Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lackó86

    tag


    Hali minden hozzáértő!
    Tudna nekem segíteni valaki? H hogyna lehet beállítani a Routerem... már próbálta már is de még ez idáig nem sikerült!---
    SMC WBR14T-G EU 108 Mbit Wireless Router erről a szerkezetről van szó!
    mit és hogyan hol kell csinálni ADSL netem van... erről az asztali gépről csak tárcsázva tudok menni a netre .a wifin keresztül meg már nem is tudok ... a notival
    szval azt kellene h mindkét gépről tudnék netezni (vagy akár többről is). EGYSZERRE! már holnap lesz egy hete h megvan a cucc! elvileg mennie kellene csak nekem nem megy. ment..
    akinek ilyen routere van vagy érti és tudja mit és hogyan kell csinálni... mindent beleértve az kérem írjon! ide vagy a mailemre! nagyon fontos lenne most már.. :) ferrari1986_5c@freemail.hu ide is küldhetitek bátran! Előre is köszi!
    ezt a szöveget több helyen is láthatjátok! ezért bocsi! rem minéál többen írtok és megoldódik a problémám! bye Lackó!

    jambi

  • Lackó86

    tag


    Ezt egy Kedves fórumista írta nekem így állítottam be és nem megy a net a router nem akar csatlakozni! ha valakinek van ötlet írjon!


    No, megpróbálom leírni lépésrõl-lépésre a dolgokat. A routert az ADSL modem után bekötöd, úgy, hogy ami a gép hálózati kártyájába ment, azt a router WAN csatlakozójába dugod, majd az egyik LAN csatlakozóján keresztül összekötöd a gép hálózati kártyájával, vagy ha van wireless hálózati kártya a gépedben, akkor már nem is kell, max azt telepíteni…Így akkor a routert be lett iktatva a modem és a gép közé. Ekkor még mennie kell a netednek is a régi módszerrel…
    Ha már babrálgattad a routert, sztem célszerû resetelni. Alul van egy lyuk rajta, ott lehet egy tûvel, vmivel…
    A notebookban gondolom van wireless háló.kártya. Hanem, az sem gond. A routerre lehet vezetékkel is csatlakozni, mint ahogy a fõ gép is teszi pl. nálam… Namost gondolom WinXP-d van (nem mind1 elvileg). Ha igen, a lépések a következõk: elõször is a hálózati kapcsolatoknál nézd meg, hogy a helyi kapcsolatod dinamikus IP címre van-e állítva.
    Start menü\vezérlõpult\Hálózati kapcsolatok\helyi kapcsolatok ikonon jobb klikk, tulajdonságok, majd TCP/IP protokoll tulajdonságoknál IP cím automatikus kérésére legyen állítva!
    Következõ lépésként meg kell újítani a router IP címét.
    Start menü\Kellékek\Parancssor-t indítsd el
    Írd be:
    ipconfig /release Ekkor az IP címre és subnet mask-ra nullákat kell írnia..
    ezután írd be:
    ipconfig /renew
    ekkor az IP címre 192.168.2.xxx (valamennyi)-t
    a subnet maskra 255.255.255.0 –t
    default gatewayre: 192.168.2.1 –et kell listáznia.

    Ezután ahogy az elõbb automatikus IP címre állítottad a helyi kapcsolatot, most állítsd a következõ IP cím használatára…
    IP cím: 192.168.2.22 (a 22 helyére adhatsz bármilyen 2-254 közé esõ számot…)
    Alhálózati maszknak: 255.255.255.0
    Alapértelmezett átjárónak a 192.168.2.1 –t
    És állítsd be alatta a „következõ DNS kiszolgálócímek használata”-nál a 192.168.2.1 –t
    Az internet explorernél állítsd be az Eszközök\Internetbeállítások\kapcsolatok menünél, a LAN beállításoknál, hogy a proxykiszolgálónál ne legyen pipa (nálam sehol nincs itt…)
    Ezzel a router be is lett állítva nagyjából. Az internet explorert indítsd el. Írd be, hogy http://192.168.2.1
    A jelszó: smcadmin (meg lehet késõbb változtatni).. Van itt egy setup wizard. Ezt végig kell csinálni. Sok beállítást nem kell változtatni , igazából a felajánlott dolgok jók voltak nálam. Egyszer az internet settings-nél kell megadni a neted típusát. Ez gondolom nálad is PPPoE xDSL
    Itt majd rákérdez a felhasználónévre, jelszóra. Azt kell megadni, ami „betárcsázásnál” is kellett. Elvileg a nélkülözhetetlen dolgokkal itt meg is vagyunk..


    NEM ÉS NEM :( :(

    jambi

  • Lackó86

    tag

    válasz karnokd #341 üzenetére

    már próbáltam azt is! üresen hagytam.... hát a ki meg bekapcsolással hmm nem tudom h mikor kell? minden beállítás utánresetel magától szval nem tudom... most kiszedtem a rendszerből mondom neked is msn en ehet több infót tudnál adni?: ferrari1986_5c@freemail.hu
    előre is köszi! & Kellemes Ünnepket!

    jambi

  • Lackó86

    tag


    Helló Mindenki!

    Már egy páran hallottak rólam... SMC - WBR14T-G ezzel a routerrel kapcsolatban! Sajna még mindig nem működik... és szerintem nem is fog.... az a lényeg visza fogom vinni & rem sikerül kicserélni egy másik routerre! Nagyon sokat szívtam vele! és nem akarok többet ! csupán beállítani és kész!
    Szval aki tud olyan routert amivel nem igazán van baj! és Max.30 HUF követelények:
    - Wifi
    - min. 4port
    - USB ( nem feltétlen)
    - 54 -108 Megabit/sec( most már elég lenne az 54 is :) csak menne)
    - könnyű használhatóság! jó leírás! ( értelmes) az nem baj ha magyar! :) aból mindig
    mindeki jobban kijön :S
    - Ki...szott MEGBÍTHATÓ!!! ÉS lehessen mindent csinálni Ne szakadjon! MSN , torrent! DC++ FTP. STB. egyéb hálózatok!
    Az írja meg a véleményét tapasztalatát : Röviden Ki mit ajánl! ? Várom minden profi & Amatőr Válaszát! ( ezt a szöveget lehet h másik fórumban is olvashattátok! minden hova érvényes csak nem volt kedvem írkálni főleg ilyen késő este!) Előre is köszi!

    üdv. Lackó

    jambi

  • Lackó86

    tag

    válasz Jeti1 #438 üzenetére

    Szia!

    Szerintem Igen! Körülbelül január második felére tudom meg, h mizu? azt mondták a boltba!
    Szval ha tényleg érdekel még akkor is akkor írj! + én is szólok! és mennyit érne neked meg?
    amúgy mail címem: ferrari1986_5c@freemail.hu ide is írhatod.. :) Akkor további minden jót Bye! :)

    jambi

  • Lackó86

    tag

    Helló mindenki!

    Olyan Bajom van, h volt egy router a hálózatba... és az most már nincs.És a hálózati kapcsolatom nincs vagy korlátozott! nem tudom visszaállítani a régire... A DHCP re hivatkozik. a routerre.. szval. hol lehet a régi systemet visszahozni?
    Realtek RTL8139 családú PCI gyors Ethernet NIC ilyen a hálókártyám.
    ADSL a net.

    jambi

  • Lackó86

    tag

    Sziasztok!
    NEKEM VAN egy ELADÓ Routerem Gyári bontatlan! SMC WBR14T-G egyébként!
    108Mbps-es vezetéknélküli router 4 100Mbps-es porttal. wow Akit érdekel írjon bátran!
    mailcímem: jambor_laszlo@yahoo.com további jó böngészést! bye!

    jambi

Új hozzászólás Aktív témák