Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz Bandus99 #30672 üzenetére

    Megoldható amit szeretnél, először is milyen verziós a WRT54GL?

    #30675 Dufresne
    Tedd a kapott HGW-t bridged módba és használd a saját router-t ahogyan eddig is tetted.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • And

    veterán

    válasz Bandus99 #30679 üzenetére

    Annyira nem lényeges a (hardver-) verzió, mivel GL-ből összesen (v1.0 és v1.1) kétféle létezett, és nem tudom, van-e valaki, aki látott v1.0-s hardvert. Mellesleg semmilyen érdemi, a szoftvert érintő különbség nincs köztük. Tehát DD-WRT-vel is megoldható amit szeretnél (minimum v24-es dd-wrt verzióval), ehhez a repeater-bridge mód szükséges. Azzal lényegében olyan SSID-t adsz a jelismétlő lényegét jelentő virtuális AP-nek (VAP), amilyet akarsz (mod. leírás: [link]). De ezzel a megoldással ne számíts szakadásmentes mozgásra az első router és a repeater közt, ahhoz ugyanis WDS kellene. Az is kivitelezhető, de akkor nem árt, ha mindkét oldalon egyforma routerek és firmware-ek vannak, vagyis az első routernek is hasonlónak kellene lennie. Amúgy miért érdekes az azonos SSID? Attól, hogy a hálózatok neve (akár titkosítása, megosztott kulcsa) egyforma, még nem lesznek azonos wifik (eltérő marad például a MAC-címük), így a kliens oldali szoftvertől függően a klienseken sem lehet feltétlenül ugyanazzal beállítással / profillal felcsatlakozni mindkettőre. Tehát simán megeshet, hogy mindkét állomást (első AP-t és a jelismétlőt is) be kell konfigurálni a kliensgépeken, hiába 'néz ki' ugyanúgy mindkettő.

    [ Szerkesztve ]

  • And

    veterán

    válasz Bandus99 #30682 üzenetére

    Mivel két wifi-hálózat nem lesz attól azonos, hogy egyforma az SSID-jük, ez így van. Egy nagy hálózattá gyúrni otthoni körülmények között csak WDS-sel lehetséges, és ez a fajta megvalósítás is firmware-függő, ahogy a komplett WDS-témakör sem egységes. WDS nélkül az egyes hozzáférési pontok wifi-n nem kommunikálhatnak egymással, ezért az is igaz, hogy fizikai közelség esetén távoli csatornákon illik azokat üzemeltetni, különben ugyanúgy zavarják csak egymást, mint két teljesen idegen hálózat.
    A sebességet meg nem maga a WDS-mód csökkenti, hanem mindenfajta olyan wifi átvitel, amelynek az az alapja, hogy a fizikai közeget, a rádiósávot kétszer kell használni, míg az adat az egyik állomásról a másikra megérkezik. AP <-> kliens viszonylatban ez nem igaz, viszont AP-t tartalmazó (strukturált hálózatban) az egyes kliensek közötti átvitelnél illetve bármilyen jelismétlő / repeater üzemmódban a kliens és az első AP / router között már ilyen a topológia.

Új hozzászólás Aktív témák