Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz mach3012 #2599 üzenetére

    -legfőképpen külföldi (többnyire USA beli) cégektől internetes hirdetési bevételeket kapnék

    Viszonylag sok pénzről lenne szó, havi több tíz/százezer.

    Hogy egyeseknek milyen jól megy. Szerintem savanyú a szőlő és már csak ezért sem segítenek mások.

    -Melyik banknál a legérdemesebb nyitni számlát?

    Úgy érted magyar banknál? Ilyen összegű kifizetések mellett gyakorlatilag tök mindegy. De nem a bankszámla a lényeg, hanem hogy neten is elfogadható legyen a bankkártyád.
    Maestro nem javasolt és egyes bankok Visa Electronjai illetve a Mastercard Electronicok sem (ezek általában hitelkártyák). Hogy melyeké azt majd az általad választott bankban megmondják. Mondjuk én olyat választanék, ahol kérhető internetkártya is: pl. (OTP, CIB, MKB, Erste) Felesleges csupán a netes elfogadás miatt dombornyomottat kérni. Létezik pl. dombornyomásmentes Mastercard is. Kibocsátó bankok: (CIB, Erste, FHB, Raiffeisen)

    -Milyen típusú bankkártyát érdemes kérni?

    Lásd fent. Deviza alapú kártyát és számlát semmiképp nem javaslom. Kivétel ha USA-beli bankszámlád van.

    -Azt olvastam, hogy ha hitelkártya is be van regisztrálva a PayPal-hoz, akkor rögtön megjelenik a pénz, amit a PayPal-ról utalok a számlámra...

    Szvsz ez egy urban legend, de majd a hitelkártyások megerősítik vagy cáfolják. Nem hinném, hogy a paypal egy kártyaszámból ki tudja deríteni, hogy saját vagy a bank pénzét költöd. Mellesleg ha ki is tudja, akkor sincs hozzá semmi köze.

    Más előnnyel jár-e a hitelkártya megadás?

    A kérdést a helyedben úgy tenném fel, hogy más előnyökkel jár-e a bankkártya számának megadása. A válasz: igen, megszabadulhatsz az összes korlátozástól, amit kártya nélkül bajos lenne eltüntetni. Illetve vásárláskor nem kell az unicredites átutalásra várni, hanem azonnal nyélbe ütheted a tranzakciót.

    Utoljára még ilyen limitek voltak:

    Sending Limit Per Transaction 25200 Ft
    Sending Limit Per year 252000 Ft
    Withdrawal Limit Per Month 21000 Ft
    Withdrawal Limit Per year 252000 Ft
    Debit or Credit Card Acceptance Limit 5 db

    Receiving Limit per year 630200 Ft

    Ez utóbbihoz kérni fognak 3 hónapnál nem régebbi adatokat, számlakivonat, közüzemi számla, személyi stb.. Vagy upload vagy fax

    Sokat fogsz bukni a konverzión, ugyanis a kapott lóvét csak forintszámlára kérheted ki.

    Az adózást nem tudom, de ha a pénzt a paypal számlán hagyod, akkor nem hinném, hogy adózni kell utána, főleg ha csak te tudsz róla.

  • L.T.

    aktív tag

    válasz mach3012 #2601 üzenetére

    Miután cocka elég jó kifejtette a többi részt én csak az adózásra válaszolnék (nálam nem volt savanyú a szőlő csak elég komplexet kérdeztél és nem volt idő válaszolni csak a két linkkel :P ).
    Szóval adózás:
    Az hogy a PayPal számládra vki utal vmit arról nem lehet egyértelműen megmondani, hogy adózik e egyáltalán és milyen mértékben. Visszakérdezek, a számlára utalt pénz jövedelem? és milyen? eladtál vmit? ajándékot kaptál? dolgoztál és az a munkadíj? mindnek más az adózása. Ha adózni akarsz akkor ezeket kell eldönteni, hiszen ebben az esetben a PayPal csak egy közvetítőcsatorna. Ha nagy összeg érkezne akkor az a bankoknak jelentenie kell nem e pénzmosás történik. Úgy tudom ez az összeg most 2 millió forintnál van.
    Szóval el kell dönteni, hogy milyen jövedelem keletkezett (ha keletkezett) és utána adózni. De ehhez más bizonylat (adásvételi, kifizető igazolása, stb) is kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák