Hirdetés

2016. július 26., kedd

(#3251) sonar válasza King Unique (#3250) üzenetére

sonar
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Csak egy kis elméleti agymenésem lenne.

FAT-ok nem naplózóak, de a legtöbb rendszeren van virus kergető ami még jó párszor átnyálazza a fileokat... tovább szaporitva a használatot. Úgyhogy a naplózás kevésbé befolyásolja az élettartamot. (statisztikailag igen növeli, de egy standard wines usernél ez számit a legkevésbé)
A személyes tapasztalatom az, hogy ígyis 4-5 évet kibirnak arra meg kapacitásuk annyira elavult lesz, hogy a kutya sem használja. Nekem van olyan pendriveom ami routerben van ext3 és arra megy a torrent. 24/7-ben két három éve. Ennél intenzivebb használatot nem nagyon tudok elképzelni és megy. Volt olyan ami megdöglött 3 hónap után, de jártam már igy HDD-vel is. Ergó nagyon nehéz ebbe nyilatkozni.
Az biztos, hogy napi használatos USB-n nem tárolnék pótolhatatlan adatot.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#3252) King Unique válasza sonar (#3251) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Azért azt hozzá kell tenni, hogy eleve nem minden AV vizsgálja a cserélhető adathordozókat, van amelyiknél külön be kell kapcsolni ezt a funkciót.
Én is használtam NTFS-re formázott pendrive-ot, sőt jelenleg is futtatok egy másikról Linuxot (nem live) Ext4 fájlrendszerre formázva, ami szintén naplóz. Nem volt különösebb gond egyik esetben sem az "elhasználódással", de volt, akiknél már okozott problémát. Tehát azt sem lehet nyugodt szívvel kijelenteni, hogy biztosan nem lesz semmi baja. Illetve azért is írtam oda, hogy hosszabb távon. Továbbá a másik topik tesztjeit elnézve az NTFS se mindig a legjobb választás sebesség terén, egyes típusoknál nemhogy az exFAT, de néha a FAT32 is kicsivel gyorsabb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3253) sonar válasza King Unique (#3252) üzenetére

sonar
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Na ez kb olyan eszmefuttatás aminek se füle se farka. :)
[kretén eszmefuttatás=ON]
Volt olyan pendriveom ami 10 használat után tönkrement, volt olyan ami nem, volt olyan pendrive-om ami csak dos-os boot lemez volt és tönkrement, volt olyan ami nem. Egyeseknek meg nem ment tönkre :) De másik topikban volt akinek már gyorsabban tönkrement, de hallottak már olyanról akinél tovább tartott.

Ki érti ezt :F

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#3254) King Unique válasza sonar (#3253) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egy a lényeg, hogy én pendrive-ot max. telepítéshez, adathordozáshoz, esetleg médiafájlok lejátszásához használok (akár TV-n). Fontos adatokat mindig belső / külső HDD-n / archiválásra való optikai lemezen / felhőben tárolok. A pendrive-ra max. az X-edig biztonsági másolat kerül csak. Ha netán mégis olyan új és fontos fájl kerül rá, ami máshol nincsen meg, akkor arról minél előbb megpróbálok másolatot készíteni más eszközre. Ez a tuti. :))

[ Szerkesztve ]

(#3255) sonar válasza King Unique (#3254) üzenetére

sonar
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

[kreténség level=48]
aztán amikor a hordozható hdd-t kiverik a kezedből véletlenül... vagy a villám bevág és mint a piros hetes mindent visz, a hdd-n lévő adataidat is...
meg a gyerek (ha nincs saját akkor rokon) jön és frizbizik a lemzeiddel... akkor elgondolkodik az ember, hogy WTF :F meg az ingyenes felhőben is pont akkor van adatvesztés amiért nem vállanak felelőséget akkor lehet vakarni a buksit.
De az adatbiztonság egy másik elmélet.
Túl sok lett az adat, és túlságosan ragaszkodunk hozzájuk, de ez már nagyon nem pendrive topic

(#3256) King Unique válasza sonar (#3255) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Asztalon, tokban tartom, van ütésálló típus | kihúzom / van túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztó | azt azért nem engedném / nem fér hozzá stb. Ennyi erővel holnap jöhetne a világvége és akkor úgyis minden elvész. ;] Amúgy a pendrive-okat sokkal könnyebb elhagyni... én egyszer télen a hóban (!) hagytam el majdnem egyet tele fontos adatokkal + még véletlenül autóval is átmentem rajta. De szerencsére meglett és túlélte. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3257) kokov

kokov
(tag)

Tudja itt valaki, hogy mi történik a pennel, amikor írásvédett lesz? Egyik kollégámnak néha jó, néha írásvédett volt mielőtt teljesen írásvédett lett.
Mi érintkezik rosszul? Van egy 8GB-os penem, ami most ezt a hibát produkálja diskpart, rufus sem tud hozzányúlni, de az adatok olvashatóak róla.
Törölni nem lehet, írni nem lehet rá.
Érdemes rámelegíteni esetleg, vagy ez nem forrasztás?

Van olyan vírus ami át tud írni egy bitet valahogy az fw-ben? Egymás után két különböző típusú penem lett írásvédett. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#3258) Ciccuka válasza kokov (#3257) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Milyen márka? Inkább meghibásodásról van szó itt szerintem.

😹👻👽💇👾👶🌴🐉🐋🐢🌄🌛🍉🍔🍕💘🛀🎮🎸🎤🚗🚜🚦⛵️⛲️📱💾💡💰👛🔧🚽🚪📣♻️⛄✈️⌚️

(#3259) joiner007

joiner007
(fanatikus tag)

Micro sd problémám van, csak az a topik eléggé le van ülve, hátha itt valaki látott már ilyet:

Toshiba exceria 64 GB- os microsd kártyával van gondom. Laptop beépített kártyaolvasója nem formázza meg. Több laptopban is ki lett próbálva. Külső olvasóval, telefonnal, fényképezővel formázható, de amint visszatesszük egy laptopba, elszáll az egész. Mi lehet ez?

(#3260) Doky586 válasza joiner007 (#3259) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

64-hez már SDXC olvasó kell (SDHC nem elég)

(#3261) joiner007 válasza Doky586 (#3260) üzenetére

joiner007
(fanatikus tag)

Minden hulladék, még egy 300 ft- os olvasó is olvassa. Telefon is. Olyan mintha laptop beépített sd olvasójától hülyülne meg. Ha ugyanabba a laptopba kártyaolvasóval teszem akkor nincs gond. Másik Samsung EVO 64-es kártyával semmi gondja a laptopnak.

Táblagépembe van egy 64-es Samsung kártya, azzal nincs gond, de ha beteszem a toshiba microsd-t azt nem formázza meg.

Már több laptop belső olvasójába is betettük, de nem formázza meg egyik sem

Gparted beépített olvasóval hibára fut, külső megformázza. De ha visszateszem a belsőbe, megint elszáll.

Igazából egy új Lenovo IdeaPad 100s-be lett véve. Ott is ezt a hibát produkálja.

Mivel az nem lehet, hogy az összes laptop belső olvasója rossz, arra tudunk gondolni, hogy a windowsban van valami, ami nem engedi formázni.

sinceritytrading-től rendeltem, azt mondta küldjem vissza, de mivan ha nála nem jön elő a hiba???

(#3262) kokov válasza Ciccuka (#3258) üzenetére

kokov
(tag)

Ez oldotta meg

[ Szerkesztve ]

(#3263) Ciccuka válasza kokov (#3262) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor lehet Rufus vagy más Low Level Format program is segíthetett volna

(#3264) kokov válasza Ciccuka (#3263) üzenetére

kokov
(tag)

Rufus hozzá sem tudott szagolni. Próbáltam. Jó lenne tudni mit csinál az a program, amit linkeltem. Mit tud, amit a többi nem.

(#3265) Ciccuka válasza kokov (#3264) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Alacsony szintű mély formázást végez.

(#3266) kokov válasza Ciccuka (#3265) üzenetére

kokov
(tag)

Az oké, csak a read-only attribútumot honnan és hogy vette le, mert erre semmi más nem volt képes. DISKPART sem. Low-level format azért halt ki a BIOS-ból, mert elkezdték a gyártók tiltani, szóval azt is lehet tiltani. Mindent lehet, csak mit is csinál ez a progi másképpen, ami miatt eléri alacsony szinten a drive-ot. Érdekes. Ja és mégis hogy a rákba lett magától read-only a penem, az meg pláne érdekes :U

(#3267) Doky586 válasza kokov (#3266) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Linkelnéd hogy mi oldotta meg?
Ne exe-t linkelj...

(#3268) kokov válasza Doky586 (#3267) üzenetére

kokov
(tag)

Nem kell telepíteni, futtatni kell. Ha félsz tőle bootolj CD-ről mini Windows-al SSD/HDD nélkül és indítsd el úgy. Olyan vírusról nem tudok ami írott CD-re ír, vagy a RAMdrive-ban életképes áramtalanítás után. Te tudsz?
Bocs, de most mégis mit vársz tőlem? Ne exe-t linkeljek akkor mit? Weboldalt download linkkel? Szerinted melyik gyártó adja ki a programját, hogy tessék, ezzel tudod low level buzerálni a termékem? Szerinted ez hol divat? Örültem, hogy egyáltalán találtam valami vackot, ami megoldotta. Bocs, ennyit tudtam linkelni. Ez van.

(#3269) Doky586 válasza kokov (#3268) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Csak nem képzeled hogy bedőltem a Ransomware programodnak akármilyen jópofa.exe néven terjeszted...

(#3270) Ciccuka válasza Doky586 (#3269) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Az az érdekes, hogy SiliconPower a neve, de átnevezheted bármire és az lesz a fejlécben (Low Level Format van kiírva). De elvileg tényleg van ilyen program: Formatter Silicon Power

[ Szerkesztve ]

(#3271) Top cat válasza Doky586 (#3269) üzenetére

Top cat
(tag)

(#3272) kokov válasza Top cat (#3271) üzenetére

kokov
(tag)

Te meg miket beszélsz? Észnél vagy? Na, most aztán már bűnszövetségben terjeszted velem a Ransomware programomat. Amúgy ez nem vírus, ez izé, ez megjelöl, mer’ jönnek! Vágod? Jönnek!

(#3273) Ciccuka válasza kokov (#3272) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem nem Top cat-nek akartad.

(#3274) aaron111

aaron111
(senior tag)

Üdv.

Valaki járt már úgy, hogy a tegnap még tökéletesen működő pendrive a bedugást követően csak villan egyet, de semmi mást nem reagál? Lehet az ilyennel kezdeni valamit?

"A közgazdász az a szakértő, aki holnapra tudni fogja, hogy azok a dolgok, amiket tegnap jósolt, miért nem következtek be ma..."

(#3275) Ciccuka válasza aaron111 (#3274) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Másik gépben ki kell próbálni. Milyen tápegység van a gépben?

(#3276) Doky586 válasza Top cat (#3271) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

én nyugodt vagyok mert le nem töltenék ilyen helyről egy exe linket... erre mondják (szép szóval) hogy a leggyengébb láncszem maga a felhasználó.

Ezen szerveren lehet hogy már egy óra múlva másik azonos nevű file érhető el ugyanott, mert bárki hozzáférhet, bárki módosíthatja, nincs felelőse. Rákérdezésemre se tudja a fejlesztője hivatalos honlapját.. Az ilyen viselkedés vagy terjesztőre vagy leendő áldozatra utal.. egyik se szeretnék lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3277) aaron111 válasza Ciccuka (#3275) üzenetére

aaron111
(senior tag)

Ki lett, ott is ugyanez a helyzet. Mindkét esetben laptoppal lett próbálva.

"A közgazdász az a szakértő, aki holnapra tudni fogja, hogy azok a dolgok, amiket tegnap jósolt, miért nem következtek be ma..."

(#3278) Ciccuka válasza aaron111 (#3277) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor annak annyi. Gariztathatod.

(#3279) aaron111 válasza Ciccuka (#3278) üzenetére

aaron111
(senior tag)

Király :U Igazából vásárlástól kezdve utáltam, így legalább vehetek egy újat, amelyik a szívemhez tud nőni. Külföldről, pl. eBay van valami tuti tipp, aki megbízható és olcsó?

(#3280) Ciccuka válasza aaron111 (#3279) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Próbálj ki egy Sandisk Ultra (több változata is van) vagy Extreme-t!

[ Szerkesztve ]

(#3281) aaron111 válasza Ciccuka (#3280) üzenetére

aaron111
(senior tag)

Köszi :)

(#3282) klampfer válasza aaron111 (#3281) üzenetére

klampfer
(tag)

Ebayen inkább elado szerint válogass, a márka ott nem garancia... Sajnos nagyon sok fake van és mind nagy márkával logozva...

Udv, G.

(#3283) gizellium

gizellium
(újonc)

Sziasztok!
Van egy Kingston DataTraveler G2 4GB-os pendriveom.
Formázni szeretném de sajnos nem sikerül.Mikor sajátgéppel próbálom, akkor azt írja hogy írásvédett, ha az eszközkezelőt megnyitom, és jobklikkelek, akkor a formázás opció szürke. Ezt a helyzetet a registry átírásos, és a diskpartos módszerrel is próbáltam megváltoztatni, sikertelenül.
Rufus 256 hibás blokkot talál -ez nem tudom mit jelent -,majd íráshibára panaszkodva megszakítja a formázást.
A h2testw error accesing the target hibaüzenetet dob.
Remélem, hogy tudtok segíteni :)

(#3284) dgyuri0123

dgyuri0123
(PH! addikt)

Sziasztok.

Van 2 db Kingston Pendrive-om. 4 és 8 GB-osak. Win10 alatt mindegyikre iszonyú lassan tudok csak másolni egy ideje. Más gépeken szalad a másolás, de nálam meg is áll sokszor. HDD-re simán ír 40 és 100MB/s között, attól függően, hogy USB 2.0 vagy 3.0 ba van dugva, de a pendrive-oknak tök mindegy. Persze 2.0-ás mindkettő. Tudtok valami ötletet mondani, vagy esetleg USB port gondjaim lehetnek?

Köszönöm előre is.

"csak a zene van"

(#3285) Ciccuka válasza dgyuri0123 (#3284) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Ha Kingston akkor vigyétek vissza gariba, sok velük a gond mostanság.

(#3286) King Unique válasza dgyuri0123 (#3284) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Üdv!

Ha a külső HDD működik normálisan, akkor nem valószínű, hogy hardveres (gép) probléma lenne. Ha más gépeken, illetve OS alatt a 2 pendrive megfelelő sebességgel működik, akkor azok hibája is kizárható. Illetve azt jó lenne kideríteni, hogy mi okozza a problémát? A fentiek alapján esélyes a Win10, de azt úgy lehetne jól letesztelni, ha azon a gépen más OS alatt is ki lennének próbálva a pendrive-ok. Nyilván csak ezért nem feltétlen érdemes feltelepíteni mellé egy másik Windowst / Linuxot, de egy live Linux alól ki lehetne próbálni.

Ezek szerint a másik topikban javasoltak nem váltak be?

(#3287) dgyuri0123 válasza King Unique (#3286) üzenetére

dgyuri0123
(PH! addikt)

Helló!

Köszönöm a válaszod.

Nem nagyon válik be semmi. Eszközkezelőben is töröltem az összes USB drivert és meghajtót. Lehet, hogy újra kéne raknom a win-t, de semmi kedvem hozzá. Beletelt egy kis időbe, míg belaktam a gépet és most kezdhetném elölről. Lányom gépén szintén win10 alatt stabilan 7-8 megával másol.

Viszont érdekes, ha a másolási műveleti sáv ( vagy hogy hívják) alatt bezárom a "további részletek" fület, azonnal felgyorsul a másolás. Ha ismét megnyitom, akkor 1 mp alatt leesik 8 megáról 1-200 kbps-re. Ki érti ezt. :F A jelenlegi gépem már vagy 6. laposom, de ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3288) King Unique válasza dgyuri0123 (#3287) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Eszközkezelőben sem kell összevissza törölgetni, de mindegy. Ha másik gépen ok, akkor egyre valószínűbb, hogy a te rendszeredben van a hiba. Az pedig elég érdekes, hogy az adott részt lenyitva lassul be (eddig nem is említetted), mert annak elvileg nem szabadna ilyet produkálnia.

[ Szerkesztve ]

(#3289) dgyuri0123 válasza King Unique (#3288) üzenetére

dgyuri0123
(PH! addikt)

Most vettem észre... csodálkoztam is nagyokat. :)

És ha begyorsul, akkor néhány mp alatt felszalad 30-50%-ra is akár a másolás, aztán megáll azért, tehát nem lineárisan folytatja azzal a sebességgel, de sokkal hamarabb befejezi, az biztos. Kellett szórakoznom vele 10-20x, hogy biztos legyek a dologban, mert nem akartam hülyeséget írni. Persze ettől sem lettem okosabb, sőt egyre inkább utálom az egész informatikát... :D

"csak a zene van"

(#3290) gizellium

gizellium
(újonc)

Valaki van ötlete, hogy mivel oldhatnám meg a problémát, amit pár kommentel ezelőtt ismertettem? :))

(#3291) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Üdv Mindenkinek.

Ma jött elő a hiba: Van egy Kingston DataTraveler SE9 16Gb-os pendrive-om, ami eddig hibátlanul üzemelt, most viszont kb 13,42GB csak úgy leszakadt, és csak 1GB-ot lát.

Megnéztem particiókezelő alatt, megvan a maradék rész is ,de hiába formázom, / FAT32, NTFS / nem akar hozzácsatolódni.

Találkozott már valaki ilyennel?

Mert olyannal én már igen, hogy "RAW" formátum lett, az formázással helyre is állt ,de így, hogy részlegesen üzemeljen, még nem.

[ Szerkesztve ]

FSP 300-60GHT [Bronze] és Seasonic SS300-TFX tápok eladók // Minőségi 80 Plus Bronze tápegységek! -> FSP300-60EP(1) és Delta DPS-300A B-57 A 80

(#3292) King Unique válasza Duliee (#3291) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Üdv!

Magától általában nem szokott ilyen előfordulni. Nálam akkor lesz a screenshoton lévőhöz hasonló elrendezés, ha pl. DD képfájl módban írom ki xy oprendszer telepítőjét. Utána csak a diskpart clean + lemezkezelős újrapartícionálás segít. Vagy pl. a HP USB Disk Storage Format Tool segítségével formázom újra. Persze, ha van rajta valami fontos adat, akkor azt előtte mentsd le!
Továbbá a cserélhető lemezeken = pendrive a Windows eleve csak 1 db (elsődleges) partíciót enged létrehozni. A másodikat már nem, még logikaiként sem, illetve annak már betűjelet sem oszt ki. Bár külső partícionáló programok tudnák rá több partíciót csinálni, de betűjelet hozzárendelni azok sem. Amúgy USB HDD esetén már nincs ilyen korlát.

[ Szerkesztve ]

(#3293) Duliee válasza King Unique (#3292) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Hmm, érdekes, elvileg a HP program megoldotta.

Nem tudom mivel akarták használni, most megpróbálok rámásolni pár gigányi cuccot, hogy jó lett-e.

FSP 300-60GHT [Bronze] és Seasonic SS300-TFX tápok eladók // Minőségi 80 Plus Bronze tápegységek! -> FSP300-60EP(1) és Delta DPS-300A B-57 A 80

(#3294) King Unique válasza Duliee (#3293) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hát, ha más babrált vele, akkor ezt tőle kéne megkérdezni. De amúgy elég sanszos, hogy valami formázás / partícionálás történt, mert csak úgy nem állítódik el ennyire.

(#3295) Duliee válasza King Unique (#3294) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Igen, én is erre gyanakszok, mert konkrétan a praxisom alatt nem találkoztam ilyennel :D

(#3296) Hawaii2249

Hawaii2249
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy tavaly vettem egy Sandisk Ultra USB 3.0 32GB pendrive-ot. Közel egy évig használtam hiba nélkül minden eszközbe (TV, laptop, asztali gép, médialejátszó). Pár hete rádugtam egy 2015-s LG TV-re, előtte a másolás is és a lejátszás is jó volt. Majd utána megint másolni akartam rá a gépről de a másolások leálltak mivel pendrive mindig leválasztotta magát. Gyors formázás ment, de a másiknál leválasztotta magát, ahogy bármilyen másolásnál is leválasztotta magát. Vissza vittem kicserélték.

Most vett egy TV-t a barátnőm, szintén 2015-s LG, de másik modell. Háromszor volt rákötve a pendrive, mindig kikapcsolt TV mellett (nem világított a pendrive led) húztam le a TV-ről. Most a harmadik leszedés után újra másolni akartam rá, és ugyancsak nem lehet se másolni se formázni, kb 2 hetes a pendrive (és csak a TV-n volt használva).

Életre lehet valahogy kelteni a pendrive-ot, vagy ez megint csak kuka? Illetve mi okozhatja a problémát?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#3297) default.

default.
(senior tag)

Szervusztok!

Win7 alatt, külön segédprogram nélkül le lehet védeni jelszóval egy pendrive-ot?
Ha igen, hogyan?

Köszönöm szépen előre is!

Hawaii2249: Esetleg a gyártóval érdemes lehet felvenni a kapcsolatot, hátha mondanak rá valamit..

[ Szerkesztve ]

(#3298) Doky586 válasza default. (#3297) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Ha NTFS akkor jogosultságkezelés.. ámbár nem mindenható, csak a véletlen belenézés ellen véd..

(#3299) default. válasza Doky586 (#3298) üzenetére

default.
(senior tag)

Köszönöm! Az nekem bőven elég lenne.
Akkor valahol itt kéne állítgatnom?

(#3300) Doky586 válasza default. (#3299) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Igen, itt az engedélyek oldalon a "Mindenki" alá hozzáadni magadat és megadni minden jogot, aztán a "Mindenki" user törölhető... ezzel csak ezen a gépen és csak te fogsz hozzáférni, sehol senki más..

(legalábbis addig amíg adminként valaki nem kezdi saját tulajdonba venni)

Ha máshol is hozzá akarsz férni (pl otthon vs cégnél) akkor minden gép esetén hozzá kell adnod a saját usered. (ekkor jobb ha még Nem törlöd a "Mindenki"-t csak ha minden gépet hozzárendelsz)

[ Szerkesztve ]

(#3301) King Unique válasza default. (#3297) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jó ez az NTFS jogosultságkezelés, aminél a hozzáférés megtagadását be lehet állítani akár a teljes meghajtóra, vagy csak az adott mappá(k)ra.

Viszont ennél kicsit kényelmesebb megoldás lehet a BitLocker To Go. Igaz a titkosítás beállításához pl. Vista / Win7 Ultimate / Enterprise, vagy újabb Win8.1/10 Pro/Education/Enterprise rendszerek szükségesek. Viszont jelszó ellenében utána a beépített BitLocker To Go Reader segítésével már alacsonyabb kiadású rendszerek, pl. egy Win7 Home Premium alatt is hozzáférhető a tartalma teljes (olvasás + írás) mértékben.
Plusz ez természetesen más, pl. a pendrive-oknál alapértelmezett FAT32 fájlrendszernél is használható. Aminek további előnye, hogy nem "eszi" úgy a flash meghajtót, mint egy naplózó fájlrendszer (NTFS).

[ Szerkesztve ]

(#3302) Doky586 válasza King Unique (#3301) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Szerintem a "To Go Reader" azért Reader mert csak olvasni tud... de ne legyen igazam.

De van egyszerű titkosító alternatívája: dekart

(#3303) King Unique válasza Doky586 (#3302) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A megfogalmazásom valóban kicsit pontatlan volt... a Reader eleve csak XP/Vista alatt van, azok tudják csak olvasni a tartalmát. Viszont Win7/8/8.1/10 alatt oda-vissza kezelhetők a BitLocker által titkosított meghajtók. Bár aszem a Win10 TH2-ben már megjelent opcionálisan egy új titkosítási lehetőség is, ami visszafelé nem kompatibilis.

Mért használná valaki ez esetben ezt a programot? Korábban próbálgattam és ezt eleve telepíteni kell, illetve hasonlóan működik, mint a TrueCrypt. Létrehoz egy titkosított konténert, amit külön partícióként lehet felcsatolni. Ezzel szemben a BitLocker eleve beépített és nem kell minden rendszeren külön telepítéssel bajlódni + a tartalom törlése nélkül kikapcsolható. Meg, ha már külső programot használok, akkor inkább VeraCrypt, amivel Linux | OS X | Windows alatt is hozzá tudok férni a titkosított meghajtó tartamához.

[ Szerkesztve ]

(#3304) Doky586 válasza King Unique (#3303) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

"Mért használná valaki ez esetben ezt a programot?"
pl mert XP-n is tökéletesen működik (ír és olvas).. nem kötődik a rendszerhez, így cégnél nem felügyelt, egy exe kell csak akár pendriveról is futhat, kis méretű, egyszerű stb. De való igaz ez már jó évtizedes progi, eljárt felette az idő.

De lássuk a BitLocker To Go -t. Ha hoz nekem valaki egy ilyen pendrive-t, arra hogy tudok felmásolni fileokat Windows 7 Home Premium 64 alól..? (úgy hogy a file és könyvtárnevek és darabszámuk is titkosak maradjanak) Ha ez működik szívesen kipróbálnám mert érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3305) King Unique válasza Doky586 (#3304) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az általam említett is működik XP alatt és eleve telepíthető portable módban. De az XP már elég avitt. :D

Említettem már fentebb, hogy igen, így működik a BitLocker To Go. :K Például kapsz egy Win7 Ultimate alatt titkosított pendrive-ot, ahhoz Home Premium alatt is hozzá fogsz tudni férni (írás+olvasás) a jelszó megadása után. Viszont a jelszót módosítani / titkosítást kikapcsolni nyilván csak Ultimate, vagy egyéb fentebb említett kiadás alatt lehet.

"úgy hogy a file és könyvtárnevek és darabszámuk is titkosak maradjanak"

Ezt nem tudom hogyan is értsem pontosan, de a jelszó nélkül eleve meg sem lehet nyitni a meghajtót. Tehát a tartalma is mondhatni titkos.

[ Szerkesztve ]

(#3306) Doky586 válasza King Unique (#3305) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Nem tudnál csinálni nekem egy ilyen titkosított pendriveot? majd pl Macrium Reflect free -vel lementeni és elküldeni nekem hogy én kiírjam saját pendrivera hogy lássam hogy működik..? Csak ne legyen nagyobb a file 1GB-nál, mert keskeny a netem..

Esetleg VirtualBOX alá telepített aktiválatlan Win7/10 ultimate -el létre tudok egy ilyen titkosított pendriveot hozni?

[ Szerkesztve ]

(#3307) King Unique válasza Doky586 (#3306) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A legkisebb pendrive-on jelenleg 2 GB-os és nem biztos, hogy leklónozva működne másik meghajtón. Ilyet még nem is próbáltam.
Első körben célszerűbb lenne inkább virtuális gépen beállítani. Az aktiválatlan Windows is elvileg 30 napig használható ~ teljes funkcionalitással, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3308) Doky586 válasza King Unique (#3307) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Esetleg azt tudod hogy az USB-t hogy látná a virtuális gép..? mert nem látja..
usb1-ként se.. beállítások: [kép1] [kép2]

(#3309) King Unique válasza Doky586 (#3308) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ott kell hozzáadni, illetve az Extension Pack telepítése is szükséges, ami a második screenshoton is látszik. Majd az alábbi leírás alapján, úgy kell "kitallózni" az eszközök menüben a pendrive-ot. Viszont mostanában nem használtam VirtualBoxot, de arra emlékszem, hogy korábban én is sokat szórakoztam vele. Én amúgy Windows alatt a VMware Workstation Player programot preferálom inkább, ami pl. a csatlakoztatott USB-eszközöket is kapásból kezeli és nem kell velük szórakozni, mint az előbbi szoftvernél...

Próbáltam amúgy tegnap a lementést Macrium Reflect Free-vel, de az eleve csak belső, illetve USB HDD/SSD-t kezel, ahogy néztem. Az AOMEI Backupper felismerte a pendrive-ot is, de csak sima, saját formátumba történő másolást engedett, a klónozást már nem.

[ Szerkesztve ]

(#3310) Doky586 válasza King Unique (#3309) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Na sikerült VirtualBOX +Win10ep alól létrehozni a kódolt pendriveot!
Igaz egy 8GB-os pen több óráig készült, de utána Win7 Home alól is tudom írni-olvasni!
Úgyhogy én is köszönöm a tippet ! :R

Viszont XP alatt egy kínszenvedés a ToGo Reader, úgyhogy azon a platformon nem ajánlom..

[ Szerkesztve ]

(#3311) King Unique válasza Doky586 (#3310) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

OK, frankó. :)
Működik a fentebb említett NTFS jogosultságkezelés is, de ott állandóan kattintgatni, hozzáadni / megvonni a jogokat kicsit macerás. A BitLocker egyértelműen kényelmesebb. Viszont XP alatt valóban nyögvenyelős, de mondjuk ott más is, illetve ugye hivatalosan már nyugdíjazták...

[ Szerkesztve ]

(#3312) Doky586 válasza King Unique (#3311) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Hogy ki mit használ az a használat módjától is függ..

Nekem inkább a céges gép HDDjén a saját adataim mások által elérhetetlenné tétele volt a lényeg. erre tökéletes volt a dekart private disk. Erre a bitlocker teljesen alkalmatlan (mert a meglevő partíciókat nem titkosíthattam), a fileonkénti EFS file titkosítás pedig nehézkes és a házirendből adódóan nem biztonságos, sőt azt csak a Pro vagy masasabb win kezeli, ámbár pendriveon az is használható, sőt jobb mint a bitlocker mert több usert kezel, más-más 'jelszóval', van rész ami titkosítatlan maradhat így bárkinek odaadható filecseréhez.

[ Szerkesztve ]

(#3313) NorbertoEco

NorbertoEco
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy adott ugyebár egy pendrive. A rendszer szépen felismeri, látja a meghajtót, de sajnos nem tudom megnyitni. Van rá mód, hogy valahogy megnyissam és lementsem az a rajtalévő adatokat?
MiniTool Partition Wizard nem látja a pendrive-ot illetve próbáltam már dara recovery progikat is, de azok sem látják, de mondom amikor bedugom a gépbe azt írja hogy az eszköz készen áll a használatra és 2 zöld pipa. Pendrive típusa 2250 PRAM USB Device...
Ha esetleg van valami tippetek akkor várom.
Előre is köszönöm

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#3314) King Unique válasza NorbertoEco (#3313) üzenetére

King Unique
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Üdv!

Tehát az eszközillesztőt sikeresen telepíti hozzá a Windows, az ok. Akkor vsz eszközkezelőben sem ismeretlenként szerepel. De mit mutat a lemezkezelő, fájlkezelőben nem lehet megnyitni, GDB sem tud vele mit kezdeni?? Illetve az EaseUS enged 2 GB adatot ingyen lementeni, azzal is érdemes lenne ránézni. Továbbá, ha Windows alatt ennyire problémás a hozzáférés, akkor még esetleg a live Linux alatti kipróbálás jutna eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#3315) NorbertoEco válasza King Unique (#3314) üzenetére

NorbertoEco
(lelkes újonc)

Eddig iCare data Recovery illetve EasyRecovery programokkal próbálkoztam. Az általad említett live Linux-on én is elmélkedtem, hogy azzal akár működhet, de majd csak 1 hét múlva tudom kipróbálni. Mindenesetre köszönöm a tippeket. Mindenképp írok, hogy mit sikerül összehoznom.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#3316) daver88

daver88
(kvázi-tag)

Üdv!

Adott egy Kingston DataTraveler 100 G3 16 GB-os pendrive, amit eddig filmezésre használtam...minden rendben is volt eddig, de tegnap a Samsung TV-m azt írta, ki, hogy nem található videófájl az eszközön...Kipróbáltam még 2 TV-n is, azoknál is ugyanez a tünet...formáztam NTFS-re, FAT32-re, nincs változás...A számítógépen viszont hibátlanul elindul minden film, ami rajta van...

Esetleg valakinek ötlete, mit kellene csinálnom vele, hogy megjavuljon?

(#3317) daver88 válasza daver88 (#3316) üzenetére

daver88
(kvázi-tag)

Közben megoldódott, a GPT sémát vissza kellett állítani MBR-re így már felismeri a TV a videófájlokat...

(#3318) regass777

regass777
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Ne haragudjatok ha rossz helyre írtam, de már végleg el vagyok keseredve nem találok megoldást egy problémámra...

Az autómban színes navigációs kijelző van RCA-Aux bemenettel. (sárga-fehér-piros).
Vásároltam hozzá egy fél dines dvd lejátszót amin van USB bemenet is.
A probléma a következő: Ha a pendrive-ot közvetlenül a lejátszóba dugom, akkor működik faszán, bár ha hirtelen mozdítok a kormányon (gondolom az elektromos szervó miatt) egy minimális pillanatra mint ha elveszítené a jelet a dvd lejátszó a pendrive-ról. A fő problémám amire nem találok megoldást, hogy miért van az, ha már USB hosszabbító kábelen keresztül dugom be a pendrive-ot akkor már nem tölti be a pendrive tartalmát. Ez miért van?? A Feszültség értékek jók mindenhol, próbáltam már 3 kábellel ezek közül az egyik ráadásul 3.0-ás extension kábel, próbáltam 3 féle pendrive-val de semmi eredmény...nem akarom elhinni hogy kábelen keresztül már nem lehet használni az usb-t....

(#3319) DJosef

DJosef
(senior tag)

Udv Urak!

Olyan problemam lenne, hogy adott egy 16GB pendrive amin volt egy Ubuntu telepito.

Ugy adodott, hogy szuksegem lenne a pendrivera, windows 7 alatt megformaztam, de valamiert 2,19mb szabad tarhely van csak rajta a formazas utan.

Otlet???

Elore is koszonom!!!

[ Szerkesztve ]

(#3320) DJosef válasza DJosef (#3319) üzenetére

DJosef
(senior tag)

Targytalan, Rufus program megoldotta.

(#3321) DJosef válasza DJosef (#3320) üzenetére

DJosef
(senior tag)

Visszavontam, tovabbra is fennall a problema.

Irasvedett a pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#3322) Ciccuka válasza DJosef (#3321) üzenetére

Ciccuka
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor lehet annyi lett neki. Másik gépben is ki kell próbálni vagy visszakeresned, mert már párszor már le lett írva, hogy ilyen esetbe milyen kapcsolókat kell használni (memóriakártyás topikban is gyakran van erről szó).

(#3323) DJosef válasza Ciccuka (#3322) üzenetére

DJosef
(senior tag)

Kozben ugy nez ki megint sikerult, ugy tunik vegleg.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.