Hirdetés

2014. október 31., péntek

(#2401) dethroner válasza dethroner (#2400) üzenetére

dethroner
(senior tag)

Sajna nem megy a program. Kiírtam lemezre, újraindításnál ugye ott a lehetőség hogy "N" gombot nyomok és indul a win, vagy enter és akkor jön a program boot. De nem reagál az enterre, csak az "N" működik :O

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#2402) oliver7777

oliver7777
(tag)

Sziasztok!

Van egy pendrive-om amit munkában használok, amikor egyik gépről lehúztam még működött, de a másikban már a formázását kérte (természetesen nem formáztam). Próbáltam a GetDataBack programot (FAT és NTFS egyaránt, mert nem tudtam milyen fájlrendszer volt rajta), de nem tudom vele lementeni az adatokat, nem látnak semmit. Tudnátok valami programot ajánlani, mert fontos lenne, hogy ne vesszenek el a dokumentumaim.

Köszi!

(#2403) bzoley

bzoley
(Szakértő)

Napot!

A hétvégén megnyekkent a pendrive-om, legalább is úgy nézett ki. Autó rádió nem játszotta le a zenét, hibát nem találtam rajta semmivel. Már majdnem visszavittem gariba, de előbb itt szétnéztem. Többször írtatok a Bootice nevű programról. Elég volt egyszer elindítani, meglett a hiba úgy, hogy semmit nem kellett csinálni a programmal. Rufus-sal újraformáztattam GPT helyett MBR stílusban, egyből jó lett.
A szomorú csak annyi, hogy előtte lemezkezelővel, meg ami a kezembe akadt, formáztam, partíciót töröltem, létrehoztam, de sehol semmi egy halvány utalást sem tett ilyesmire, sehol nincs feltüntetve. Ha látom, valószínűleg ugyanúgy eszembe jut, hogy a GPT problémás lehet.

Üdv,
bzoley

Viszlát, és kösz a halakat!

(#2404) dethroner

dethroner
(senior tag)

Nincs valakinek ötlete, miért nem megy a gparted live?

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen gyűlölete.

(#2405) sonar válasza dethroner (#2404) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Vmi user error lesz. (CSM mode?, boot seq? minden ok)
Ha jól tudom a legutolsó ubuntu live-ba is benne van esetleg próbáld meg azzal.

Azt az N betüs témát nem értem.

Hát vagy felfogadsz egy profit vagy próbálkozol.
Ha próbálkozol akkor előtte próbáld meg leimagelni az usb-t (már ha engedi vmi. pl.: linux dd, vagy win alatt talán a win32 disk imager, talán még a bootice is tud ilyent. bár nem használok nagyon wint)
aztán tolsz rá egy quick formatot - az csak a particiós táblát érinti a fileokat nem. Utána meg a Recuva-val próbálkozz

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#2406) dethroner válasza sonar (#2405) üzenetére

dethroner
(senior tag)

Boot közben ugye adott a lehetőség, ha azt akarom hogy a program töltődjön be, akkor kell enter-t nyomni, ha meg inkább mégis a telepített oprendszert indítanám akkor nyomjak N-t. És nem hajlandó betölteni a programot, bármit csinálok. Csak és kizárólag az N amire reagál, és betölti a windows-t.

(#2407) sonar válasza dethroner (#2406) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

win le van állitva? vagy csak hibernálva etc...
vagy próbáld ki a manuális módszert. A próba erejéig húzd le a winyót

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#2408) dethroner válasza sonar (#2407) üzenetére

dethroner
(senior tag)

Teljes leállítás és indítás. Sose használok hibernálást, altatást.
SSD lehúzást holnap kipróbálom.

(#2409) l.daniel91

l.daniel91
(újonc)

Hali!

Az a helyzet, hogy adott egy teljesen új pendrive (8gb-os kingston usb 3.0). Gépbe bedugtam felismerte, formáztam, másoltam is rá.
Ismerősenk odaadtam, fel sem ismerte a gép. Visszaadta megpróbálom bedugni a gépbe és semmi. Lemezkezelőben sem látja. Mi lehet a gond?
Ezt megcsinálta már egy sony pendrive is, igaz használt, meg egy ugyan ilyen kingston ami használt volt.

Hozzáteszem, hogy másik pendrive amit eddig csak itthoni gépen használtam, működőképes mindegyik foglalatban.

Haver nem tudott már csinálni vele semmit, mivel ahogy bedugja a gépbe, már nem csinál semmit, nem hogy bele tudna piszkálni a lelkébe.

(#2410) hBR

hBR
(tag)

Sziasztok, nemrégiben vettem egy Sony autórádiót a kocsiba.
Egészen pontosan őt: [link]

Majd használtam egy sima régi 4gigás usb2-es pendrive-val problémamentesen, de egyik nap úgy döntöttem veszek egy 16gigás és kisebb méretű pendriveot. Őt: [link] Azonban ahogy beraktam a kocsiba mintha folyamatosan tekernék a zenébe úgy játsza le a dalokat. Találkozott már ezzel valaki? Van erre megoldás? FAT32-re van formázva mint az előző,

Válaszokat előre is köszönöm.

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

(#2411) zsoficica

zsoficica
(újonc)

Maxell pendrivom van..egyik napról a másik napra eltűnt róla minden. Viszont ha bedugom a gépbe, és az ikont mutatja, akkor ott mutatja hogy mennyi fájl van rajta ill. mennyi mehet még rá! Ha azonban megnyitom az eszközt nem mutat semmit.
Fontos lenne még egyszer megnyitnom, mert számomra fontos hivatalos dokumentumok vannak rajta.
Mit tudok ilyenkor tenni ?
Valaki tud ebben segíteni ? :B

(#2412) talpas válasza zsoficica (#2411) üzenetére

talpas
(tag)

ezek átnézése után sem?

„Veled Uram, de nélküled!”

(#2413) Bacusuz

Bacusuz
(senior tag)

sziasztok

Kingston DT111 16GB pendrivon csináltam egy win7 telepítőt.
Majd letöröltem.
Azóta bármit másolok rá gondok vannak a tartalommal.
PL rámásolom és nem látja

mi lehet?

A feleségem alapjában véve gyerekes. A múltkor is bejött a fürdőszobába és elsüllyesztette a papírhajócskáimat.

(#2414) talpas válasza Bacusuz (#2413) üzenetére

talpas
(tag)

Ha már végeztél a telepítéssel és nem kell a tartalom, akkor Format. De nem biztos, hogy visszakapjuk az eredeti állapotot. Ezért kell az ezekre a drivokra írt progi, ill. A képen AOMEI progi MBR visszaállítást is felkínál (kérdés, átírta-e valami és megvan-e az eredeti, tartalékba.) Mivel bótolhatóvá tetted, nem csak a látható tartalmat kell letörölnöd. Akár Lin alapura is tehetted, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2415) Bacusuz válasza talpas (#2414) üzenetére

Bacusuz
(senior tag)

köszi
ki fogom próbálni

A feleségem alapjában véve gyerekes. A múltkor is bejött a fürdőszobába és elsüllyesztette a papírhajócskáimat.

(#2416) sonar válasza Bacusuz (#2415) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Ha nem megy akkor BootICE progit töltsd le és azzal csinálj úgy mbr-t, mert lehet, hogy a nagy win telepités közben gpt-s pendrive-ot csináltál aztán utána már csak keveredtek a dolgok.

(#2417) tonnni1

tonnni1
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Valami gond lett a pendrive-val, mintha nem ismerné fel a gép, viszont a Total Commanderben látja de ha rákattintok azt írja nincs ilyen meghajtó? Életre lehet valahogy kelteni?

(#2418) sonar válasza tonnni1 (#2417) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Két dologra tippelnék.
1. Összehányta magát a filerendszer. Egy check disk-et / lemez ellenőrzést próbálnék meg először. Aztán végső esetben formázást
2. Sérült vagy elengedte vhol a forrasztás.

(#2419) tonnni1 válasza sonar (#2418) üzenetére

tonnni1
(kvázi-tag)

Köszi, de hogy tudom formázni ha nem ismeri fel?

(#2420) sonar válasza tonnni1 (#2419) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Lemez kezelőben esetleg?

(#2421) tonnni1 válasza sonar (#2420) üzenetére

tonnni1
(kvázi-tag)

Sajnos az sem.

(#2422) sonar válasza tonnni1 (#2421) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Ha bootice és az sd formatter se tud vele mit kezdeni akkor ennyi volt a távsegítség.

(#2423) eames

eames
(kvázi-tag)

Rövid idő alatt a második pendrive-om megy tönkre. Az első, kingston dt se9 mindig azt írta, hogy írásvédett, majd egyszer formázást kért, amit nem tudott befejezni. Azóta raw fájlrendszerből nem tudom visszahozni, formázni nem lehet. A második, sandisk cruzer slice, formázni akartam, nem tudta befejezni, innentől ugyanaz a történet. Tudtok valami megoldást? A netbookomban lehet a hiba?

Sony Xperia SP 4.3

(#2424) Bacusuz

Bacusuz
(senior tag)

Végül egy formázás megoldotta,lehet hogy csak én voltam a béna :O
kösz még 1x

(#2425) tonnni1 válasza sonar (#2422) üzenetére

tonnni1
(kvázi-tag)

Ok, köszi a segítséget.

(#2426) talpas válasza Bacusuz (#2424) üzenetére

talpas
(tag)

N. mit, működik ez a lényeg.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.