Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ladisz2

    tag

    Hello!
    Én sem találok választ a problémámra.
    Van egy ASUS M4N78 PRO alaplapom vista op rendszerrel. Van egy D-link dir100-as hálózatiosztó (router) (korábban is ezen keresztülvolt megosztva a net +nyomtató) ami egy webstaros modemhez kapcsolódik. Az eszközkezelőben a hálózati kártya (NVidia NForce 10/100/1000 Mbit/sec Ethernet) használatban van, engedélyezve, eszköz megfelelően működik. A D-linkes router fel lett telepítve mert elősször nem akarta felismerni (ismeretlen eszköz) (Bár utánna sem írta ki hohy D-link megosztó vagy ilyesmi, de az ismeretlen eszköz az eszközkezelőben eltűnt, újratelepítés után nem változott a helyzet) Az IP és DNS be van állítva automatikus lekérésre. A modem- router- gép is egyszerre is többször volt már áramtalanítva, internetkapcsolat másik gépen rendben van. Mégsem látják egymást gépek és ami rosszabb nincs net a gépen. Már mindenféle hálózati állítgatást próbáltam, de nem hozott eredményt.
    Mi lehet a probléma?
    Nemrég feltünt, hogy a hálózati led semmilyen fényt nem mutat, a másik gép hálózati kábelét bedugva a probléma nem oldódott meg, szóval nem kábelbajos?
    Egy hálózati kártya megoldaná a problémát, ha igen milyen? Mert a legtöbbhöz azt láttam írva xp-hez.

  • ladisz2

    tag

    Hello!
    Mi okozhatja azt hogy akármit (f.sz.m.t) dugok az alaplap hálózati csatlakozójába. Nem akar villogni nincs se hálózat se net. Pedig az alaplapi hálózati kártya megfelelően működik engedélyezve... Nem érem el a routert (Dir-100) sem arról a gépről. Már csináltam roter firmware frissítést kipróbáltam több fogalmamsics milyen hálózati kábellelt többféleképpen, próbáltam a netet közvetlen a modemből is, rengetegszer újraindítottam kihúzgáltam, állítgattam mindenfélét a hálózati kapcsolatoknál ... semmi. Az lehet baj hogy az alaplapon lévő kártya 10/100/1000 -ret tud a router meg csak 10/100 -at? (Mbitsec) Vagy a vista miatt van? (A másik gépen xp van.) Mit kéne még megpróbálnom? Mi romolhatott el?
    Ha vki tud kérem segítsen!!!

  • ladisz2

    tag

    Hello!
    A problémám : http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_8548-8548.html
    még mindig fenn áll. Lehet vmi. gubanc van a hálózti kártyával, bár nem bizti mert elvileg ismeretlen átjárót lát mást nem. Kérdésem
    1. van e olyan spéci hálózati kábel ami megoldhatja? (Mert úgytudom az enyém vmi sima netkábel nem tudom a nevét sajna) Ha igen akkor annak mi a neve?
    2. Tudnátok ajánlani egy olyan tutijó hálózati kártyát ami tuti jól megy vista alatt? (mert több mellé is láttam odaírva Windows 98/xp) max 5ezer ha lehet.
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák