Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attyspocak

    aktív tag

    válasz Belba #1140 üzenetére

    Frappáns marketing szöveg. De félretéve a tréfát!

    Megjegyzem, hogy pl. az én bankom (nem az általad említett intézmények) nem kér magas tartalékbetétet a dombornyomott kártyához, csak rendszeresen átutalt jövedelmet, ami ugye feltételezhető, ha netezik és vásárol az ember.

    Egyébként tudod mi az előnye a Paypal-nak a direkt kártyás vásárlással szemben?

    Én tudom, de gondolom itt sokan tudják.

    Nem kerül a kártyád adata ki haramdik fél részére, csak egy helyen kellett megadnod azt, mégpedig a Paypal-nál. Ezért nem kell minden vásárláskor kockáztatnod, hogy különféle trükökkel megszerzik a kártyád adatait!

    Mert ugye ez a topic nem a bankkártyákról, hanem a Paypalról szól, azt hiszem! :)

    [ Szerkesztve ]

  • L.T.

    aktív tag

    válasz Belba #1140 üzenetére

    Dombornyomott kártya sem kell. Jó olyan kártya is aminek a hátoldalán az aláírás mező alatt van egy negyjegyü számkód. Ez már a legegyszerübb Visa electron kártyákon is van. Én nem vagyok (már) otp-s, de úgy tudom h a junior kártyán is van ilyen számkód.
    Asszem a bankreklámból ennyi elég volt

  • cocka

    veterán

    válasz Belba #1140 üzenetére

    "ha valakinek nincs módja (nincs elég pénze) dombornyomott bankkártyát szerezni, ezzel is lehet végső soron a neten vásárolni, korlátozottan..."

    Nem a megszerzésen van a hangsúly, hanem azon, hogy drágább fenntartani, mint egy netkártyát és ha nem járok külföldre akkor mi a fészkes frászkarikáért rendeljek dombornyomottat?
    Korlátozottan? Hát lehet, hogy a szerencsejáték site-okon nem fogadják el, de eddig még soha nem volt belőle problémám pedig vásároltam már nagyobb tételben is.

    "De a valódi dombornyomott kártyát máshol is használhatjuk vásárlásra a neten, nem csak a PayPal-fizetős oldalakon"

    Ez ugyanúgy igaz a netkártyára is.

    "sok banknál komoly pénzletét, számlanyitási-letét és/vagy fizetésátutalás is szükséges a dombornyomott bankkártya igényléséhez (legtöbb banknál min.50ezer Ft betétet írnak elő, OTP-nél többszázezret!)..."

    Na többek között ezért nincs szüksége a kis pénzűeknek ilyesmire. Aláírom, hogy az idejárók többsége zsebből kipenget 50 rugót, hát én pl. nem.

    "igényelhető a chip-es dombornyomott bankkártya"

    Amin ha nem lenne mellékesen mágnescsík is, kenhetnéd a hajadra, főleg itt Magyarországon. A netes vásárláshoz meg mi a fenének chip? :F

    "e még eddig soha nem volt szükségem a PayPal fizetési módra"

    Mert még soha nem vásároltál ebayről magánszemélyektől. Merthogy ugye ebayről is lehet vásárolni kártyával paypal nélkül, de ott az egész procedúrát a bolt honlapján bonyolítod, aminek mondjuk kb. annyi köze van az ebayhez, hogy a terméküket ott hirdették meg.

    "10 évig volt ilyen szerencsétlen-netkártyám (OTP webkártya),"

    Jaaa. Hát így érthető, hogy miért utáltad meg. :DD

    "ŐK ne legyenek kiszolgáltatva a kényszerszülött-netkártyának"

    Hogy szavaiddal éljek: Nem mellesleg egy külön alszámláról vonják a cuccot, tehát olyan nagyon meglopni sem tudnak. Nekem pl. egyéb se hiányzik, hogy arról a dombornyomottról szívják le a pénzt, amiről minden mást fizetek. Az meg enyhén szólva luxus, hogy a normál számla mellé nyitok még egy külön számlát, aminek ugye külön díja is van, míg netkártyánál nincs és csak azért legyen egy dombornyomott kártya külön számlával, hogy nehogy meglopjanak.

Új hozzászólás Aktív témák