Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolee87

    tag

    válasz viktorhu #41201 üzenetére

    Az hogy Tőled átvesz egy levelet ellenértékért cserébe, és látja hogy esetleg nem irtad rá a borítékra a címzettet, akkor nyilván figyelmeztetni fog hogy ird rá mert igy nem lesz jó. A borítékvastagságot is lemérik ha vastagabb, és nem adhatod fel levélként ha picit vastagabb. Akkor ez miért nem az én felelősségem, hogy esetleg fogják és nem kézbesitik hanem visszaküldik nekem, mert szabálytalan a vastagsága. Ezeket persze le tudják ellenőrizni, akkor ja látja hogy csóró Mariska néni felad egy kis doboz krémet a rokonjának, ami levélként simán elmegy, akkor mibe telne odabökni hogy tessék rárakni a cn22őt mert nem biztos hogy eljut akinek küldi. Nem hinném hogy egy nap hatszáz ember leveleleket ad fel egy pultnál EU-n kivűlre, igy nyilván marha megterhelő lenne ezt közölnii, de a sparba meg ha kell ha nem supershop kartyam van e? Ha van akkor úgyis szólok mert az én érdekem. :R

  • V/

    Topikgazda

    válasz viktorhu #41201 üzenetére

    Nem jó a megközelítésed, van nekik egy munkaköri leírásuk is, valamint az eljárási szabálykönyv illene betartani, van tájékoztatási kötelezettségük is, nem csak a sorsjegyet kell ajánlani.
    De teljesen mindegy, egyértelmű a szabályuk, árut tartalmazó küldemények esetén ami EU-n kívülre megy rá kell kérdezni a vámolásra hogy akkor a Magyar Posta járjon-e el az ügyfél nevében, ha a válasz igen, akkor a küldemény csak egy kitöltött CN22 vagy CN23 nyilatkozattal vehető át.
    A levél köznapi értelemben és a levélküldemény UPU-s meghatározása eltérő, de nincs olyan hogy mire találták ki, ez egy postai szakfogalom, a max 2 kg-os és meghatározott méretű küldemény fajta, több a tartalma mint a köznapi levél fogalom.
    És ne keverjük a dolgokat 2004 óta csak EU-n kívüli küldeményekre igaz és a magyar Posta által kiküldendő dolgokra, a külföldi posta szabályozása más lehet ettől. Bár nem mert a vámos dolgok is nemzetközi egyezmény alapján vannak meghatározva.

    De oké, ne tájékoztasson, viszont akkor neked tudnod kell a szabályukat és betartani, hiszen utána néztél, de mégsem úgy adod fel, ennek ellenére átveszi, pedig nem lenne szabad, akkor megint ő a hibás.

    Egyébként én betartom ezt, mert nekem az az érdekem hogy az adott országban probléma nélkül megkapják azt amit oda eladtam.
    Ha valahol, nem használják fel, úgy ítélik meg hogy nincs rá szükség az engem nem érdekel. Ha valaki enélkül adja postára az engem megint nem különösebben érdekel.
    Felhívom rá a figyelmet, de nem az én felelősségem alkalmazni, dönt az illető..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák