Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dakhara

    újonc

    Hali!

    A segítségeteket szeretném kérni, router - hálózat problémában. Miután a net mellé iptv-t beköttettük a régi modemet lecserélték erre a minden egybe eszközre: http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/p_660hn_txa.shtml?t=p , de nekem van egy asus routerem ez: http://www.asus.com/hu/Networking/RTN15U/
    és ezt beépítette a szerelő a hálózatba. A végeredmény a kövi lett: a zyxel-ből ment közvetlen a tv, meg kábelen át a net az asusba, ami szétosztotta netet. Az asusra egy gép volt rákötve kábelesen, meg egy csatlakozott wifin és ez így tökéletesen működött is több hónapig. De egyik napról a másikra elment a net, de az asus menüjében azt mutatja, hogy minden oké, de még sincs net egyik gépen se. Én nem állítottam át semmit és elvileg senki se nyúlt semmihez. Az én minimális hálózati tudásommal próbáltam megcsinálni, de nem jött össze, így azt állítottam be, hogy a zyxel osszon netet. Ez volt kb. 1hónapja és most megint megpróbáltam visszaállítani a régi felállást. Amint összekötöttem mindent, az első próbaoldalt behozta, de onnantól megint semmi, egy oldalt se tölt be. Mi lehet a gond? Mit kéne átállítani? Az asus hálózati része tesztelve lett több gépen, több felállásban és tökéletesen működött, a net részét sajnos nem tudtam tesztelni. A segítséget előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Dakhara

    újonc

    válasz mezis #26684 üzenetére

    Hali!

    Próbálkoztam, de nem jött össze. Nálam kicsit mások az ip-k, mint amit linkeltél, de ahhoz hasonlóan próbáltam beállítani. A zyxel lan ipje: 192.168.1.1 a dhcp start ipje: 192.168.1.64 és nincs '-ig' rész csak, hogy hány darab átjárót nyithat. Ez alapján beállítottam az asus lan ipját: 192.168.1.63-ra és off a dhcp, de nem lett net. Ha módosítottam a zyxel dhcp ip-jét egyátalán nem volt net. Ha a lan ip-t módosítottam nem tudtam belépni a menüjébe. (A zyxel menüjébe csak úgy lehet belépni, ha a windowsba a hálozati kapcsolatnál az ip automatikusról erre az ip-re állítom: 192.168.1.2, de akkor meg net nincs). A sok állítgatással el is ment minden, de a netet sikerült visszahozni, de tv most nincs :D Mit kéne máshogy csinálni?

Új hozzászólás Aktív témák