes méretét lehessen használni? Gondolom csak ilyen Pendrivejaik vannak, a legjobb lesz, ha visszakérem a pénzem.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvmusor.tv/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#2657) sonar válasza Leki78 (#2656) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Hát ha elég alfa him vagy akkor a pendrive árán felül még valamit kérsz mert átvertek (ha jól olvasom többszörösen is)

(#2658) dik

dik
(senior tag)

Helló!

Olyan kérdésem lenne mennyit kellene tudnia egy ilyen pendrive-nak? Kingston DT R3.0 G2? Nagyon lassúnak találom. Írásnál és olvasásnál is. Gépen (win7) esetleg lehet valamit állítani vagy?

(#2659) sonar válasza dik (#2658) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Kinek mi a lassú?
Mit másoltál rá? Mennyivel stb.... próbáltál-e valamit...

(#2660) bajzal

bajzal
(senior tag)

Ma vettem egy zsír új kingston pendrive-ot emag-ról, de nem tudom leformázni :F

(#2661) dik válasza sonar (#2659) üzenetére

dik
(senior tag)

Régi pen tudott 20000 körül ez 28000 körül tudja amikor másolok rá filmeket mondjuk. Valahogy nagyobb előrelépést vártam a 2.0 képest. SSD-re másolásnál atom gyors az tény csak mikor a pen írok azzal nem vagyok kibékülve.

(#2662) dodopek

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Bootolható pent szeretnék másolni. Mivel csináljam?
Köszi!

Eladó Gigabyte 7750 OC, és AMD Athlon II X3 460 (3,4Ghz) Érdeklődj nálam, vagy a hardveraprón

(#2663) sonar válasza dik (#2661) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

USB2-es aljzatban próbálod? Mert abban kb ez a max

#2662 win32 disk imager képes megbírkózni a feladattal.
linux alatt meg dd

[ Szerkesztve ]

(#2664) ubyegon2 válasza dodopek (#2662) üzenetére

ubyegon2
(őstag)

Szia! Milyen rendszer alatt milyen iso- t akarsz kiírni?

▬"Bitch please"▬

(#2665) dodopek válasza ubyegon2 (#2664) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Nem iso.
Van egy pen, ami bootolható, mindenféle okosságokkal, kb mint a hirens. Ezt szeretném megcsinálni magamnak a saját penemre. Csak nem tudom van e valami varázslat, vagy csak simán másol, beilleszt...

Eladó Gigabyte 7750 OC, és AMD Athlon II X3 460 (3,4Ghz) Érdeklődj nálam, vagy a hardveraprón

(#2666) ubyegon2 válasza dodopek (#2665) üzenetére

ubyegon2
(őstag)

Értem! :) Az rémlik, hogy Linux alatt egyszerű másolással is működhetne a dolog, de mindenképpen ki kell próbálni,

Win alatt nem valószinű, mert mint ha nem kezelné penen ilyenkor a 2 v. több partíciót. Így olvastam legalábbis. :U
Ha mondjuk iso- t csinálsz belőle és azt írod ki win32diskimager- rel? :F Nem tudom ez mekkora marhaság, Wint már nem nagyon ismerem.

[ Szerkesztve ]

▬"Bitch please"▬

(#2667) dik válasza sonar (#2663) üzenetére

dik
(senior tag)

Dehogy is. USB 3.0 használom kölön vettem hozzá 3.0 hosszabítót is.

(#2668) sonar válasza dik (#2667) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Az tényleg nem sok. Annyit tud az én adata-m usb2-es aljzaton.
Mire van formázva? NTFS 4k-s blokkokkal tudja a legjobb sebességet (még akkor is ha a benchmark progik nem ezt mutatják)
Illetve még a virus kergetők is meg tudják fogni az irás/olvasást

(#2669) dodopek válasza ubyegon2 (#2666) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Sajnos ubuntu alatt sem sikerült egyszerű másolással. :(

(#2670) sonar válasza dodopek (#2669) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Ubuntu alatt dd-vel csináld

igy leteszed file-ba
sudo dd bs=4M if=/dev/forras_pendrive of=/tmp/output
vissza pendrivera
sudo dd bs=4M if=/tmp/output of=/dev/cel_pendrive

win alatt próbáld win32 disk imager-rel

(#2671) zsotesz1977 válasza zsotesz1977 (#2652) üzenetére

zsotesz1977
(újonc)

Bocsánat nem a partíció 8mb hanem a kapacitás.

(#2672) Doky586 válasza sonar (#2668) üzenetére

Doky586
(őstag)

Érdekes: netszerte mindenütt az az elfogadott vélemény hogy a pendriveot gyilkolja az ntfs (élettartamban) és még lassú is a FAT32 vagy exFAT-hez képest..

(#2673) dik válasza sonar (#2668) üzenetére

dik
(senior tag)

Igen úgy van formázva!

(#2674) sonar válasza Doky586 (#2672) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Átformázva a tárolókat NTFS-re sokat javult írási képességük, így már megközelítették azokat az értékeket, amiket a szintetikus tesztekben kaptunk 8 MB-os állományokkal.
[link]
Nos a tapasztalat és PH!-s urak is mást tapasztalnak.

(#2675) dodopek válasza sonar (#2670) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Köszönöm, ma megpróbálom. Az okozhat gondot, hogy arról penről fut az Ubuntu, amit másolnék?
Köszi!

(#2676) sonar válasza dodopek (#2675) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Na ezt nem tudom.
Bar ilyet nem csinálnék.

(#2678) Csabesz666

Csabesz666
(tag)

Hogy lehet visszaállítani, a pendrive-ot, hogy a windows, ne helyi lemezként lássa, hanem cserélhető lemezként?

(#2679) default.

default.
(senior tag)

Sziasztok!

Újonnan vásárolt pendrive-ot érdemes formázni? Ha igen, milyen fájlrendszerben? (32GB)

köszi szépen
üdv

(#2680) dodopek válasza sonar (#2676) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

Végül én sem csináltam. Nem szenvedtem tovább a másolással, ami egyébként az istennek sem sikerült, inkább letöltöttem a yumi programot, és megcsináltam a saját verzióm. :)

(#2681) sonar válasza default. (#2679) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Attól függ, hogy mire akarod használni.
Én NTFS-re formázva használom majd az összes pendrive-omat, így a leggyorsabb.
Illetve van egy exFAT-os amit néha linux-os os-eknél használok (ott ahol még nincs ntfs támogatás)

(#2682) Weeman1

Weeman1
(PH! kedvence)

Sziasztok

Biztos többször volt már kérdezve de a keresővel nem találtam meg.
Kaptam egy pendrive-ot ami állítólag 128 Gb-os.Szerintem fake.
Win 7 64 bit.
Jelenleg exFat de ugye a tv-m nem ismeri fel így.
Próbáltam átformázni Ntfs-re de a win nem tudja befejezni a formázást.
Esetleg van valami program amivel meg tudom oldani hogy átformázzam Ntfs-re?

Galaxy Note 3 Audax_L v22.1 & Jackass :)

(#2683) sonar válasza Weeman1 (#2682) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

formázás :
gparted, sd formatter, easeus partition manager, BootICE, rufus, diskpart

Ennyi elég lesz?

de átformázás előtt H2TestW-vel megnézném, hogy mennyi a valós kapacitása

[ Szerkesztve ]

(#2684) Weeman1 válasza sonar (#2683) üzenetére

Weeman1
(PH! kedvence)

Köszönöm. :R

Tegnap este elindítottam a tesztet,de 8 órát írt ki,annyi időm meg nem volt hogy megvárjam.
Ma amint hazaérek elindítom a tesztet.

(#2685) Leki78 válasza Weeman1 (#2682) üzenetére

Leki78
(lelkes újonc)

Nem akarlak elkeseríteni, de én is így voltam 64gb-os pendrive-al. A Win nem tudta NFTS-re formázni csak a EaseUS Partition Master-rel tudtam. A h2testw programmal átvizsgálva csak 30gb volt a valós mérete. Hiába vettem rá 60gb filmet csak 30gb-ig tudta róla lejátszani. Az volt a röhej, hogy ezt eljátszották velem 3x, mindig ilyent küldtek. A végén visszafizettetem az árát és az összes postaköltséget amit én fizettem érte a sorozatos visszaküldések miatt.
Én tv-hez vettem volna kicsit olcsóbban mint amennyibe kerülnek általában a 64gb-osok (amúgy 10körül vannak). Megnéztem a külső vinyokat kb. 15-17 körül vannak már 500gb-osok nem is értem miért szarakodtam ennyit. Nálam a külső vinyó lett a befutó beruháztam egy 500-asra.

(#2686) Weeman1 válasza Leki78 (#2685) üzenetére

Weeman1
(PH! kedvence)

Szerencsére nálam minden ok lett.
Átformáztam,másoltam rá vagy 80 Gb-ot,és a tv-m mindent lejátszik róla. :)

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.