Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergő0206

    csendes tag

    üdv mindenkinek!

    először leírom a történetet:

    Itt vidéken csak 1 darab "széles sávú"(névleges 1 megabit/s, de annyi sosincs) szolgáltató van amely ráadásul mikrohullámon szolgáltat. Na mármost amikor 2 éve bekötötték még akkor MAC cím alapján osztották a netet, és bekérték a netre csatlakoztatott eszköz MAC címét, ami egy König router a mai napig is, csakhogy már 1 éve küldtek egy levelet hogy átállás lesz 2007 januárral bezárólag PPPOE rendszerre, amelyhez kaptunk felhasználó nevet, jelszavat. A pppoe-t a régi könig router egyszerűen nem tudja kezelni, ezért maradt minden a régiben, és azóta megy a net (pedig elvileg már nem kellene működnie), de csak a megadott MAC adress el rendelkező eszközökkel.
    Tavaly nyáron gondoltam egyet, és vettem egy TP-LINK routert hogy akkor most átállunk végre a pppoe-re. ekkor jött a hideg zuhany. Azt tapasztaltam hogy a pppoe-n korlátozva van a p2p forgalom nevetséges 12kb/s ra :S Ekkor megpróbáltam a tp-link re ráklónozni a könig router mac címét, ami működött is ment rajta a net, csak valamilyen okból a tp-link 2-3 percenként újraindult magától, és ez csak a "régi" módban történt.

    Azóta a TP-LINK routert eladtam,és vettem helyette egy ASUS WL-530g-t(mert ezt ajánlották boltban), de ebben meg nem találom hogy hol lehetne a MAC klónozást megcsinálni, na meg a jele- is elég gyenge már ide. Ezért ráfogom szerelni még ezen a héten a tp-link baseball ütő méretű antennáját ( amit még vissza kell szereznem ).

    A kérdésem az lenne hogy a tp-link miért csinálhatta a fent leírtakat, és hogy az csak annak a routernek a hibája volt, vagy az összes ezt csinálná,( egyébként teljesen jól ment a tp-link kivéve ezt a "kis" hibát) a másik hogy ha valaki meg tudná nekem mondani hogy a mostani ASUS routerben hol találom a mac klónozást azt megköszönném.

    köszönöm
    üdv.

Új hozzászólás Aktív témák